Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

CHP, hem mecliste hem sahada güç kaybediyor

CHP, hem mecliste hem sahada güç kaybediyor

CHP’de istifa depremi devam ediyor. Son olarak Belediye Meclis üyesi Mehmet Baykara, kendisine yapılan haksızlıklar karşısında istifa ettiğini duyurdu.

Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur ile yakın dostluğu vardı, Uygur’un kendisini aktif siyasete kazandırmak için gösterdiği çabaya bizzat bende şahidim. Mehmet Baykara’nın duruşu ile, dürüstlüğü ile, güler yüzü ile hem ilçe siyasetine, hem de CHP’ye büyük güç katacağını düşünüyordu.

Nihayet 2019 seçimlerinde kendisini aktif siyasete davet etti. Hatta CHP’nin 2019 seçimlerindeki belediye meclis listesine gireceği kesinleşen ilk isim Baykara idi.

Baykara da yakın dostu İsmail Uygur’un bu davetini geri çevirmeyerek belediye meclis üyesi oldu. 2019 seçimlerinden bu yana da görevini layıkıyla sürdürüyordu.

Belediye meclis üyeliği görevinin yanında, Ticaret Odası meclis üyeliği ve Çermikliler Derneği Yönetim Kurulu üyeliği görevleri de bulunuyordu. Hem siyasetin, hem de sivil toplum örgütlerinin aranan ismiydi.

Ne olduysa, Uygur’un vefatının ardından oldu…

Belediye meclisindeki başkanlık seçimleri sürecinde Baykara’yı “Belediye Başkanvekili” olarak görevlendirdiler. Mithat Tekin kendisine, “Başkanvekili sen olacaksın, belediyeyi hep birlikte yöneteceğiz” diye söz verdi. Diğer meclis üyelerine de sözler verildi, onları da ileriki zamanlarda kaleme alacağım.

Seçim süreci tamamlandıktan sonra Baykara’yı görevden aldılar.

İddialara göre Baykara’nın görevden alınmasının perde arkasında “ırkçı” gerekçeler var.

Zaten Baykara da yaptığı açıklamada, “Yapılan bu haksızlık, bana ve bana inanan insanlara karşı gösterilen kasıtlı bir tutumdur” ifadelerini kullandı.

Haksızlıklar karşısında Elif gibi dik durmak işte budur. Siyasette böyle dik duruşlar görebilmek oldukça önemli. Bu nedende gösterdiği duruşla sayın Mehmet Baykara’yı tebrik ediyorum. Kolay değil, haksızlığa baş kaldırmak. Onurlu davranıp istifa edebilmek, erdemli bir davranıştır. Baykara ne kendisini, ne de kendisine inananları ezdirmedi… Torbalı’nın siyasette böyle insanlara ihtiyacı var.

Tabi bu daha başlangıç, devamı da gelecek. Şu an belediyeyi yöneten zihniyet ve o zihniyetin uzantıları belli. Torbalı siyasetinde “dürüstlüğü” ile nam salmış Baykara gibi insanları belediyeden ve CHP’den uzaklaştırma eğilimi başka insanlarla da devam edecek.

Baykara, bu istifası ile bir kıvılcım yaktı, bu kıvılcım büyüyerek bir yangına dönüşecektir. Bu yangın kimi yakacak, hep beraber izleyip göreceğiz.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ