Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kızılay’a kan, belediyeye sitem

Kızılay’a kan, belediyeye sitem

AK Parti Torbalı İlçe Teşkilatı, Kızılay’a kan bağışında bulundu. İlçe Başkanı Selman Günaydın, kan bağışının önemine dikkat çekerek Torbalı halkına kan bağışı çağrısında bulundu. Günaydın, Kızılay’a yer vermeyen Torbalı Belediyesi’ni de eleştiri yağmuruna tuttu

AK Parti Torbalı İlçe Teşkilatı, düzenlenen kan bağışı programına katılarak Kızılay’a kan bağışında bulundular. Torbalı Devlet Hastanesi bahçesinde düzenlenen programa İlçe Başkanı Selman Günaydın başta olmak üzere ilçe ana kademe, kadın ve gençlik kolları yoğun katılım sağladılar. Kan bağışının önemine dikkat çeken İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Özellikle pandemi sürecinde kan bağışı oldukça azaldı, kan stoklarımız hızla eriyor. Böyle bir süreçte gözbebeğimiz olan Kızılay’a destek vermek için böyle bir program düzenledik” dedi.

“KIZILAY’A YER VERMEMEK İNSANLIK DIŞIDIR”

Günaydın açıklamasında, “Kurulduğu 1868’den beri unutulmaz hizmetlere imza atan, hepimizin ortak değeri olan Türk Kızılayı, ‘Kan acil değil sürekli bir ihtiyaç’ parolasıyla kan bağışı toplamaya devam ediyor. Torbalı’mızda yıllardır belediyeye ait Kapalı Pazaryeri’nde kan bağışı alan Kızılay’ın otobüsüne, CHP’li Belediye Başkanı İsmail Uygur tarafından siyasi nedenlerle yer tahsisinde bulunulmuyor. Kızılay hepimizin, toplumumuzun ortak değeridir. Bizi çimento gibi birbirimize bağlar. Ülkemizin kan ihtiyacını karşılayan tek kurum olan Türk Kızılayı’na sırt çevirmek, kan bağışı toplayabilecekleri bir alan göstermemek büyük ayıptır, insanlık dışı bir durumdur” dedi.

“KENDİ AYIPLARI OLUR”

Kanın tek kaynağı insandır diyen Günaydın, “Hepimiz başımız dara düştüğünde ‘kan nerede’ diye ortaya dökülüyoruz ama bu ihtiyacı gören tek kurum olan Kızılay’ımızı engellemeye çalışıyorsunuz. Bu bırakın bir siyasetçiye, bir insana yakışmaz. CHP’li Torbalı Belediyesi’nin yer vermediği Türk Kızılayı, Vakıflar Genel Müdürlüğümüz mülkiyetindeki Merkez Orhaniye Camisi’nin bahçesinde, Sağlık Bakanlığımız mülkiyetindeki Torbalı Devlet Hastanesi bahçesinde ve muhtelif yerlerde kan bağışı kabul etmek zorunda kalıyor. İstedikleri kadar yer vermesinler, kan bağışı toplanmasına engel olacak kadar ucuz siyaset yapsınlar, bu yaptıkları ancak kendi ayıpları olur” dedi.

“ÜLKEMİZE CANIMIZI DA, KANIMIZI DA VERİRİZ”

Türk Kızılayı, Türkiye’nin ve dahi dünyanın dört bir yanında müşkül duruma düşen insanların yardım çığlıklarına koşan bir kurumdur diyen Günaydın, “Gerek ulusal, gerekse uluslararası alanda her türlü koşulda insanlara yardım elini uzatan, ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşu Türk Kızılayı’nın daim yanındayız. CHP’li Torbalı Belediyesi’nin kapılarını kapattığı Türk Kızılayı, bugün Torbalı Devlet Hastanesi’nin bahçesindeydi. Kan Bağışı etkinliğine tüm teşkilat mensuplarımızla ve Torbalılı hemşehrilerimizle katıldık. Gerektiğinde canımızı vereceğimiz ülkemiz için bugün kanımızı veririz diyoruz. Aziz Milletimizin her bir ferdi de, bu iyilik yarışında vardır” şeklinde sözlerini tamamladı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ