Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kaya’dan ‘İnciraltı’ müjdesi

Kaya’dan ‘İnciraltı’ müjdesi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, İnciraltı’nın planlanmasıyla ilgili müjde verdi. AK Partili Kaya, “İl Toprak Koruma Kurulu, İnciraltı’nın planlanması hususunda olumlu görüş verdi. Sadece İnciraltı’nı ve bölgedeki toprak sahiplerini değil, tüm İzmir’i ilgilendiren bu önemli problemin çözümü yönündeki güçlü irade hepimiz için sevindiricidir” dedi.

İnciraltı’nın planlanması için yoğun bir uğraş veren AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’dan müjdeli bir haber geldi. Kaya, “İzmir’imizin yıllardır çözülemeyen, kronik problemi haline gelmiş İnciraltı imar sorununun çözümüne yönelik çalışmalarımızda bugün önemli bir safhayı geride bıraktık. İl Toprak Koruma Kurulu, İnciraltı’nın planlanması hususunda olumlu görüş verdi. Sadece İnciraltı’nı ve bölgedeki toprak sahiplerini değil, tüm İzmir’i ilgilendiren bu önemli problemin çözümü yönündeki güçlü irade hepimiz için sevindiricidir” dedi.

ELEŞTİRMEDEN ÖNCE BELEDİYE BAŞKANIYLA GÖRÜŞSEYDİN!

İnciraltı konusunda kendisini eleştiren CHP İzmir Milletvekili Murat Bakan’a yanıt veren Kaya, “İnciraltı’nın sağlık ve termal turizm temalı planlanmasıyla birlikte tüm kent kazanacak. İnciraltı’nın planlanması ile ilgili çalışmalarımız devam ederken, CHP’nin İzmir Milletvekillerinden birisinin talihsiz açıklamaları sürece nasıl baktıklarını net şekilde ortaya koydu. Milletvekilinin, Soyer’in art niyetli açıklamalarının peşine takıldığını görüyoruz. CHP’li Sayın Milletvekili, keşke söz konusu açıklamasını yapmadan önce Balçova’nın CHP’li Belediye Başkanı Fatma Çalkaya ile bir görüşseydi. O zaman süreci net bir şekilde kavrama imkanına sahip olurdu. Süreç oldukça şeffaf ve siyaset üstü yürütülüyor. Balçova’nın CHP’li Belediye Bşk. Çalkaya’yı makamında ziyaret ettim. Burada kendisine ifade ettim ve basına da açıkladım. İnciraltı’ndaki süreç, aynı Ege Turizm Planı’nda olduğu gibi, orada nasıl Çeşme Belediyesi ile yürütülüyorsa burada da Balçova Belediyesi ile birlikte yürütülecek” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ