Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN

Milli bir mücadeleden çıkmış ve yeni kurulmuş Türkiye Cumhuriyeti’ni koruma reflekslerimizi güçlü kılacak olan Türk Milliyetçiliği ve onun savunucuları olan aydın ve fikir adamlarımız Atatürk’ün ölümünden sonra baskı altına alınarak 77 yıl önce 3 Mayıs 1944 tarihinde o günkü devleti yönetenler tarafından mahkûm edilmiş ve çok ağır işkence ve zulme maruz bırakılmışlardır.

Hiçbir emperyalist düşünce içinde olmadan, sadece Türklüğün ve Anadolu’nun değerlerini ve kültürünü koruma ve yüceltme arzusu ile milletine bağlı değerli insanlar bu düşüncelerinin bedelini çok ağır bir şekilde ödemişlerdir.

Ne hazindir ki; dün Türk milliyetçilerine işkenceyi reva gören zihniyetler, bugün onların yaptıkları mücadelenin doğruluğunu anlamış görünmektedirler.

Uzun yıllardır dünyayı yöneten emperyalist güçlerden ülkemizi korumanın, Milli değerlerimize sahip olabilmenin tek çaresinin kimliğimize ve Anadolu’muzun birliğine sahip olma mecburiyeti olduğu görülmektedir.

3 Mayıs 1944; Türk milliyetçiliği ne pahasına olursa olsun mücadele edilmesi gerektiğinin açıkça dillendirildiği bir milat olarak kabul edilmiştir. Bu acı ve ıstırap günü, vatan topraklarını canı pahasına seven ve milleti için korkusuzca kendilerini ortaya atan fikir ve aksiyon adamlarının anısına bayram olarak ilan edilmiş, her yıl büyük bir gurur ve onurla kutlanmaktadır.

3 Mayıs; Türk milliyetçilerine acı yaşatanlara karşı ‘Çileler bizim rütbemizdir’ diyerek, ne pahasına olursa olsun Türklük gurur ve şuurunun en üst seviyede varlığının tüm dünyaya duyurulduğu bir gündür.

3 Mayıs; Türk Milletinin tarihin derinliklerinden gelen yüksek ahlak ve karakterinden doğan tüm kahramanlıklarının anıldığı bir gündür.

3 Mayıs; kendi benliğini unutarak emperyalizmin emellerine hizmet edenlere ihanetlerinin gösterildiği ve hatırlatıldığı bir bayram günüdür.

3 Mayıs, Atatürk’ün, milli değerlerimizle geliştirdiği Türkiye Cumhuriyeti devletinin onurlu dünya politikalarına silah sıkmak isteyenlerin silahlarının geri teptiği gündür.

3 Mayıs; Türk’ün gafletten uyandığı, dost sandığı hainleri deşifre ettiği gündür.

3 Mayıs; Türk Milliyetçilerinin kazandığı, Misyonu ve hedefi belli kutlu bir gündür.

Türk, yalnızca bir ırkı tanımlayan kavram mıdır?

Bir milletin adı mıdır?

Yoksa hepsinin üzerinde düşünülmesi gereken her yönüyle anlaşılması gereken yapının adı mıdır?

Türk demek kat-i bir şekilde söylemek gerekirse bu bir üst değerdir. Bu değer içinde insani, ahlaki, dini ve en önemlisi kendi kutsallarını taşır. Bu hep böyleydi ve hep böyle olacaktır. Değerler korundukça, sahip olundukça yaşar ve büyür hatta gelişir. Onu koruyacak olanda bu değeri taşıyandır, taşıyanlardır.

Kimlerdir bunlar?

Mete Han’dır; Ahmet Yesevi’dir; Saltuk Buğra Han’dır; Oğuz Kağan’dır; Bumin Kağan’dır; Kaşgarlı Mahmut’tur; İmam Maturidi’dir; Hacı Hünkâr’dır; Osman Gazi’dir; Edibali’dir; Alparslan’dır; Gaspıralı’dır; Necdet Koçak’tır; Elçibey’dir; Şehit Enver’dir;Atsız’dır; Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’TÜR; Başbuğ ALPARSLAN TÜRKEŞ’TİR; Muhsin Yazıcıoğlu’dur;Seyyid Ahmet Arvasi’dir. Daha birçoklarını sayabiliriz.

Bu ülkü engellenemeyecektir. Türk milletinin ve Anadolu’nun değerleri, ancak içinden yetişen değerlerle korunur. Bu değerleri koruyacaklarda yalnızca ülkücülerdir.

3 Mayıs’larda tarihimizi hatırlayıp gelecekle ilgili umutlarımızı yenileyeceğiz ve Anadolu’muzla birlikte Müslüman-Türk Milleti için var olma azmimizi artıracağız.

3 Mayıs 1944 Türkçülük Bayramının 75. Yıldönümünde MüslümanTürk Milletinin, Anadolu halkının huzuru ve mutluluğu için Yüce yaratana el açıp dua edeceğiz.

Ne demişti BAŞBUĞUMUZ ALPARSAN TÜRKEŞ:’Türklük bedenimiz; İslamiyet ruhumuzdur. Ruhsuz beden ceset olur.’

İslamiyet’i ele alıp Türklüğü inkâr etmek ihanettir. Bunun terside aynı derecede gaflet ve ihanettir.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ