Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Soyer’den PKK açıklaması

Soyer’den PKK açıklaması

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer PKK’nın bir terör örgütü olduğunu ve bunun tartışmasının bile söz konusu olmadığını vurguladı. Soyer, “Lanet olsun PKK’ya, Allah belalarını versin” dedi

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer terör örgütü PKK üzerinden başlayan tartışmalar devam ederken önemli bir açıklama yaptı. Soyer, PKK’nın bir terör örgütü olduğunu söyledi. SONSÖZ TV’de canlı yayına katılan ve Gazeteci Fatih Yapar’ın sorularını yanıtlayan Başkan Soyer, Hatay’daki orman yangınları üzerinden kendisine “PKK’yı kına” çağrısında bulunan MHP İzmir Milletvekili Tamer Osmanağaoğlu’na tepki göstermişti. Başkan Soyer’in yayında söylediği, “Her gün PKK kahrolsun diye güne başlasak, neye yarayacak? Biz birbirimize bunu sürekli söyleyerek neyi kanıtlamış olacağız? Bütün işi gücü bir kenara bırakarak güne böyle başlayacağız. Bu nasıl bir mantık? Hayata böyle bakmak… Ben bunlara cevap vermeyi bile doğru bulmuyorum” sözleri daha ulusal medyanın gündemine oturdu. Birçok ismin dahil olduğu açıklamalarla geniş kitlelere ulaşan sözler tartışmaları daha da alevlendirdi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, yeni bir açıklama yaparak tartışmalara son noktayı koydu. Kesin ve net ifadelerle, “PKK bir terör örgütüdür” diyen Başkan Soyer, bundan sonra yaşanabilecek tartışmaların da önünü kapatmış oldu.

PKK TERÖR ÖRGÜTÜDÜR, TARTIŞMA KONUSU BİLE OLMAZ

Soyer açıklamasında “PKK bir terör örgütüdür. Bu konuda herhangi bir tartışma söz konusu olamaz. Ülkesine bağlı tüm vatandaşlarımızın da böyle düşündüğüne eminim. Ancak bu noktada bir kolaycılığa düşüldüğünden endişe ediyorum. Her gün PKK’ya lanet okumak milliyetçilikse, kahramanlıksa, bundan daha kolay bir şey yok. Lanet olsun PKK’ya, Allah belalarını versin… Bunu demeyecek kim olabilir ki? Ama keşke lanetleme bir “başarı” bir “zafer” gibi görülmese… Bu lanet onları bitirmeye yetmediğine göre asıl mesele, PKK gibi terör örgütlerinin serpilip gelişemeyeceği bir iklim yaratmak için çalışmak değil midir? Asıl sorgulanması gerekenin bu konuda ne yapıldığı olması gerekmez mi? On yıllardır, “sen kınadın” “sen kınayamadın” tartışması yaşanır durur… O bataklığı kurutmak için etkili ve yetkili makamların ne yaptığı sorgulanmaz. Benim isyanım bu miyopluğa…O nedenle ben kendi adıma bu tür hamaset yarışmalarına takılmaktansa, o bataklığı kendi kentimde kurutma mücadelesi vermeye çalışıyorum ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğim” (Ege’de Sonsöz)

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ