Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İTTİFAK VARSA, MECLİS ÜYELERİNİZ NEREDE?


İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı, önceki gün Belediye Başkanı İsmail Uygur’u makamında ziyaret etti. Ziyarete ilişkin fotoğrafları sosyal medya hesabında paylaşan İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu, “İyi Parti yönetimimiz ile ilçemizin Millet İttifakı Belediye Başkanı İsmail Uygur’u ziyaret ettik. Kendisine misafirperverliği için teşekkür ederiz” ifadelerini kullandı.

Peki ama, Torbalı’da “Millet İttifakı” var mı?

Torbalı’da böyle bir ittifakın aslında olmadığını şimdi sizlere açıklayacağım…

CHP ile İyi Parti 2019 seçimlerinde birçok bölgede ortak adaylar ve ortak listeler çıkardılar. Birçok belediyede seçime ortak listeler girdi. Seçimin ardından herkes kendi partisine geri döndü.

O ilçelerde bugün bir karar alınacağı zaman, İyi Parti ve CHP yönetimleri bir araya gelip, fikir alışverişinde bulunup ortak kararlar alıyorlar. Torbalı’da ise böyle bir durum söz konusu bile değil.

İttifak yapılan ilçelerde, belediye meclis toplantılarından önce CHP ve İyi Partili belediye meclis üyeleri ile ilçe başkanları bir araya gelir, belediye meclisinde alınacak kararlara dair bir toplantı yaparlar. Torbalı’da böyle bir durum söz konusu değil…

İttifak olan ilçelerde yönetim hangi partideyse, diğer partinin en az 2-3 belediye meclis üyesi bulunuyor, her iki parti de belediye meclisinde temsil ediliyor. Torbalı’da böyle bir durum söz konusu değil…

İttifak olan ilçelerde, belediye yönetiminde, belediye kadrolarında, yönetim ve karar alma süreçlerinde her iki partinin de eşit söz hakkı var, Torbalı’da böyle bir durum söz konusu değil…

İttifak olan ilçelerde, belediye başkanı CHP İlçe Başkanı’na ne kadar bağlıysa, İyi Parti ilçe başkanına da o kadar bağlıdır.

Peki Torbalı’da böyle bir durum var mı?

Belediye Başkanı İsmail Uygur, hangi kararı alırken İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı’na sordu? Hangi projeyi yaparken İyi Parti’den fikir aldı?

Bırakın İttifakı, işbirliğini, İyi Parti Torbalı Belediye Başkanı ile görüşebilmek için randevu alıp belediyeye gidiyor. Nerede kaldı Millet İttifakı?

Peki ben şimdi Torbalı’daki İyi Partili vatandaşlarımız, İyi Parti’ye gönül vermiş, oy vermiş, bundan sonraki seçimlerde de oyunu İyi Parti’ye verecek olan vatandaşlarımız adına İlçe Teşkilatı’na soruyorum; “Torbalı Belediyesi’ndeki yüzde 50 hakkınızdan neden vazgeçtiniz?”

İyi Parti’nin bu hakkı gasp mı edildi? Eğer öyleyse siz neredeydiniz? Neden sesiniz çıkmadı, itiraz etmediniz, size inanıp güvenip oy veren vatandaşın oyuna neden sahip çıkamadınız?

Torbalı’daki İyi Partili vatandaşların oyları nereye gitti?

Madem İsmail Uygur Torbalı’yı tek başına yönetecekti, o halde İyi Partililer sandık başına gidip neden size oy verdiler? Direkt CHP’ye oy vermeyi bilmiyorlar mıydı?

Torbalı’daki İyi Partililer, Torbalı Belediyesi’nin yönetim ve karar alma süreçlerinde neden yoklar?

İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı bu sorulara bir an önce yanıt vermelidir. Bu cevabı bana değil, Torbalı’daki İyi Partili vatandaşlarımıza vermelidir.

İyi Parti’nin Torbalı’da gerçekten takdir ettiğim bir ilçe başkanı ve ilçe yönetimi bulunuyor. Ama Torbalı Belediyesi’nde İyi Partililerin hakkı yeniyor. Ben İlçe yönetiminin, bu hakka sahip çıkması gerektiğini, belediyeye gerçekten “ittifak ortağı” olmalarını bekliyorum. Bu benim değil, Torbalı’daki İyi Partili vatandaşlarımızın talebidir.

İlçe yönetimi bu hakka sahip çıkamıyorsa, İyi Partililerin oylarına sahip çıkamıyorsa, çıkıp bunu da mert bir şekilde kamuoyuna açıklasın. “Torbalı halkının bize verdiği oylara yeterince sahip çıkamadık” desin. Bu özeleştiriyi beklemek, kamuoyunun en doğal hakkıdır.

Sözün özüne dönecek olursak, mevcut şartlarda Torbalı’da “Millet İttifakı’ndan” söz etmek hiç gerçekçi değil. Bunun sorumluluğunu da mevcut İlçe Yönetimi üzerine almalıdır!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ