Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kapanmanın eşiğindeyiz!

Kapanmanın eşiğindeyiz!

Son günlerde yeniden yükselişe geçen korona virüs vakaları, İzmir’in de renk kodunu kırmızıya yaklaştırdı. İzmir Valisi Köşger “Yüzde 50’nin üzerinde artış var. Turuncudan kırmızı koda geçmenin eşiğindeyiz. Oranlar iç açıcı değil. Kapanmak içten bile değil. Tabiri caizse kent S.O.S. veriyor” dedi

Kontrollü normalleşme sürecinde tüm ülkede olduğu gibi İzmir’de de korona virüs vakaları artış gösterdi. İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, 27 Şubat-5 Mart’ta, İzmir’deki Kovid-19 vaka sayılarının 8-14 Şubat haftasına göre yüzde 50’nin üzerinde arttığını, kurallara uyulmaması halinde, kentin çok yüksek riskli iller arasına girmesinin an meselesi olduğunu söyledi.

‘ORANLAR İÇ AÇICI DEĞİL’

İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, “Oranlar iç açıcı değil. Kapanmak içten bile değil. 8-14 Şubat haftasında her 100 bin kişide vaka sayımız 44,39, 20-26 Şubat haftasında ise 53,42 oldu. 27 Şubat-5 Mart’ı kapsayan haftada ise bu rakam 66,47’ye yükseldi. Vaka sayılarında yüzde 50’ye yakın bir artış görülüyor. Şu an 5 Mart-12 Mart tarihi arasındaki hesaplamalar yapılıyor. Ancak geçtiğimiz hafta cumartesi günü gördüğümüz manzaralar iç acı bir tablonun çıkmayacağını gösteriyor. Vatandaşlarımız bu hafta sonu çok dikkatli olmalı. Tabiri caizse kent S.O.S. veriyor” dedi.

DENETİMLER SIKLAŞACAK

Tüm tedbirlerin alınmasına rağmen İzmirlilerin virüs yokmuş gibi davrandığını belirten Vali Köşger, “İzmir ve İzmirlilere güveniyoruz. Kırmızı kodlama sistemine geçmeden herkesin bu taşın altına elini koyması gerekiyor. 15 bine yakın görevli ile ben de dahil olmak üzere denetimlere devam ediyoruz. Denetimlerimiz bu cumartesi sıklaşacak. Kurallara riayet etmezsek, turuncu koddan hızlı şekilde kırmızıya dönebiliriz. Tekrar başa dönmüş” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ