Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İşte usulsüzlüğün belgesi!

İşte usulsüzlüğün belgesi!

Torbalı’da gerçekleşen belediye seçimlerine hile karıştı. CHP’li yöneticiler, oy kabininde oy kullanan belediye meclis üyelerinden oylarının yanına kimlik belgelerini de koyarak fotoğrafını çekip göndermelerini istedi. Gazete Torbalı olarak o görüntülere ulaştık

Bugün belediye meclisinde gerçekleşen seçime gölge düştü. CHP’li Mithat Tekin’in seçildiği seçimde CHP’li yöneticilerin usulsüzlük yaptığı ortaya çıktı. CHP’li meclis üyeleri ilk turda 3 fire verince harekete geçtiler. Whatsapp grubu oluşturan CHP’li yöneticiler, meclis üyelerinin kullandıkları oyları bu gruba atmalarını istedi. Kendi meclis üyelerine bu şekilde baskı kurarak Mithat Tekin’i belediye başkanı seçtiren CHP’li yöneticiler, seçime gölge düşürdüler. Öte yandan Cumhur İttifakı seçime itiraz edeceklerini ve usulsüzlüğe izin vermeyeceklerini söylediler.

GÜNAYDIN, “SEÇİMİN YENİLENECEĞİNE İNANIYORUZ”

Cumhur İttifakı adına bir açıklama yapan AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, “Seçimin usül ve şartları yerine getirilmemiştir. Kanunlara aykırı bir yöntem denendi. 1946 seçimlerinde açık oy gizli tasnif yöntemi uygulayarak, millet iradesinin üstünde tahakküm uygulayan CHP zihniyetinin o günden bugüne hiç değişmediğini görüyoruz. Torbalı’da kendi meclis üyelerinin üzerinde baskı kurdular, tehditlerle, türlü çirkefliklerle seçim kazanmayı amaçladılar. Her şey herkesin gözleri önünde cereyan etti. Kendi meclis üyelerini kabine cep telefonları ile sokup, kullandıkları oyun fotoğrafını çekip anlık kendilerine kimlik görüntüleriyle birlikte iletmelerini istediler. Bunu Tunç Soyer, Deniz Yücel ve Erol Günaydın birlikte yaptı. Kameralar her şeyi çekti, canlı yayında herkes izledi. Bu şekilde seçim olmaz. Sağlıklı bir ortam olmadı, meclis üyelerinin hür iradelerine baskı koyuldu. Mahkemeye gideceğiz. Bu hukuksuzluğun hesabı mutlaka yargıda sorulacaktır. Seçimin yenileneceğine ve herkesin hür iradesiyle oy kullanacağı bir seçim ortamının oluşacağına inanıyoruz”

İŞTE CHP’NİN YAPTIĞI USULSÜZLÜĞÜN BELGESİ;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ