Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

‘Oğlumla gurur duyuyorum’

‘Oğlumla gurur duyuyorum’

İyi Parti İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu’nun, Belediye Meclis üyesi Mustafa Akbıyık’ı hedef alan açıklamasına yanıt gecikmedi. Mustafa Akbıyık’ın babası Hasan Akbıyık, yaptığı açıklamada “Haksızlığa karşı gösterdiği duruş nedeniyle oğlumla gurur duyuyorum” dedi

Belediye meclis seçiminde CHP’li yöneticilerin meclis üyelerinin iradesine saygı duymayarak, kullandıkları oyların fotoğrafının çekilmesine itiraz eden ve seçimden sonra CHP’den istifa ederek AK Parti’ye geçen belediye meclis üyesi Mustafa Akbıyık’ı hedef alan İyi Parti Torbalı İlçe Başkanı Ahmet Künarlıoğlu’na yanıt gecikmedi. Mustafa Akbıyık’ın babası ve İyi Parti Torbalı İlçe Teşkilatı’nın kurucu isimlerinden olan Hasan Akbıyık, yaptığı açıklama ile oğlunun verdiği kararın arkasında olduklarını söyledi.

İTTİFAK YAPTIK, ONLAR GİBİ CHP’Lİ OLMADIK

Son gerçekleşen belediye seçimlerinde İyi Parti ile CHP’nin ittifak yaptığını hatırlatan Akbıyık, “2019 yerel seçimlerinde CHP ile bir seçim ittifakı yaptık. Merhum belediye başkanı İsmail Uygur’un Torbalı’ya faydalı hizmetlerde bulunacağına inanarak kendisine destek verdik. Ama bu bizim artık CHP’li olduğumuz anlamına gelmez. Torbalı’daki İyi Parti’li yöneticiler, partiyi CHP’nin arka bahçesi haline getirdiler” dedi.

ÖMÜR BOYU SAĞ SİYASETTE YER ALDIM

Kendisinin uzun yıllar Demokrat Parti’de aktif görevlerde bulunduğunu hatırlatan Hasan Akbıyık, “Ömrüm boyunca sağ partilerde görev aldım. Hiçbir zaman sol partiye oy vermedim. İyi Parti’nin sağ çizgide olduğuna inandığım için görev aldım. Sağ partide siyaset yaparken CHP gibi sol bir partiye oy verdiğiniz zaman sorun olmuyor, ama ne hikmetse sağ çizgide olan AK Parti’ye oy verince kıyamet kopuyor” dedi.

MECLİS SEÇİMİNDE YAŞANANLAR TORBALI SİYASET TARİHİNE GEÇTİ

Belediye meclis seçiminde yaşananlara değinen Akbıyık, “Rahmetli belediye başkanı İsmail Uygur’un Torbalı’ya önemli hizmetlerde bulunacağına inanıyordum. Ama rahmetli daha hasta yatağındayken CHP’de koltuk kavgası başladı. Tüm bu ibretlik süreçler Torbalı halkının gözleri önünde cereyan etti. Ondan sonra da meclis seçimlerinde CHP’li yöneticiler kendi belediye meclis üyelerinden fotoğraf istediler. Birbirlerine güvenmediklerini gösterdiler. Değil meclis üyesi, kimsenin kimseden kullandığı oyun fotoğrafını isteme hakkı yoktur. Yaşanan bu olay Torbalı siyaset tarihine kara bir leke olarak geçmiştir. CHP bu utancı ömür boyu taşıyacaktır” dedi.

OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM

Oğlu Mustafa Akbıyık ile her zaman gurur duyduğunu ifade eden Hasan Akbıyık, “2019 yerel seçimlerinde İsmail Uygur’un Torbalı’ya faydalı hizmetlerde bulunacağına nasıl inandıysak, kendisinin vefatından sonra da Torbalı’ya AK Parti’li Özgür Erman Çağlar’ın faydalı hizmetlerde bulunacağına inandık ve destek verdik. Oğlum Mustafa Akbıyık’ın hem belediye meclis seçimlerinde, hem de seçimden sonra gösterdiği örnek duruş nedeniyle bugüne kadar olduğu gibi, bir kez daha gurur duydum. Belediye meclis üyesi oğlum Mustafa Akbıyık rant düzenine karşı itirazda bulunup, hak, hukuk ve adaletten yana tavrını gösterdi. Oğlumun gösterdiği bu dik duruşun arkasındayım” şeklinde konuştu.

OLDU-BİTTİYE GÖZ YUMMAYACAĞIZ

Torbalı’da belediye başkanının bu şekilde seçilemeyeceğini belirten Akbıyık, “Torbalı’da belli gruplar hariç, gerçekleşen bu seçim kimsenin içine sinmemiştir. Partili-partisiz her vatandaşımızın, sağduyulu CHP seçmeni ile beraber hemen herkesin bu konuda benimle aynı fikirde olduğunu biliyorum. Bu seçimin oldu-bittiye getirilmesine müsaade etmeyeceğiz. CHP’li yöneticiler çıkıp üst perdeden açıklamalar yapacağına bıraksınlar belediye meclis üyeleri kendi hür iradeleri ile sandığa gidip oy kullansın. Bakalım fotoğraf çektirmeden seçim kazanabiliyorlar mı” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ