Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Tatar’da oyun bitmez


Geçtiğimiz hafta sonu İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı, Beyaz Kafe’de bir rozet takma töreni düzenledi. Haftalar öncesinden büyük emekler harcayarak, güzel de bir tören düzenlediler. Emeği geçen başta İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu ve İl Yönetim Kurulu üyesi Fatih Erkut olmak üzere tüm İyi Parti Teşkilatı’nı tebrik ediyorum.

Törene, beklendiği üzere Belediye Başkanı İsmail Uygur da katıldı.

Şimdi şu konuya bir açıklık getirmek istiyorum;

Normalde CHP ile İyi Parti yerel seçimlerde ittifak yapıp, ortak aday çıkardılar. Ancak Torbalı bu ittifaka dahil değildi. İyi Parti kendi adayı ile seçime girecekti ama aday belirleme haftasında Musavat Dervişoğlu, Torbalı’da CHP’nin İsmail Uygur’u aday göstermesi durumunda aday çıkarmayacaklarını söyleyerek hem Torbalı’yı şartlı bir şekilde ittifaka dahil etmiş oldu, hem de CHP Genel Merkezi’ni Uygur’u aday göstermeye mecbur bırakmış oldu.

Şunu da belirtmem gerekiyor, Uygur ile Dervişoğlu’nun ilişkisi 2004’e kadar uzanır. Uygur’un ilk belediye başkanı seçildiği 2004 yılında da, daha sonraki 2009 seçimlerinde de, son olarak 2019 seçimlerinde de en büyük desteği Musavat Dervişoğlu verdi.

2004 ve 2009’da MHP’nin başında olan Dervişoğlu, o seçimlerde ya adayını geri çekti, yada düşük profilli bir aday göstererek Uygur’un seçilmesinin önünü açtı.

2019 seçimlerinde de Uygur’un CHP’den aday gösterilmesini sağladı.

Bu hatırlatmaları yaptıktan sonra şimdi İyi Parti’nin rozet takma törenine geri dönelim.

Törene dair yaptığım analiz şu; İsmail Uygur tarihi bir fırsatı kaçırdı…

Hazır Dervişoğlu Torbalı’ya gelmiş, İyi Parti İlçe Teşkilatı oraya parti rozetlerini getirmiş, Uygur da o rozetlerden birini takmalıydı. Bunu şundan dolayı söylüyorum.

CHP bir daha Torbalı’da İsmail Uygur’u aday göstermeyecek. Bunu zaten İsmail Uygur da çok iyi biliyor.

Hazır CHP Genel Merkezi Uygur’u gözden çıkarmışken, Uygur İyi Parti rozeti taksaydı, bir sonraki yerel seçimde adaylığı garantiye almış olurdu.

Ama tabi herşey bitmiş değil.

İsmail Uygur’u sevenler, onun için “Tatar Ramazan” derler. Bildiğiniz gibi Tatar Ramazan’ın bir film repliği vardır; “Benim adım Tatar Ramazan, ben bu oyunu bozarım” diye.

Tatar’da oyun bitmez.

Uygur da gerekli hesapları yapıyor.

Bir daha CHP’den aday olamayacağını çok iyi biliyor. Zaten böyle bir çabası da yok. Hatta parti tabanı Uygur’u “Torbalı’da CHP’yi bitirmekle” suçluyor.

Ben Uygur’un 2024 yerel seçimlerinde İyi Parti’nin adayı olacağını düşünüyorum.

Zaten kendisi de bunun altyapısını şimdiden kuruyor.

Musavat Dervişoğlu ile iyi ilişkilerini kullanacak, İyi Parti Torbalı’nın bu kez kendilerine verilmesini isteyecek. CHP’li mevcut belediye başkanını aday gösterecekleri için, CHP’nin başka bir aday çıkarmasını da engellemiş olacaklar.

İkinci seçenek, Uygur’un aday olamaması.

Uygur bu durumda da yerine Ali Yakupoğlu’nun aday gösterilmesini isteyecektir. CHP, Yakupoğlu’nu aday göstermeyeceği için de adres yine İyi Parti olacaktır. Yakupoğlu zaten MHP kökenli ve Musavat Dervişoğlu’nun Torbalı’daki prensi olarak biliniyor. Arkasında Musa Serbest de var. Uygur ile Musavat Dervişoğlu arasındaki ilişkiyi de Yakupoğlu sağlıyor.

İşin özeti, Tatar bu kez büyük düşünüyor. CHP ile olmazsa İyi Parti ile olur. Kendisi olmazsa, Ali Yakupoğlu ile olur. Tatar’da oyun bitmiyor…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ