Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Torbalılı çocuklara Anadolu masalları

Torbalılı çocuklara Anadolu masalları

Camdan Cana Anadolu Masalları sloganıyla yola çıktıklarını belirten İnci Hikmet Tözün Anaokulu Öğretmeni ve proje koordinatörü  Meryem Yıldız, Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü ile UNESCO Türkiye Milli Komisyonu işbirliği içerisinde yürütülen proje kapsamında Anadolu masallarını yeniden canlandırma, dilden dile, gönülden gönüle, camdan cana aktarmaya çalıştıklarını belirtti.

Ara Tatil için Mükemmel Etkinlik

Yarıyıl tatilinde Torbalı Kaymakamlığı Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İnci Hikmet Tözün Anaokulu koordinatörlüğünde Torbalılı çocukları masallar ile buluşturduklarını, Projeye toplam 11 masal öğretmeninin katıldığını, Covid-19 salgını sürecinde herkes pandemi nedeniyle evlerine kapanmışken Öğretmenlerin bu süreçte de durmadan hem projeyi Torbalı’da duyurmaya çalıştıklarını hem de kültürel bir miras olan Anadolu masallarını sahip çıktıklarını belirten Yıldız,  özellikle okul öncesi öğrencilerin  kaliteli zaman geçirmeleri açısından mükemmel bir etkinlik olduğunu ifade etti..

Tosun, Teşekkür Belgelerini Verdi

 İnci Hikmet Tözün Anaokulu’nda yapılan törene ilçe milli eğitim müdürü Cafer Tosun da katılarak projede emeği geçen öğretmenleri tebrik etti ve öğretmenlere teşekkür belgelerini verdi. Okul müdürü Erdem Kaya ‘’Amacımız Covid-19 nedeniyle evden çıkamayan öğrencilerimize ulaşarak kültürel mirasımız olan Masallarla tanıştırmak, kültürel zenginliğimizin farkına varmalarını sağlamaktır. Atalarımızdan kalan mirasımızın bizleri bir araya getireceğine inanıyoruz. Çocukluğumuzda bize soba başında samimiyetle anlatılan masallarımızın yok olmadan nesilden nesile aktarılması için projemize olan desteğimiz devam edecektir. ‘’ dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ