Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Maaşlı bankamatik meclis üyelerini açıklıyoruz

Maaşlı bankamatik meclis üyelerini açıklıyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, geçtiğimiz ay gerçekleşen belediye meclis toplantısında, bir konuyu gündeme taşımıştı. Çağlar, bazı CHP’li belediye meclis üyelerinin, Belediye şirketi Torbel üzerinden yüklü miktarda maaş aldıklarını söylemiş, bu isimlerin kamuoyuna açıklanmasını talep etmişti.

Belediye Başkanı Mithat Tekin de bunu onaylamış, açıklayacaklarını belirtmişti.

Ancak o meclisin üzerinden 1 ay geçmiş olmasına rağmen, henüz belediyeden bu konuda resmi bir açıklama gelmedi.

Ben de kaleme aldığım köşe yazısında “Bu isimleri belediye yönetimi açıklamaz ise, biz açıklayacağız” demiştim.

Yaptığım araştırmalar sonucu elde ettiğim bilgilere göre 31 Mayıs tarihi itibari ile 5 belediye meclis üyesine aylık 8 Bin 900 Lira maaş bağlandığını öğrendim.

Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından alınan bu karar, Torbalı’daki CHP’li vatandaşlarımızı da derinden yaralamıştır.

Böyle bir kararın, Uygur sonrası başkanlık seçimi sürecinde alınmış olması, CHP için büyük bir ayıptır.

Haliyle şimdi soruyorum; Belediye Başkanı vefat etmiş, belediye meclisinde başkanlık seçimi yapılacak, belediye meclis üyelerine maaş bağlama kararı alıyorsunuz. Bu kararı kendi partilerine oy versinler diye mi aldınız?

CHP’li meclis üyelerine, CHP’nin gösterdiği aday olan Mithat Tekin’e oy versinler diye aylık 8 Bin 900 Lira maaş mı bağlattınız?

“Yüz kere seçim olsa, yüz kere biz kazanırız” derken, maaşlı bankamatik meclis üyelerinize mi güveniyordunuz?

Kimin parasını kime veriyorsunuz beyler?

Siz Torbalı’ya hizmet etmeye, belediyeyi yönetmeye mi geldiniz, yoksa cebinizi doldurup belediyenin sırtından geçinmeye mi geldiniz?

Belediye sizin için hizmet kapısı mı, yoksa rant kapısı mı?

Bir bakın bakalım, Türkiye’deki 1397 belediye arasında sizin gibi yapan başka bir belediye var mı?

Size güvenip, inanıp oy veren vatandaşların yüzüne nasıl bakacaksınız?

Yan gelip-yatıp, kendi seçim bölgelerinizde geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara ne diyeceksiniz?

Torbalı’nın “belediye” olduğu günden bu yana kimse almamış da, maaş alma geleneğini başlatmayı kendinize nasıl yakıştırıyorsunuz?

Maaş alarak meclis üyeliği yapacaksanız, istifa edip belediyede işe girin, en azından bu şekilde tepki almazsınız…

2019 yılında göreve geldiğinizde yaklaşık 500 işçiyi işten çıkarıp, kapının önüne koydunuz. Yetmedi bir de elinizdeki medya gücünü de kullanarak bu kişileri “Bankamatik işçisi” ilan ettiniz, toplumda rencide ettiniz. Şimdi ben soruyorum; kimmiş bankamatikçi?

Kapının önüne koyduğunuz çöpte, temizlik işlerinde çalışan işçiler mi, yoksa belediye meclisinde el kaldırıp-indirip, her ayın 15’inde 8 Bin 900 Lira’yı ATM’den çeken mi?

Göreve gelir gelmez öğrenci burslarını kaldırdınız, sosyal yardımları yarıya düşürdünüz. AK Parti döneminde yardım aldı diye birçok ihtiyaç sahibi vatandaşı belediyeden eli boş gönderdiniz, şimdi de belediyenin kaynaklarını kendinize mi kullanıyorsunuz?

Torbalı Belediyesi’nin en büyük projesi ve en büyük ayıbı bu olsa gerek!

Bunun günahı ve vebali Belediye Başkanı Mithat Tekin’in üstündedir. Haksızlıklar karşısında susan ve buna bile “yanlış” diyemeyen siyasetçilerin Torbalı’ya verecekleri hiçbir şey olamaz.

Yazık, kocaman bir yazık! Bu yönetim anlayışı Torbalı’ya yakışmıyor.

Elinizde yetki var diye, görevinizi bu şekilde kullanamazsınız…

Böyle belediyecilik olmaz!

Bunun hesabı günü geldiğinde sorulur.

Buradan dürüst, samimi CHP’li vatandaşlarımıza sesleniyorum; belediye meclis üyelerinin, belediyeden maaş almalarını doğru buluyor musunuz?

Görevleri Torbalı’ya hizmet etmek olan, belediyenin yükünü hafifletmesi gereken meclis üyelerinin, belediyeye yük olmalarını doğru buluyor musunuz?

Ananızın ak sütü gibi helal oylarınızı verdiğiniz meclis üyelerinin, belediyeyi kendilerine geçim kapısı yapmalarını doğru buluyor musunuz?

Herkesi, kendi vicdanına havale ediyorum…

Yarına kadar istifa edip, kamuoyuna açıklamazlar ise, maaş alan belediye meclis üyelerinin fotoğraflarını ve isimlerini de buradan tek tek yayınlayacağım…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ