Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İzmir’de başkanlar zirvesi: Torbalı yine yok!

İzmir’de başkanlar zirvesi: Torbalı yine yok!

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeler arasındaki koordinasyonu sağlamak, yurttaşların sorunlarına hızla çözüm üretmek için belediye başkanları ile toplantı gerçekleştirdi. Birkaç gün önce de Ödemiş’te benzer bir toplantı gerçekleştiren Başkan Soyer, bu toplantıların hiçbirine Torbalı’yı davet etmedi. İsmail Uygur ile arasının açık olduğu düşünülen Soyer’in bu tutumu, “Büyükşehir Belediyesi de Torbalı’yı gözden çıkardı” yorumlarının yapılmasına neden oldu

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, hizmet sürelerinin 500 gününü tamamlayan ilçe belediye başkanları ile koordinasyon toplantıları gerçekleştiriyor. İlçe belediye başkanlarının bugüne kadar kendi ilçelerinde gerçekleştirdiği yatırımların, devam eden projelerin ve İzmir Büyükşehir Belediyesi ile hayata geçirmek istedikleri projelerin ele alınarak yol haritasının oluşturulduğu toplantılarda önemli kararlar alınıyor.

BAŞKANDAN DÖRT ÖNEMLİ UYARI

Belediye başkanlarını tek tek dinleyen ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ilçelerde yapmayı planladığı çalışmaları aktaran Başkan Soyer, ilçe belediye başkanlarından dört konuya çok önem vermelerini istedi. İlçe belediyelerinin bütçelerinin hazırlandığı bu dönemde yurttaşları zora sokan ve ilçe belediyeleri tarafından belirlenen ve yasa gereği su faturaları içinde tahsil edilen katı atık bedellerinin düşük tutulmasını isteyen Soyer, “Yurttaşlarımız pandemi nedeniyle zor durumda. Sizlerden biraz daha kemer sıkarak yurttaşlarımızı bu konuda rahatlatmanızı istiyorum. İkinci bir konu ise temizlik. Çöpler toplanmadığında ve kirlilik olduğunda yapılan başarılı uygulamalar, iyi çalışmalar yurttaşların gözünde önemini kaybediyor. Diğer bir konu ise sokak hayvanların bakımı. Sizlerin oluşturacağı bir ekip tarafından sokak hayvanları bize getirilirse biz onların bakımını, kısırlaştırmasını yaparak bu noktada yoğun olarak gelen şikayetlere son vermiş olacağız. Son olarak da sizlerden hemşehrilerimizden HİM üzerinden gelen taleplere mutlaka dönüş yapmanızı rica ediyorum. Hemşehrilerimiz bizim onlara değer verdiğimizi görmek istiyor” dedi.

TOPLANTILARA TORBALI DAVET EDİLMİYOR

BİRKAÇ gün önce Ödemiş’te de ilçe belediye başkanları ve CHP ilçe başkanları ile bir araya gelen Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, her iki toplantıya da Torbalı’yı davet etmedi. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ile arasının açık olduğu iddia edilen Başkan Soyer, tüm ilçelerde farklı hizmetlere imza atarken Torbalı’yı es geçiyor. Soyer’in bu tutumu ilçe kamuoyunda, “Büyükşehir Belediyesi de Torbalı’yı gözden çıkardı” şeklinde yorumlanıyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ