Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İSMAİL TAKAK BENİM KARDEŞİMDİR

İSMAİL TAKAK BENİM KARDEŞİMDİR

İsmail Uygur Belediyesi 500 günü hiçbir hizmet yapmadan geride bıraktı. Torbalı’nın parası nereye harcanıyor bilmiyoruz. Sorun bir tane değil, bin tane. Hangi birini sayayım bilmiyorum. Elinizi nereye atsanız elinizde kalıyor.

Böyle bir ortamda İsmail Uygur’a “karşılıklı polemik, tartışma, atışma” lazım. Çünkü İsmail Uygur siyaseti bunun üzerinden besleniyor. Kendi beceriksizliğini bu şekilde örtüyor.

30 yıldır yaptığı “kasaba siyasetini” bir kez daha denemek istiyor. Danışmanları ile beraber oturup kafa kafaya vermişler. “Ne yapalım, ne edelim” demişler. Danışmanlarından sivri akıllı olanı atlamış, “İbrahim Kaya’ya sallayalım, o da cevap verir, millet de okur, biz de Torbalı halkını uyutmaya devam ederiz” demiş.

Bana sallama görevi de CHP Gençlik Kolları Başkanı ve aynı zamanda Torbalı Belediyesi’nin Torbel Şirketinin müdürü İsmail Takak’a verilmiş.

İsmail Takak benim kardeşimdir. Bulunduğu konumu korumak için bana sallaması gerekiyorsa, sallasın. İstediğini söyleyebilir, kızmam, aynı tonda karşılık da vermem.

İsmail Takak, yaşça benden genç bir kardeşimdir. Gençlik Kolları Başkanı olmasında bende kendisine destek verdim. Uzunca bir süre il delegeliğini yaptım. Beraber kongrelere katıldık. İl kongrelerinde omuz omuza mücadeleler verdik. Kendisinden önce gençlik kolları başkanlığı yapan Emre Uzunbay, Bekir Özel ve Ersin Kurt’a da destek verdim. Ben bu arkadaşların, bundan sonra da aktif siyasette önemli görevler almasından yanayım.

Keşke bu isimlerden biri şu an CHP İlçe Başkanı olsaydı.

Mesela Ersin Kurt bu göreve hazırdı. Yıllarca partide emek harcadı, en uzun süre gençlik kolları başkanlığı yapan isim oldu. Yaşı geçmeseydi, o görevi yapmaya devam edecekti. Bugün AK Parti olsun, İyi Parti olsun, 28-30 yaşındaki genç ilçe başkanları ile çok da başarılı çalışmalara imza atıyorlar. Peki Ersin Kurt nerede?

Bugün CHP’nin ilçe başkanı Ersin Kurt olsaydı, parti çok daha aktif olmaz mıydı? Yada Ersin Kurt belediye meclisinde görev yapsaydı kim karşı çıkabilirdi?

CHP’nin ilçe yönetiminde Bekir Özel, Emre Uzunbay neden görev almasın? CHP’nin İlçe Başkanı Onur Toklu olsa kim itiraz edebilir?

Bugün Övünç Demir’i tehlike olarak görüyorlar. İsmail Uygur CHP kongrelerinde Övünç Demir’in aile akrabalık bağlarına kadar siyasi malzeme yapmayıp, “belediye başkanı ben oldum, gel ilçe başkanı da sen ol” deseydi, Övünç Demir hayır mı diyecekti?

Gidip dışarıdan prefesör getirip belediye başkan yardımcısı yapmak yerine, Sultan İpekli, Hasan Atak, Mesut Güler bu görevi yapamaz mıydı?

Yada Sıla İlgi Akkaş, belediye başkanvekili olsa partinin oyu düşer miydi, artar mıydı?

Yıllarını eğitime vermiş, binlerce öğrenci yetiştirmiş Yıldırım Baytekin, kent konseyi başkanı olamaz mıydı?

Peki bunları ben düşünebiliyorum da İsmail Uygur düşünemiyor mu? İşine gelseydi o da düşünürdü.

Ama İsmail Uygur’un tarzı bu değil. Onun tarzı İsmail Takak çıkıp İbrahim Kaya’ya sallasın, İbrahim Kaya ona cevap versin, Övünç Demir’in yanına kimse gitmesin, Hasan Atak kendisine verilen göreve baksın, Bekir Özel hiç konuşmasın, Onur Toklu’nun ne işi var ilçe başkanlığı ile, falan filan…

Bugün Torbalı Belediyesi de, Cumhuriyet Halk Partisi de “Dallas” dizisi gibi yönetiliyor. Kimin ne yaptığı belli değil.

Böyle bir ortamda, ben oturup İsmail Takak’a eleştiri yazısı mı yazayım? İsmail Uygur’un o sığ siyasetine alet mi olayım? Benim tarzım bu değil kardeşim…

Ben olanı biteni yazıyorum. Olan-biten sizin hoşunuza gitmiyorsa o sizin sorununuz. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun danışmanı Cuma Karavar ile görüştüm, ne görüştüysem onu yazdım. Benden sonra Adem Aksakallı da aradı Karavar’ı, o da ne görüştüyse yazsın.

Torbalı Belediyesi çalışmıyor, iş yapmıyor diye yazmışım, itiraz ediyorlar. Yaptığı işleri siz yazın, sizden okuyalım. 500 gündür Torbalı’ya ne gibi hizmetler yapıldı? Büyükşehir’in 2-3 köy yoluna döktüğü asfaltı bile sahipleniyorsunuz…

Torbalı Belediyesi, 500 günde ne kadar bütçe kullandı, nerelere harcadı? Ben yazınca inanmıyorsunuz, siz yazın vallahi ben inanacağım.

Bırakın böyle suni gündemleri, Torbalı’yı sığ siyasetinizle oyalamayı, 500 gün geçti, 5 yıl da böyle çabuk geçer. Yarın bir gün milletin karşısına çıkmak zorunda kalırsınız. “5 yıldır ne yaptınız” diye sorarlar, bir İbrahim Kaya ile bu 5 yılı anlatamazsınız.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ