Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Zemin etütleri düzgün yapılmıyor iddiası!

Zemin etütleri düzgün yapılmıyor iddiası!

Torbalı Belediyesi’nin yıkılan belediye hizmet binasının yerine yapmayı planladığı meydan projesinin zemin etütleri yapılıyor. Tire’den bir firmanın yaptığı çalışmalarda belediyeden hiçbir mühendisin olmaması dikkat çekti

Torbalı Belediyesi’nin yıkılan belediye hizmet binasının bulunduğu alana yapmayı planladığı meydan projesinde ilk adım atıldı. Toplamda 10 bin metrekare alana yapılacak olan projede, 2 bin metrekare otopark, bin metrekare belediye hizmet alanı yapılması planlanıyor. Projenin ilk etabında zemin etütleri yapılmaya başlandı. Ancak zemin etütlerinin usulüne uygun yapılmadığı iddia edildi. Tire’den bir firmanın yaptığı etütlerde, belediyede kontrol görevi yapacak hiçbir mühendisin olmaması dikkat çekiyor.

İHALE ŞARTNAMESİNDE NELER VAR?

Torbalı Belediyesi’nin zemin etüdü için çıkıldığı ihale şartnamesinde, söz konusu alanda en az 1120 metre derinliğe sahip kazı yapılması gerektiği, 22 adet 30 metrelik, 23 adet 20 metrelik sondajın yapılması gerektiği, 40 adet jeofizik çalışmanın, 6 adet testin ve laboratuvar deneylerinin yapılması gerektiği yazıyor. Bu çalışmaların belediyeden uzman bir kişi tarafından denetlenmesi gerekirken, hiçbir görevlinin olmaması, yapılan çalışmaların sağlıklı olmayacağı şeklinde yorumlanıyor. Yapılan zemin etüdü çalışmasının Torbalı dışından bir firmaya yaptırılması tepki çekerken, söz konusu firmanın bu büyüklükte bir işi yapacak tecrübeye sahip olmadığı da diğer iddialar arasında.

KONTROL EDEN KİMSE YOK!

Bu çalışmalar yapılırken mutlaka belediyeden bir mühendisin başında durup kontrol etmesi gerektiğini ifade eden uzmanlar, belediyenin daha düzenli davranması, Torbalı halkının hem can güvenliğini düşünmesi hem de parasını sokağa atmaması gerektiğini söylüyorlar.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ