Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

UYGUR NE YAPMAK İSTİYOR

UYGUR NE YAPMAK İSTİYOR

Son haftalarda, yerel basının ve halkın gündemini,Belediye başkanı Sayın İsmail UYGUR işgal etmektedir. Ancak, seçilmesinden yaklaşık 2 yıla yakın zaman geçmesine rağmen İlçe halkını çok da mutlu edecek bir hizmetin sonrası gündeme geldiğine hiç şahit olamadık.

Belediyenin önceliği, Halkın esenliği için, İlçe halkımızı, temiz, şeffaf, kendi içinde güveni ve hoşgörü kültürü gelişmiş çağdaş bir toplum yapmaya yönelik çalışmalar yapmak olmalıdır. 

Maalesef, Sayın Uygur, böyle bir arzusunun olmadığını 2 yıllık uygulamalarında göstermektedir. Aslında, olmadığını, 2004-2014 dönemlerinde çoğu keyfi uygulamalarında bizler görmüş eleştiri ve tavsiyelerimizi yerel basınımızda halkımızla paylaşmıştık.

Sayın Uygur’un

Belediye Başkanlığını kazanmasının önemli sebepleri, Sayın Adnan yaşar GÖRMEZ’in, kendisini partisinin üstünde görmesi, kendi evinde güven ve hoşgörü ortamını sağlayamaması, yaptığı hizmetleri yeterince anlatamaması ve bana göre, Ak Partinin aday belirlemesinde uyguladığı yanlış stratejidir.

İlçe Halkımızın sosyal yapısının güçlenmesinin ön ve en önemli şartlarından olan güven duygusu ve hoşgörü kültürünün geliştirilmesi, kişiler ve siyasi gruplar arasında sosyal ilişkilerin gelişmesi, topluma pozitif olarak yansır ve toplumun gelişmesine katkı sağlar.  

Güven ve hoşgörü, birliği ve beraberliği pekiştiren en önemli tutkaldır. Sayın Uygur, bu tutkalı çok daha üretmek yerine yok etmekle meşgul olmaktadır.

Sayın İsmail UYGUR, Torbalı Belediye başkanı olarak, öncelikli görevlerini yapması gerekirken, daha ilk seçildiği gün konuşmasına Ankara’ya efelenmeyle başladı.

2 yıl geçti aynı efelenmeye devam ederken, son efelenmesini, Ak Parti Belediye Meclis Gurup Başkanı Av.Özgür Erman ÇAĞLAR’a Lan) karşı yapmış, dünde (Padişahvari) Çakırbeyli (Köyü)Mahallelisini karşısına alıp, köylünün ezelden beri kendi malı olan, köy muhtarlığının boşaltılması içn belediye zabıta gücü ile halkı karşı karşıya getirmiştir.

Sayın UYGUR  haklıdır, Belediye malını, seçilmiş Başkan uygun gördüğü şekilde tasarrufta bulunabilir.Yanlış yapmışsa Bakanlığı ve Hukukun karşısında hesabını verir. Ancak, Çakırbeyli Muhtarlığına o şekilde bakamayız. 

Yıllardır köyün kendi Malı olan, Büyükşehir yasası ile Mülkiyeti belediye’ye geçen bir yer için böyle bir düz mantık yürütemeyiz. Sayın Uygur’unda yürütmemesi gerekirdi. Devlet ve Devletin tüm kurumları halka hizmet için vardır. Halkın birliği ve bütünlüğü, güven ve hoşgörü içinde yaşaması bu kurumların çalışmasıyla mümkündür. 

Sayın UYGUR belediye başkanı olarak bunları gözetmek zorundadır. Derebeyi gibi “Yık ulan, gitulan, çık ulan, dinle ulan” tavırlarla Belediye Başkanlığı sağlıklı yürütülmez.

Tam da yazıyı yazdığım şu anlarda, sosyal medyadan dinledim.

İstanbul’da, Sayın İstanbul İl Başkanını, Sayın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanını, Sayın Genel Başkan Kılıçtaroğlu’nu dinledim, Ev ev zyaret programlarını açıklıyorlar, “Halka doğruyu yanlışı ev ev ziyaretlerimizle anlatmaya çılışacağız” diyorlar. 

Torbalı’da, Sayın Uygur pişmiş aşa su katıyor. Şeytan bunun neresinde…

Sayın Uygur, Torbalının İktidar partisine rağmen, ana muhalefet partisinin bir Belediye Başkanıdır. “Beni Provake ediyorlar, Engelliyorlar, çok üzerime geliyorlar, bilinçli olarak muhtarı bana karşı kullanıyorlar, benden önce belediye’yi Ak Parti Borçlandırmış, borçları ben ödüyorum” gibi söylemlerin arkasına sığınamaz. 

Sayın Uygur, Çakırbeyli köylüsünü, Dağteke Köylüsünü, Özbey halkını karşısına alırsa, onlarda iktidarın ve Cumhur ittifakının arkasına sığınmak zorunda kalırlar.

Sayın Uygur’un, 

Torbalı Belediye Başkanlığının, İlçe Halkından ve İktidardan büyük olmadığını, Belediye, iki gücün arasında bırakıldığında ise bırakanın başına çökeceğini bilmesi lazımdır. 

Ben bildiğini sanıyorum, o zaman neden bile bile bu uygulamalar içine giriyor. Aslında bunun nedenini aklı selim Sayın Uygur’u tanıyan her vatandaşımız biliyor, ancak dillendirmiyor, ancak, dost meclislerinde dile getiriyorlar. 

“Sayın Uygur birilerini kullanarak, birilerinin arkasına sığınarak, çevresinde yarattığı bir algı ile giderayak kahraman olmak istiyor” Diyorlar.

Değerli kaymakamımız Ercar ÖTER Beyefendinin, liyakatlı görev anlayışı, ilçemiz bürokrasisi ile ilçe halkımız arasında güven ve Hoşgörü üst düzeye çıkmış, iletişimdeki vurumduymazlığın çok az seviyeye inmesi ve insani değerlerin öne çıkarılması sokaktaki insanımızın takdirini kazanmışken, Mahalle (Köy) muhtarlarımız arasında senin muhtarın benim muhtarım gibi ayrımcılığa gidilmesi 250 bin nüfuslu Ekenomik gücü (Sanayi ve tarım) çok yüksek olan bir ilçe’ye yakışmamaktadır.

Belediye Başkanlığı, Halkın seçtiği bir siyasi hizmet makamıdır,

Halkına güven veren ve hoşgörü ile yaklaşarak halkı ile iyi iletişim kurabilen yöneticiler sorunları ve ihtiyaçları yerinden ve aslından öğrenme imkânına sahip olurlar ve halka sağlıklı hizmet sunarlar. Ancak; toplumun değişik kesimlerinin kıskacına girdiği ve duyguları suiistimal edilmeye ve iradesini nefsine teslim ettiği zaman sosyal değerler bir tarafa bırakılıp, kişi ve grup çıkarlarının öne çıktığını görürüz. 

Sayın Uygur, Yerel anlamda, İlçemiz siyasetine destek olma ve katılma anlamında güven bunalımı yaşayan halkımızın, en iyisi yerine kötünün en iyisini bulma çabasına girdiği bir ortamda Belediye Başkanı seçildiğinin bilincinde olduğu için kendi kendini bir takım hadikaplar içine düşürmektedir. İstesede o handikap içinden çıkacağını sanmıyorum.    

İnsanların, beyni ile dilinin barışık olması bir fazilettir, fazilet sahiplerinin, toplumları yönetmesi ve yönlendirmesi haktır, seçecek olan insanların da  fazilet sahibi olmaları şarttır.

HOŞÇA KALINIZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ