Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Çağlar, AK Parti hizmetlerini saydı

Çağlar, AK Parti hizmetlerini saydı

Torbalı Belediyesi Şubat ayı olağan belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Karşılıklı söz düellosu şeklinde gerçekleşen belediye meclisinde konuşan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, Uygur’a, “İki yıldır konuşuyorsunuz ama bir tek hizmet göremedik” dedi

Torbalı Belediyesi Şubat ayı belediye meclis toplantısı bugün gerçekleşti. Torbalı halkı bizden hizmet bekliyor diyerek sözlerine başlayan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Bizim dönemimizde de satılan yerler olmuştur, sizin döneminizde de yer satılıyor. Allah hiçbirimizi yanlışı savunur duruma düşürmesin. Bizim yaptığımız hizmetleri küçümseyip, iki muhtarlık binası diyorsunuz, isterseniz size yaptığımız hizmetlerin listesini vereyim. Arsa konusunda da biz sözümüzü söyledik, hükümetimizin de desteği ile gerek kiralama, gerek tahsis, gerekse de satın alma yolu ile ilçemize 1 milyon metrekareye yakın yer kazandırdık. Sattığımızdan çok daha fazlasını da belediyemize kazandırdık. Bizim dönemimizde satılan arsaların parasıyla Torbalı’ya hizmet yapıldı. Hizmetin büyüğü küçüğü olmaz, önemli olan adam gibi gelip, adam gibi gidebilmek” dedi.

“SİZ HİKAYE ANLATIYORSUNUZ, BİZ HİKAYE YAZDIK”

Torbalı’ya AK Parti döneminde yapılmış olan 300’e yakın hizmeti tek tek sayan Çağlar, “Yaptığımız hizmet ve eserlerin listesi bunlar, siz de açın kayıtlarınızı inceleyin. Her mecliste borçlardan yakınıyorsunuz, hakkaniyetli olalım, biz hayatımız boyunca hakkı ve adaleti savunduk, sizin haklı olduğunuz yerde biz size hakkınızı teslim ederiz. İnsanları yanıltmayın, doğruları söyleyin. Algı yaratmaya çalışarak kamuoyunu yanlış yönlendirmeyin, sorumluluk makamındasınız. Ama bir yanlışlık varsa da gereğini yapın. Her mecliste geçmişe döneme çamur atarak, merkezi hükümeti eleştirerek bir yere varamazsınız. Bizim yaptığımız hizmetleri beğenmiyorsunuz, ama kendi döneminizde satın aldığınız saksıları bile sermaye gideri olarak gösterip yatırım yapmış gibi yazdınız. Belediyelerde devamlılık esastır. Torbalı halkı bizlerden hizmet bekliyor. Sizi tam 20 dakika dinledik, Allah aşkına bir tane hizmetten bahsetmediniz. Siz burada iki yıldır hikaye anlatıyorsunuz biz ise hikaye yazdık. Sizinle bizim aramızdaki fark bu!” dedi.

“60 MAHALLEYE HİZMET GÖTÜRDÜK”

Belediye meclisinde Uygur’u ağır şekilde eleştiren AK Parti Grup Sözcüsü Özgür Erman Çağlar, “Biz belediyeyi sizden 45 Milyon liraya yakın borçla devraldık, şikayet etmeden işimize gücümüze baktık. Hem borç ödedik, hem de ilçemize 300 kalemden fazla hizmet ürettik. Siz belediyeyi 170 milyon borçla devraldığınızı iddia ediyorsunuz, iptal ettiğiniz ihaleleri, belediyenin alacaklarını bu rakama katmıyorsunuz. Rakamları çarpıtarak, Torbalı halkını yanlış yönlendiriyorsunuz. Siz sadece ilçe merkezine hizmet götürürken, bizim dönemimizde kapatılan İl Özel İdaresi ile beraber Torbalı’nın 60 köy ve mahallesine hizmet götürdük. Torbalı’nın en ücra mahallesine kadar hizmet belediyeciliği yaptık. Ama siz iki yıldır konuşuyorsunuz, hep konuşuyorsunuz, bahane üretiyorsunuz, arsa satıyorsunuz, bir tek hizmet göremedik. Büyükşehirden asfalt alıyorsunuz, bizim dönemimizde Büyükşehir bizim yaptığımız yolları bile kazıp bırakıyordu. Büyükşehirin yapması gereken ama yapmadığı hizmetlere her yıl bütçemizin yüzde 30’unu harcıyorduk. Siz ise bu hizmetleri Büyükşehir’den alıp kendiniz yapmış gibi gösteriyorsunuz ” dedi.

UYGUR, İYİ PARTİ VE HDP’Yİ YOK SAYDI: “AK PARTİ TORBALI’DA HER SEÇİMDE 1.PARTİ OLMUŞTUR”

İsmail Uygur ise yaptığı konuşmada, “Torbalı halkı geçtiğimiz dönemde yapılan hizmetlerden memnun kalmadığı için 5 yıl sonra bizi iş başına yine getirdi. Torbalı’da AK Parti’nin oyu her zaman CHP’nin önünde olmuştur, AK Parti her seçimde Torbalı’da birinci parti olmuştur. Ama 2019 yılında bize oy verdiler” dedi. Uygur’un 2019 seçimlerinde ittifakların etkisini dikkate almaması, İyi Parti ve HDP desteğini yok sayması dikkat çekti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ