Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kritik meclis gerçekleşti


Pazartesi günü gerçekleşmesi gereken ancak CHP’li meclis üyelerinin gelmemesi üzerine yeterli çoğunluk sağlanamadığı nedeniyle bugüne ertelenen kritik belediye meclis toplantısı tamamlandı. Belediye Başkanı İsmail Uygur’un 30 Milyon ABD Doları, 4 Milyar Japon Yeni ve 217 Milyon Türk Lirası olmak üzere 3 ayrı madde ile, toplamda 800 Trilyon’u bulan 3 ayrı kredi kullanmak için yetki istediği belediye gündemi, Torbalı kamuoyunda büyük infiale neden olmuştu. Cumhur İttifakı, günlerdir bu borçlanma kararına karşı tepkilerini dile getirerek, kamuoyu oluşturdular.

UYGUR, MECLİSE YİNE KATILMADI

Sağlık sorunları devam eden ve hastanede tedavi gören Belediye Başkanı İsmail Uygur, bu meclis toplantısına da katılmadı. Torbalı Belediye meclisini, meclis başkanvekili Özkan Yıldız yönetti. CHP’li meclis üyelerinin tam kadro katıldığı meclis toplantısına CHP’li Yıldırım Baytekin, DEVA Partili İlknur Demirtaş ve AK Partili Şenol Güler mazeret bildirerek katılmadılar. Meclis toplantısına vatandaşın ilgisi de yoğun oldu. Sakin başlayan belediye meclisinde komisyon üye seçimleri yapıldı. Denetim ve faaliyet raporlarının da oylandığı belediye meclisinde son olarak da borçlanma maddeleri gündeme geldi.

ÇAĞLAR, “YALPALAMAYA GEREK YOK”

Meclis Başkanvekili Özkan Yıldız, krediler hakkında bilgilendirme yaparak, “Her ne kadar meclis gündemine 3 ayrı kredi maddesi getirmiş olsak da, biz belediye olarak bu kredilerin sadece bir tanesini kullanacağız. Önceliğimiz 5 projede kullanılmak üzere 217 Milyon liralık İller Bankası kredisi. Ancak İller Bankası’ndan kredi alamazsak, diğer yabancı kredilere yöneleceğiz” dedi. Bunun üzerine söz alan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Bu oylama hukuka uygun değil. Meclis üyeleri burada suç işliyor olabilirler. Bu konunun detaylı bir şekilde incelenmesini ve görüş alınmasını istiyoruz. Samimi CHP’li belediye meclis üyelerinin de bu karara imza atmak istemediklerini biliyorum” dedi.

MUHSİN YAZICIOĞLU’NUN SÖZÜNÜ HATIRLATTI

Çağlar, konuşmasında Muhsin Yazıcıoğlu’nun sözünü hatırlatarak, “3 ayrı kredi kararı getiriyorsunuz, sadece 1 tanesini kullanacağız diyorsunuz. Buradaki herkes okuduğunu anlayabilecek akla sahip. Bu ciddiyetsizlik, Torbalı Belediyesi gibi bir kuruma yakışmıyor. Hata yaptık demeyi bilin. Samimi CHP’li meclis üyelerini tenzih ederek söylüyorum, rahmetli Muhsin Yazıcıoğlu’nun dediği gibi, bir saniyesine bile hakim olmadığımız bu hayatta yalpalamaya gerek yok. Siz de yalpalamayın” dedi.

ÇAĞLAR KONUŞTU, MECLİS SUSTU!

İşte Çağlar’ın meclis konuşması;

KOMİSYONLARA GÖNDERİLDİ

Cumhur İttifakı’nın baskısı sonucu kredi kararı belediye meclisinde onaylanmadı. Bütçe ve Kesin Hesap Komisyonu’nda incelenerek önümüzdeki mecliste tekrar gündeme alınacak. Meclis başkanvekili Özkan Yıldız, önümüzdeki meclise Belediye Başkanı İsmail Uygur’un da katılacağını söyledi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ