Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP’li Uygur’un 500 günü yalan, dolan, talan!

CHP’li Uygur’un 500 günü yalan, dolan, talan!

Geçtiğimiz gün İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde Torbalı’nın 500 günü ile ilgili bir sunum yapan Torbalı Belediye Başkanı CHP’li İsmail Uygur’a yanıt veren Cumhur İttifakı, Torbalı’nın gerçek 500 gününü açıkladı

Geçtiğimiz hafta sonu İzmir Büyükşehir Belediyesi’nde gerçekleşen bir toplantıda Torbalı’nın 500 günü ile ilgili bir sunum yapan CHP’li Torbalı Belediye Başkanı İsmail Uygur’a yanıt gecikmedi. AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, MHP Torbalı İlçe Başkanı Veli Kaçar, Torbalı Belediye Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, beraberinde belediye meclis üyeleri ile gerçekleştirdikleri basın toplantısında Torbalı’nın gerçek 500 gününü açıkladılar.

GÜNAYDIN, “TORBALI HALKI YALNIZ DEĞİLDİR”

AK Parti Torbalı ilçe binasında gerçekleşen basın toplantısında konuşan İlçe Başkanı Selman Günaydın, “500 gündür hizmet konusunda hiçbir şey üretmeyen, bunun yanında kin ve nefretle hukuksuz uygulamalara imza atan bir belediye yönetimi ile karşı karşıyayız. 500 güne baktığımızda gördüğümüz şey yalan-dolan-talan. İsmail Uygur belediyesi, partizanca uygulamalar ile, baskıcı bir yönetim anlayışı ile adeta Torbalı halkını cezalandırıyor. Ancak şunu herkesin bilmesini istiyorum ki Torbalı halkı, bu beceriksiz belediye yönetimine karşı yalnız değildir. Bizler Cumhur İttifakı olarak, el ele, omuz omuza vererek Torbalı halkının yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

KAÇAR, “VATANDAŞLARIMIZIN SESİ OLACAĞIZ”

İlçe Başkanı olarak göreve yeni başladığını belirten Cumhur İttifakı ortağı MHP Torbalı İlçe Başkanı Veli Kaçar ise, “MHP Torbalı İlçe Yönetimi olarak görevimize yeni başladık. Ancak bizler Torbalı’da yaşayan insanlar olarak yapılanları da, yapılmayanları da görüyoruz. Saha çalışmalarımızda vatandaşlarımızla bir araya geliyoruz. Bugüne kadar hep vatandaşlarımızın taleplerini, şikayetlerini dile getirmeye çalıştık, bugünden sonra da vatandaşlarımızın sesi olmaya devam edeceğiz” dedi.

ÇAĞLAR, “500 GÜNÜ TORBALI HALKINA ANLATIN”

Cumhur İttifakı adına söz alan AK Parti Belediye Meclis Üyesi ve Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Basından takip ettiğimiz kadarıyla, geçtiğimiz hafta sonu CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur, CHP’li yöneticilere Torbalı’nın 500 gününü anlatmış. Torbalı’da bir buçuk yılda yapılanlar, bir buçuk sayfayı doldurmuş mudur çok merak ediyorum. Gelin Torbalı’nın 500 gününü bir de Torbalı halkından dinleyelim. Çıkın sokağa, İsmail Uygur belediyesi Torbalı’da 500 günde neler yapmış vatandaştan dinleyin” dedi.

BELEDİYENİN YAPTIKLARINI ANLATTI

Konuşmasına devam eden Çağlar, “Belediye Başkanı İsmail Uygur göreve gelir gelmez Cumhurbaşkanımıza hakaret etti. Seçilir seçilmez, belediye meydanında bulunan şehitlerimizin afişleri indirdi. Atatürk Mahallesi’ndeki sağlık ocağına tahliye kararı gönderdi. Dağtekke Köyünde bulunan köylü pazarını yıkıp, oradaki çiftçi kadınların ekmeği ile oynadı. İşçi fazlalığı var diyerek 400 kişiyi ekmeğinden etti, çok daha fazlasını kendi kadroları ile doldurdu. Belediye bürokratlarına siyasi mobbing yapıp, Konya’ya gönderdi. Torbalı’da kimseye güvenmiyorum deyip, oğlunu belediye şirketine genel müdür yaptı. Israrla karşı çıkmamıza rağmen Sadık İleri Bulvarı’na alkol ruhsatı verdi, şimdi orada her akşam bir olay oluyor. Devlet tarafından sağlıklı bir şekilde işletilen huzurevinin protokolünü kafasına göre iptal edip belediyeyi bakanlıkla mahkemelik hale getirdi. Daha önce kendisinin Altay Spor Kulübü’ne 3 madde ile verdiği yerin, tüm Torbalı’nın faydalanacağı bir protokolle Göztepe Spor Kulübü’ne verilmesi kararını iptal etti. Seçimde ona destek vermediler diye muhtarlara, hizmet verdikleri binalardan cebren tahliye kararı gönderdi. Ona destek vermeyen esnafa baskı kurup, zabıta gönderdi, ekmekleri ile tehdit edip, bir çoğunun da işyerini mühürledi. Hiçbir gerekçe sunmadan, vatandaşın karşı çıkmasına rağmen pazaryerinin yerini değiştirdi. Bizim dönemimizde yapılan hizmet ve eserlere kendi isimlerini vererek kendisine mal etmeye çalıştı. Kendisinin ve yandaşlarının villalarında belediye araçları çalıştırdı. Gençlere sahip çıkacağız dediler, Torbalıspor’a formalarını sahaya bıraktıracak hale getirdiler. Koskoca Torbalıspor’u ellerinden gelse komple kapatacaklar. Yüzde 90’ı bitmiş belediye hizmet binasını atıl bırakarak, Torbalı’nın parasını sokağa attı. Torbalı’da adam kalmamış gibi dışardan Torbalı’ya Özel Kalem Müdürü getirdi. Torbalı’nın 500 gününde bunları yaptılar. Bunlara ek olarak da birkaç eğlence festivali yaptılar, onun dışında da yaptıkları bir şey yok. İzmir’deki toplantıda CHP’li yöneticilere bunları anlattıysalar lafımız yok, ama bunun dışında bir şey anlattıysalar onu bizim külahımıza anlatırlar ancak” dedi.

BELEDİYENİN YAPMADIKLARINI DA ANLATTI

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Yaptıklarını tek tek saydık, herhalde bunlara bir itirazları yoktur. Bununla birlikte 500 günde bir de yapmadıkları var. Gelin onları da hep beraber sayalım. Bizim dönemimizde yapılan 200’ün üzerindeki hizmet ve eserin bakımını bile yapamadılar. Düğün salonları, parklar, halı sahalar kaderine terk edildi. Torbalı’nın çöpünü bile toplayamadılar. Büyükşehir Belediyesi ile birlikte yapacaklarını söyledikleri mezbaha, otogar, hayvan pazarı projelerinin bir tanesini bile yapmadılar. Şehiriçi trafiğini çözemediler, çözmeye yönelik adım bile atmadılar. Bir yıldır kent meydanı ve yeni belediye binası yapacaklarını söyleyip duruyorlar ama daha ortada bir şey göremedik. Torbalı’ya bir tane otopark yapamadılar. Gençlerimizin kullanabileceği bir tane spor kompleksi yapamadılar. Bir tane protokolde, bir tane resmi törende ilçemizi temsil etmediler. Halktan uzak durup, vatandaşı yok saydılar. Torbalı’da adam kalmamış gibi gidip dışarıdan Torbalı’ya belediye başkan yardımcısı getirdiler. Kent Konseyi’ni hiçbir şey üretmeyen, bir tane soruna bir tane çözüm üretmeyen, işlevsiz bir kurum haline getirdiler. Geldikleri günden beri borç edebiyatı yaptılar, açıklayın kardeşim dedik, 500 gün geçti hala açıklayamadılar. Her mahalleye bir taziye evi yapacağız dediler, yaptılar mı? Seçim zamanı kreş yapacağız diyorlardı yaptılar mı? Son olarak pandemi döneminde her belediye birşeyler yaparken, Torbalı Belediyesi bu konuda da sınıfta kaldı” dedi.

“İÇKİLİ MEYHANELER DIŞINDA BU İLÇEYE NE KAZANDIRDINIZ”

KONUŞMASINA Uygur’a seslenerek devam eden Çağlar, “Allah için söyler misiniz 500 günde bu ilçeye ne verdiniz? Elle tutulur, gözle görülür ne hizmet yaptınız? Alkollü mekanlar, meyhaneler dışında Torbalı’ya ne kazandırdınız? Kin ve nefret siyaseti dışında 500 gündür yaptığınız bir şey var mı? CHP’li yöneticilere anlatıyorsunuz, muhtemelen onlar da dinliyordur, onlara anlatması kolay, peki Torbalı halkının vicdanına nasıl anlatacaksınız? Yarın milletin karşısına hangi yüzle çıkacaksınız? Koskoca Torbalı Belediyesi’nin 500 gününü bir buçuk sayfalık A4 kağıdına yazıp toplantıya gittiniz, aynı sunumu Torbalı halkına da yapın da görelim. Gerçi Torbalı halkı da sizin hizmet etmeye gelmediğinizi iyi biliyor. 500 gündür hizmet değil, hep mazeret ürettiniz, bundan sonra da sizden hizmet beklemiyoruz. Büyükşehir’deki toplantıda da bol bol laf anlatıp, eğlence festivallerini anlatmışsınızdır. Gerçi siz de haklısınız, devlet, millet, memleket derdi olmayan insana ne söylesek boş. Millet 80 günde devri alem yapıp dünyayı dolaşır, bizim belediye 500 günde bir tane çivi çakamıyor. Ne söyleyeceğimizi artık biz de şaşırdık. 5 yıllık görev süremiz bitse gitsek diyorsunuzdur herhalde sizde. Ne diyeyim, yolunuz bahtınız açık olsun” şeklinde sözlerini tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ