Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Özkan Yıldız, AK Parti çalıştayına katılmış

Özkan Yıldız, AK Parti çalıştayına katılmış

AK Parti Genel Merkez Sosyal İşler Başkanlığı’nca Gezi olaylarının sosyo-politik sebep ve sonuçlarının değerlendirilmesi ve perspektif yaklaşım amacıyla çalıştay düzenlendi. 2013 yılında gerçekleştirilen çalıştayda Torbalı Belediye Başkan Yardımcısı Prof.Özkan Yıldız da görev aldı

2013 yılında geçekleştirilen çalıştayda, Gezi Parkı olaylarının sosyolojik ve politik açılardan analizi yapılarak bir perspektif oluşturmak üzere çeşitli değerlendirmeler yapıldı. AK Parti Sosyal İşlerden Sorumlu dönemin Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen çalıştayda; Doçent Doktor ünvanıyla Özkan Yıldız da görev aldı. Yıldız, 2019 yerel seçimlerinde Torbalı’da CHP’den 1.sıradan belediye meclis üyesi olmuş, ardında Torbalı Belediye Başkan Yardımcılığı ve Belediye Meclis Başkanvekilliği görevlerine getirilmişti.

ÇALIŞTAYDA DİKKAT ÇEKEN KONULARDA FİKİR BİRLİĞİNE VARILDI

İlk çalıştayda gençlik araştırmalarına ağırlık verilmesi kararı çıktı. AK Parti iktidarının yaklaşık 11 yıllık sürecinde seçimle iş başına gelemeyen ve uzun bir süre daha gelemeyeceğini gören kesimlerin olaya ilişkin katkılarının analizi planlandı. Çalıştayda Ayrıca Türkiye’nin önlenemez yükselişini engellemeye yönelik uluslararası paydaşlarında dikkatlice izlenmesi gerekliliği değerlendirildi. Süreç içinde görülen medyanın tutumu ve gerçek entelektüel yaklaşımların zayıflığı demokrasinin bir boşluğu olarak değerlendirildi. Gerek çözüm süreci, gerek alevi açılımı, gerekse yeni demokratikleşme adımlarının aynı hızla devamı noktasında fikir birliğine varıldı. Siyasi hafızanın güçlü bir şekilde tesis edilerek önümüzdeki süreçlerde yol haritası oluşturmasındaki önemi vurgulanırken, bir kaç özel üniversitenin sürece olumsuz katkısının yanı sıra diğer üniversitelerin akademisyen görüş ve entelektüel birikimlerinin zayıf kalmasının sebepleri ve önemi de ele alındı. İyi niyetli ve sadece seslendirilen amaca yönelik eylem ve söylemlerin illegal söylem ve eylemlerden ayrı tutularak özellikle incelenmesinin gerekliliği konusunda ortak kanaat oluştu. Yaralı politik kimliklere yönelik üretilen politikaların daha iyi anlatılarak geliştirilmesinin gerekliliği ve buna yönelik öneriler paylaşıldı.

ÇALIŞTAYIN RAPORU ERDOĞAN’A SUNULDU

Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Nükhet Hotar, çalıştayın yukarıda özetlenen sonuçlarıyla çok faydalı olduğunu, ortaya çıkan görüş ve önerilerin Merkez Yürütme Kurulu’nda, o dönem Başbakan olan Recep Tayyip Erdoğan’a ileteceğini belirtti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ