Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Mecliste yaşananlara üzülmemek elde değil

Mecliste yaşananlara üzülmemek elde değil

200 bin Nüfuslu ilçemizde, 31 Belediye Meclis üyesinin aralarında yaptıkları 3 yıllık bir başkanlık seçiminde ve sonrasında yaşananlar halkın gözleri önünde sergilenmiştir.
Aklıselim insanların, ülkemiz genelinde de yaşanan bu gerçekleri görmemesi, duymaması ve üzülmemesi mümkün değildir.

MİDESİNDEN DÜŞÜNENLER
Cumhuriyetimiz kurulduğu günden beri, Türk milletinin kimliğinden ve inancından rahatsız olan zihniyetler sürekli var olmuşlardır. Yıllar ilerledikçe rahatsız edenlerle birlikte rahatsız edilenlerin sayısı sürekli olarak artarak devam etmiş ve kıyasıya da mücadele içinde olmuşlardır. Kimileri Turancı, ırkçı olarak, kimileri yobaz ve Şeriatçı olarak, kimileri de solcu ve Ateist olarak suçlanmışlardır. Bunların birbirleri ile çatışmasından faydalanan, hatta bu halk kesimlerini de kandırıp kullanan, adına liberal ve Ehveni şer denen zihniyetler de ülkeyi lastik gibi bir o yana bir buyana çekerek bu günlere getirmişlerdir.

Türkçe Ezan okutulması, dindar insanlara baskı uygulanması vb. Osmanlının son dönem korkularını üzerinden atamayan bir kısım güruh ile dış destekçileri kendi arzuları istikametinde Anadolu halkını eğitme, öğretme ve kalkındırma adına yarattıkları karşılıklı algılarla yönetmeye ve aldatmaya devam etmişlerdir.

Ülkemizde neler yapılmadı ki; akıl almaz oyunlar oynandı, akıl almaz ölümler yaşandı, çok kıymetli ve değerli insanlar yok edildi. 1970-1980 yılları arasında gençlik birbirine düşürüldü. İhtilallar, muhtıralar, ekonomik krizler halkı canından bezdirdi. 1980’li yıllarda gençliğe ve düşünceye büyük darbeler vuruldu. Her şeye rağmen, çarıkla gezdiğimiz, kerpiç döktüğümüz dönemlerden halkımız buralara kadar gelebilmeyi başarabildi. Ben birebir yaşadıklarım ve gördüklerimle ilgili ahkâm kesiyorum. Bilen zaten bilir, bilmeyende okur öğrenir.

Tabi herkesin baktığı pencere aynı değildir. Benim pencerem Müslüman Anadolu halkının, birliği, kardeşliği ile Devletimizin bağımsızlık penceresidir.

Her dönemin dünyasına baktığımızda yine İslam Ülkelerinin içinde en iyisi biz olduk ve şimdilik biz olmaya devam ediyoruz. Bugünkü durumumuzu, kör- topal da olsa ‘Demokrasiye’ ve ‘Cumhuriyete’ borçluyuz.

Kimse çıkıp da bu Müslüman Türk Halkına ‘Biz varsak siz varsınız, biz yoksak siz yoksunuz ‘ deme hakkına ve haddine sahip değildir. Önce Allah, sonra Cumhuriyet ve Demokrasi varsa, halkımız özgür iradesi ile her zaman varlığını sürdürecektir.

Ak Parti İktidara gelmeden önce, düzenin en büyük tokadını yiyen bir gurubun içinden çıkanlar tarafından kuruldu. Yeni ve özgürlükçü bir Anayasa, Her türlü dokunulmazlıkların kaldırılması ve siyasi partiler kanununu değiştirme gibi üç önemli sözü vererek iktidar oldu.

18 yıllık iktidarlarında, söz verdikleri bu üç önemli konuda kayda değer gelişme sağlayacakları ve uygulayacakları bir ortamı bulamadılar. Milletimiz, gelecek için tüm umutlarını, yarı yarıya onay verdiği başkanlık sistemine bağlamış durumda, ülke sorunları ile ilgili kararlar süratle alınıp, uygulansada, hem halk kesiminde hem de bürokraside ileriye dönük kaygıların arttığı gözlenmektedir.

Ülkemizin, ktidarı ile muhalefetinin, Bürokrasinin, Bakanların, Milletvekillerinin, çocuklarını emanet ettikleri ve öve öve yere göğe sığdıramadıkları okullardan yetişenler, Bakan. Milletvekili, Vali, Kaymakam, Savcı, Hâkim ve Emniyet Müdürlüğü koltuklarına oturup, tabiri caizse o makamlarda güç zehirlenmesi yaşayıp, hepsi birer “Brütüs” olduklarında fikir birliği dışında, anlaştıkları bir konu bulunmamaktadır.

Ülkeyi yöneten iktidara ve demokrasimize en büyük darbeyi vuranlar olarak, bugün hesap vermektedirler. Onların hesap vermesi yetmedi, Ülkemizin iç barışına büyük zarar verildi ve toplumun büyük bir çoğunluğu da onlarla birlikte en ağır mağduriyetleri yaşadı ve hala da yaşamaktadırlar.

Ey! Midesinden düşünen, doğucular, batıcılar, dış ideolojilere teslim olmuş beyinler, Ülke ekonomisi batıyor yaygarası yapanlar, çıkarları, rantları ve tahtları elinden gidecek korkusu yaşayanlar, ülkesini terk edip kaçanlar, Ülkemiz ne kadar zor durumlara girerse girsin, bu Millete ve Ülkeye, Allah’ın izniyle hiç bir şey olmayacaktır.

Müslüman Türk Milleti, mutlaka her türlü acıyı göğüsleyerek tüm zorluklardan kurtulmayı başaracaktır.

Bu gün baş tacı edilen ya da ayaklar altına alınanları, Türk Milleti görmekte ve zaten gerekli cevabı vermektedir.
150 yıldır açık ve net bir şekilde, Anadolu halkının, kimliği ve inancı nedeniyle çektiği acıların müsebbipleri ortadadır.

Yüz yıldır, halkın ruh ve vicdanına uygun düşünce üretemeyenlerin, kimi Şehvet, kimi Servet, kimi de makam peşinde koşanların durumları ortadadır.

200 bin Nüfuslu ilçemizde, 31 Belediye Meclis üyesinin aralarında yaptıkları 3 yıllık bir başkanlık seçiminde ve sonrasında yaşananlar halkın gözleri önünde sergilenmiştir.
Aklıselim insanların, ülkemiz genelinde de yaşanan bu gerçekleri, görmemesi, duymaması ve üzülmemesi mümkün değildir.

Bu gün midesinden düşünenlerin dişleri keskin görünse de yarın mutlaka beyninden düşünenler galip gelecektir.
28 Nisan 2021
HOŞÇA KALINIZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ