Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İyi Parti Torbalı’da aday çıkarıyor

İyi Parti Torbalı’da aday çıkarıyor

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların getirdiği mecburiyet olarak iş birliklerini gerektirdi. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerde İYİ Parti kendi adaylarıyla seçimlere girecektir” dedi

İYİ Parti İzmir İl Başkanlığı’nda gerçekleşen basın toplantısında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuldu. Ekonomi zirvelerine devam eden parti temsilcileri İzmir’deki çalışmalara ve temaslara dair bilgi verdi. TBMM İYİ Parti Grup Başkanı ve Bursa Milletvekili İsmail Tatlıoğlu, TBMM Grup Başkan Vekili ve İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Ekonomi Politikaları Başkanı ve Samsun Milletvekili Erhan Usta, İYİ Parti Genel Başkan Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Kalkınma Politikaları Başkanı Ümit Özlale ve İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın yer aldığı basın toplantısında önemli mesajlar verilirken basın mensuplarının soruları cevaplandı.

“SOYER’İN PERFORMANSINDAN MEMNUN DEĞİLİM”

“İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in performansından memnun musunuz?” sorusunu “Memnun değilim” diyerek yanıtlayan Grup Başkan Vekili Dervişoğlu ayrıca istihdam talebine yönelik gelişmeyle ilgili de konuştu. Dervişoğlu, “İzmir’deki işsizliği hiçbir belediye çözemez. Performanstan memnun değilim. Sana da deprem, sel, göktaşı vursaydı sen de halinden çok memnun olmazdın! İzmir’in bu sene yaşamadığı bir şey kalmadı. İzmir’in ciddi bir altyapı problemi var. 25 yıldır konuşuyorum. Geride bıraktığımız yıl talihsiz bir yıl oldu. Ciddi bir deprem felaketi yaşadık. Orman yangınları, hortum, sel felaketinin muhatabı kaldık. Göktaşı bile düştü” dedi.

İLK YEREL SEÇİMDE KENDİ ADAYLARIMIZLA GİRECEĞİZ!

Genel Bakan Meral Akşener’in Başdanışmanı ve İzmir Milletvekili Aytun Çıray da, “Türkiye’nin içinde bulunduğu şartların getirdiği mecburiyet olarak iş birliklerini gerektirdi. İnşallah önümüzdeki yerel seçimlerde İYİ Parti kendi adaylarıyla seçimlere girecektir. Kendi projelerimiz, programlarımız hedeflerimiz var. Hep birlikte onları gerçekleştirmeye çalışacağız” açıklamasına bulundu.

SONSUZA KADAR BELEDİYE BAŞKANLIĞI SEÇİMLERİNE KATILMAYACAĞIZ DİYEBİLİR MİYİZ?

Bunun üzerine, “İttifak bitecek mi?” şeklinde gelen soruyu cevaplandıran Çıray, “İttifak beyannamesini okuyun. O beyannamede 4 partinin demokrasi, hukukun üstünlüğünü sağlamak, anayasal devleti inşa etmek için bir araya gelmesi vardır. Her partinin kendi iç işleri, icraatları ayrıdır yazar. Hiçbir parti hiçbir partinin iç işlerine karışamaz. Türkiye’deki esas hedef demokrasiyi inşa etmektir. O şartlarda böyle davranmak gerekti. Şimdi İYİ Parti’nin önlenemez bir yükselişi var. İlk seçim genel seçim, mahalli seçimler ikinci olacak. İddiası olan bir parti olarak sonsuza kadar belediye başkanlığı seçimlerine katılmayacağız diyebilir miyiz?” ifadelerini kullandı.

TORBALI KULİSLERİ HAREKETLENDİ

Bu açıklama ile birlikte İyi Parti’nin Torbalı başta olmak üzere İzmir’in 30 ilçesinde seçime kendi adayları ile gireceği konuşulmaya başlandı. Bu gelişme İyi Parti tabanında da büyük heyecan yarattı. İyi Parti İzmir İl Başkanı Hüsmen Kırkpınar’ın ilçe teşkilatlarına üye seferliği yapılması konusunda talimat verdiği biliniyor. Sık sık Torbalı’ya gelerek ilçe yönetimi ile bir araya gelen Kırkpınar’ın, Torbalı’ya ayrı bir önem verdiği de biliniyor. Bu gelişmelerle birlikte, aday çıkarılması durumunda İyi Parti’nin en yüksek oyu alacağı ilçelerin başında Torbalı geliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ