Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Yeni dönem ‘resmen’ başladı


Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından başlayan seçim süreci yasal olarak tamamlandı ve Mithat Tekin resmen belediye başkanı olarak göreve başladı. Yeni dönemin başlamasıyla beraber ilk belediye meclis toplantısı da bugün gerçekleşti. Belediye başkanı olarak meclis oturumunu yöneten Mithat Tekin’e ilk tebrik de mecliste gerçekleşen seçimde kendisine rakip olan AK Parti Belediye Başkan adayı ve meclis grup başkanvekili Özgür Erman Çağlar’dan geldi. Çağlar, “Bir hukukçu olarak yargı sürecinin usulüne uygun olmadığı kanaatinde olsam da demokrasiye ve yargıya inanan insanlar olarak bu karara saygılıyız. Bu vesile ile görevinizde başarılar diliyoruz, İnşallah Torbalı için hayırlı hizmetlerde bulunuruz. Rahmetli belediye başkanı İsmail Uygur’a nasıl yardımcı olduysak, Torbalı’nın menfaatine olan konularda sizlere de aynı şekilde destek veririz. Aksi durumlarda da Torbalı halkının bizlere verdiği muhalefet etme görevimizi yerine getiririz. Tekrar muvaffakiyetler diliyorum” dedi.

TORBEL’DEN MAAŞ ALAN MECLİS ÜYELERİNİ SORDU

Belediye başkanı Mithat Tekin’in göreve gelmesiyle beraber kamuoyunda Belediye şirketi olan Torbel’den birçok CHP’li meclis üyesinin huzur hakkı adı altında maaş aldıkları iddialarını da gündeme getiren Çağlar, “Daha önce de defalarca dile getirmemize rağmen maalesef belediye şirketi olan Torbel hakkında şeffaf bir bilgilendirme alamıyoruz. Torbalı halkının bilgilendirilmesi açısında, Torbel’den maaş alan, huzur hakkı alan belediye meclis üyelerinin kamuoyuna açıklanmasını diliyoruz. Çünkü bize göre meclis üyeleri belediyeye yük olmaz, belediyenin yükünü alır. Bunu şeffaf olarak siz açıklarsanız seviniriz, aksi halde biz bunları yazılı önerge ile sormak durumunda kalacağız” dedi.

PAZARYERİNİN TAŞINMASI GÜNDEME GELDİ

Torbalı Belediyesi’nin meydan projesi adı altında gerçekleştirdiği düzenleme ile bölgenin en büyük pazarlarından olan tarihi Torbalı Perşembe pazarının taşınmasının oylandığı sırada söz alan Çağlar, “Pazar yerinin taşınması konusunda başta pazarcı esnaflarımız olmak üzere Torbalı halkına da ayrıntılı bilgi verilmesi ve bu konuda şeffaf bir sürecin yürütülmesini diliyoruz. Bu konuda bizlere ulaşan bir takım şikayetler var. Kimsenin mağdur edilmemesini umuyoruz” dedi.

GÜNDEM MADDELERİNİ SOMUTLAŞTIRALIM

Temmuz ayı olağan belediye meclis toplantısının gündem maddeleri görüşüldüğü sırada, belediyenin araç alımı için yetki istediği gündem maddesi görüşülürken söz alan Çağlar, “Araç alımı ile ilgili gündeme alınan bu madde ucu açık olmuş. Bu şekliyle yetki vermemiz söz konusu olamaz. Gündem maddelerini somutlaştırmamız gerekiyor. Tek araç alımı olarak zabıtlara geçirmemiz durumunda, belediyemizin ihtiyacı noktasında araç alımı için yetki verilmesine biz de destek veririz” dedi.

ÇAĞLAR, BELEDİYEDEKİ SORUNLARI DİLE GETİRDİ

Tekin’in göreve yeni geldiğini, gelir gelmez belediye meclisine soru önergesi vermeyi doğru bulmadıklarını belirten Çağlar, “Göreve yeni geldiğiniz için meclise yazılı soru önergesi vermeyi şu an için doğru bulmuyoruz. Ama her ne kadar göreve yeni gelmiş olsanız da belediyecilik konusunda tecrübeniz bulunuyor. Daha önce belediye meclisinde ve belediye başkanvekili olarak görev yaptınız. Kamuoyundan tespit ettiğimiz bazı durumlar var, bunları eleştiri olarak görmeyin, bu konularda biraz daha hassas davranılması gerektiğine inandığımız için gündeme getiriyoruz. Daha önce de gündeme getirmiştik, belediye bünyesinde ekolojik tarım ile ilgili bir kooperatif kurulması gündeme gelmişti. O gün de söylediğimiz gibi biz bu kooperatifin ne iş yaptığını, ne iş yapacağını, kimlerin yöneteceğini sorduk fakat sağlıklı bir bilgi alamadık. Kamuoyunda bu konuda muğlak ifadeler var. Bu algının kırılması açısından şeffaf bir bilgilendirme yapılırsa seviniriz” dedi.

BOZUK YOLLARI SORDU

Torbalı’daki İZSU kazıları nedeniyle büyük mağduriyetlerin olduğunu dile getiren AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “İZSU’nun yaptığı kazılar nedeniyle ilçe genelinde mağduriyetler oluşmaya başladı. Bu mağduriyetlerin daha ne kadar süreceğini Torbalı halkı merak ediyor. Torbalı Belediyesi olarak bizim bu konuda atabileceğimiz adımlar yok mudur? Büyükşehir’in Torbalı’ya ne zaman geleceği belli değil, Torbalı Belediyesi olarak bizler asfalt çalışmalarını başlatıp daha sonra Büyükşehir’den tahsil edebiliriz. Kendi imkanlarımızla dahi olsa bu mağduriyetlerin bir an önce giderilmesi gerektiğini düşünüyoruz” dedi.

KESİLEN BAĞIŞ MAKBUZLARINI SORDU

Metropolis Spor Okulu adına belediyede bağış makbuzu kesildiğini ve bu konuda bazı şikayetlerin olduğunu dile getiren Çağlar, “Metropolis Spor Okulu’nda görevli birçok kişiye maaş verildiğini, belediyenin nakit yardımlarda bulunduğunu ve bu dernek adına bağış makbuzu kesildiğini biliyoruz. Daha önce de dile getirdiğimiz gibi bu derneğin ne iş yaptığını, kaç tane sporcu yetiştirdiğini, yapılan yardım ve harcamaların kayıtlarının kamuoyu ile paylaşılmasını istiyoruz” dedi.

YENİ BELEDİYE BİNASI İÇİN ÜZERİMİZE DÜŞENİ YAPARIZ

Torbalı Belediyesi’nin yapmak istediği yeni belediye binası için üzerimize düşeni yaparız diyen Çağlar, “Rahmetli belediye başkanı İsmail Uygur’un yeni belediye binası için bizlerden bazı talepleri olmuştu, daha sonra yaşanan sağlık sorunları nedeniyle süreç yarım kaldı. Hem yeni binanın yapılması hem de eski binanın Torbalı halkına faydalı hale getirilmesi noktasında işbirliği yapmaya, destek vermeye hazırız” dedi. Mithat Tekin, Çağlar’ın açıklamalarını dikkate aldıklarını ve gereken adımların atılacağını belirterek teşekkür etti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ