Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

GARSON İSMAİL


Yıl 1999, Torbalı’da yerel seçim var. CHP’nin adayı İsmail Uygur, seçimi kazanan Doğruyol Partisi’nden Hasan Karatoklu oldu.

Uygur’un adaylığında CHP, o seçimde 3.parti olmuştu.

Seçimin ertesi günü partide yaşananları, o dönemin canlı tanıkları, CHP’li yöneticilerinden ve bizzat İsmail Uygur’un kendi ağzından defalarca dinledim.

Pazar günü seçim olmuş, Karatoklu seçilmiş. Pazartesi günü İsmail Uygur CHP ilçe binasına gitmiş, tüm yöneticileri toplamıştı. Partinin kirasını, elektrik-su faturasını ödemiş, cebinde sigara parası kalmamıştı.

(sigara sağlığa zararlıdır, lütfen içmeyiniz) bu uyarıyı da yapmış olalım.

Pazar günü seçim kaybeden Uygur, pazartesi günü 5 yıl sonraki seçimin startını vermişti. 5 yıl boyunca Karatoklu’ya en sert muhalefeti yaptı. DSP ile işbirliği yapıp, belediye meclisini “karar alamaz” hale getirdi.

O dönem Torbalı’da gazetecilik de çok hızlı.

Hasan Ali Öztürk’ün sahibi olduğu Torbalı Hilal Gazetesi, İsmail Uygur’un haberlerini yayınlıyor.

Gazete bir gün “Garson Hasan” manşetiyle çıktı. İsmail Uygur, gazeteye açıklama yapmıştı.

O güne kadar özel şirketler tarafından yönetilen Bakraç Gazinosu, belediyeye devredilmişti. Uygur da buna muhalefet ederek, “Belediye meyhane işletir mi? Belediye başkanı değil, garson Hasan” demişti.

Gün geldi, devran döndü, tarih yine tekerrür etti.

Bu kez İsmail Uygur belediye başkanı.

Daha önce Torbalı Belediyesi’nin Aquapolis yüzme havuzunda alkol satışı yapılıyordu. Uygur 2019’da göreve gelince Hipodrom Kafe’de de alkol satışı yapmaya başladı. O da yetmedi, şimdi de Kır Kahvesi’nde alkol satışı başladı.

Peki şimdi ben soruyorum; 1999’da belediyenin meyhane işletmesine karşı olan sayın Uygur, 2020’de ne oldu da bu fikrinden vazgeçti? O zaman belediye meyhane işletemiyordu da, şimdi neden işletiyor?

Uygur’un kendi tabiri ile soruyorum; Belediye meyhane işletir mi?

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ