Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Uygur’a ayar verdiler

Uygur’a ayar verdiler

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcıları Oğuz Kaan Salıcı ve Seyit Torun ile Genel Sekreter Selin Sayek Böke’nin katılımı ile gerçekleşen iki günlük İzmir zirvesi sona erdi. Zirveye Torbalı görüşmeleri damga vurdu

CHP’li kurmaylar iki günlük İzmir zirvesinde Torbalı başta olmak üzere sorunlu ilçelere ayrıca önem verdi. Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur ile kapalı bir toplantı gerçekleştiren CHP’li yöneticiler, Uygur’a önemli uyarılarda bulundular. İki günlük zirvede Uygur’un hiçbir fotoğraf karesinde yer almaması partiden koptuğu iddialarını güçlendirirken, toplantı sonrası yapılan açıklamalar da bu görüşü kuvvetlendirdi.

“İSTİFA EDERİM DİYENE BEYAZ KAĞIDI VERİRİM”

Toplantının basına kapalı bölümünde konuşan Örgütten Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı, “istifa” resti çeken başkanlara asla taviz verilmeyeceğinin altını çizerek, “Bana bu konuda gelen olduğunda hemen beyaz bir kağıdı gösterip ‘istifa et’ diyorum. İstifa resti çekilerek siyaset yapılmaz. Burası arkadaş kulübü değildir. Biz parti yönetiyoruz” dedi.

“PARTİYİ KÜÇÜK DÜŞÜRENLERİ PARTİDEN ATARIZ”

PARTİYİ küçük düşürenlere de müsamaha gösterilmeyeceğini belirten Salıcı, “Partiyi küçük düşüren eylemlere girenleri partiden atarız. Kimse barınamaz. Hemen disipline sevk ederiz. Herkes kendisine dikkat etsin. Eğer partide yöneticiyse görevden alırım, değilse disipline sevk eder gerekeni yaparız” ifadelerini kullandı. Bu açıklamaların İsmail Uygur ile yapılan toplantı sonrası yapılmış olması dikkatlerden kaçmadı.

İPEKLİ’DEN DİPLOMASİ ÇABASI

Parti kurmayları ve Belediye Başkanı İsmail Uygur arasında yapılan görüşmelere Sefer İpekli damga vurdu. İki gün boyunca partinin önemli kademelerinde yoğun bir diplomasi trafiği yapan İpekli, Uygur’u ipten almak için yoğun bir çaba sarf etti. İpekli’nin CHP Genel Merkezi’ndeki tüm ilişkilerini kullanarak Uygur’u bir süre daha görevde tutmaya çalıştığı konuşuluyor. Bundan sonra nasıl bir sürecin işleyeceği ise merak konusu oldu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ