Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Yüz yüze eğitim başladı


Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü hazırlıklarını tamamlayarak yüz yüze eğitime başladı. Ders zili bugün 1.sınıflar için çaldı. Öğrenciler gruplara ayrılarak pandemi koşulları içerisinde eğitim alacaklar. İlk hafta 1 gün okula gidecek olan öğrenciler 30 dakikalık 5 dersin ardından evlerine gidecek. Önümüzdeki hafta okullar 2 güne çıkacak. Daha sonra ise bilim kurulunun alacağı tavsiye karara bağlı olarak eğitimin nasıl devam edeceği belirlenecek. İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun yaptığı açıklamada öğrencilere başarılı bir ders yılı diledi.  Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer TOSUN, “Okullarımızın normal bir şekilde açılmasını çok isterdik. Ne yazık ki tüm dünyayı etkisi altına alan virüs hızlı bir şekilde yayılmaya devam ediyor. Hepimizin hayatını tehdit ediyor. Dünyada bir milyona yakın insan hayatını kaybetti. Ülkemizde 6 binden fazla insanımızı kaybettik. Olağandışı bir süreç yaşıyoruz. Öğrencilerimiz cıvıl cıvıl okul bahçelerinde koşup, sınıflarında öğretmenleri ve arkadaşlarıyla birlikte dersler yapabilirdi. Ama olmadı. Çok üzgünüz” şeklinde konuştu.

EĞİTİMLE ÇÖZEBİLİRİZ

Yaşanılan sürecin ancak eğitimle çözülebileceğini belirten Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü TOSUN, “insanlık tarihi boyunca çok büyük felaketler yaşandı. Hepsi bir bir aşıldı ve insanlık medeniyet yükselmeye devam etti. İnsanoğlunun bu salgını da aşacağına inanıyorum. Hepimizin aynı hayatı paylaştığı, birbirimizden ayrı olamayacağımız gerçeğini bir kez daha gördük. Birbirimize karşı sorumluluklarımızın ne kadar hayati bir önem taşıdığını görmekteyiz. Bu nedenle birbirimize karşı sorumluluk duygusunu hissetmeliyiz. Sadece kendi hayatımızı değil başkalarının hayatlarını da düşünmeliyiz. Uzmanlarımızın bıkmadan usanmadan yaptıkları uyarıları dikkate almalıyız. Sıkılsak da, bunalsak da toplu yaşam alanlarında maskesiz hareket etmemeliyiz. Sosyal mesafe ve temizlik kurallarına uymalıyız. Kendi geleceğimiz, çocuklarımızın geleceği, çocuklarımızın eğitim hayatı tamamen normal yaşama dönmemize bağlı. Bu sorunu da eğitimle çözeceğimize inanıyorum. Halkımız eğitime önem veren bir halktır. Tedbirlere sıkı sıkı uyarak ölümcül virüs salgınından kurtulacağımıza inanıyorum” ifadelerini kullandı.

EĞİTİMDE YENİ HEYECANLAR UZAK DEĞİL

Salgın süresince eğitim ve öğretim alanında büyük aşama kaydedildiğini belirten Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer TOSUN, “Eğitimde yeni heyecanlara uzak değiliz. Bakınız salgın sürecinde bile elimizi kolumuzu bağlayıp oturmayı kendimize yakıştırmadık. Başta hükümetimiz olmak üzere, Sağlık, İçişleri ve Milli Eğitim Bakanlıklarımız ve tüm devlet büyüklerimiz halkımıza tüm dünyaya örnek olacak bir liderlik örneği sergilediler. İnsani değerlerimize sahip çıktık. Yaşlılarımıza vefamızı gösterdik. İhtiyaç sahiplerine yardım ve destek elimizi uzattık. Eğitim alanında da uzaktan eğitim araçlarını devreye aldık. Eba TV üzerinden dersler devam etti. Öğrencilerimiz bilgisayar başından öğretmenlerinden dersler aldılar. Şimdi bilgisayar ve internet sorunu yaşayan öğrencilerimize EBA destek noktaları kurarak yardım ve destek sağlıyoruz. Yüzyüze ve uzaktan eğitimin karma şekilde uygulandığı hibrit eğitim modelleri geliştiriyoruz. İşte bu çalışmalar başta Milli Eğitim Bakanlığımız olmak üzere eğitim camiamızın sahip olduğu milli ruhun ve heyecanın ürünleridir. Tamamen normal eğime geçtiğimizde diğer alanlarda olduğu gibi eğitim alanında büyük bir atılım gerçekleştireceğimize inanıyorum. Ülkemiz, güzel vatanımız ve güzel insanlarımız tüm dünyaya örnek olacaktır. Eğitim, bilim, kültür sanat, edebiyat ve kalkınmanın her kademesinde en üst düzeye çıkacağımıza tüm kalbimle inanıyorum” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ