Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Mecliste el kaldır, maaşı kap!


CHP’li Torbalı Belediyesi bir skandala daha imza atarak, kendi meclis üyelerine yüklü miktarda maaş bağladı. İlçe kamuoyunu uzun bir süredir meşgul eden bu konu, belediye meclisinde AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’ın girişimleri ile ortaya çıktı

Sık sık skandallarla gündeme gelen CHP’li Torbalı Belediyesi’nde şimdi de maaş skandalı patladı. Merhum Belediye Başkanı İsmail Uygur’un vefatının ardından belediye meclisinde gerçekleşen başkanlık seçimi arifesinde, CHP’li meclis üyelerine belediyenin Torbel şirketinden 8 Bin 900 lira maaş bağlandığı ortaya çıktı.

MAAŞ ALAN İSİMLER BELLİ OLDU

Huzur hakkı adı altında aylık 8 Bin 900 Lira maaş alan belediye meclis üyeleri arasında, Belediye Başkanı Mithat Tekin de bulunuyor. Diğer meclis üyelerinin ise Ömer Şentürk, Musa Serbest, Özkan Altun ve Savaş Benli olduğu belirtildi. Ayrıca Torbel’den maaş alan isimler arasında Belediye Başkan Yardımcısı Ali Yakupoğlu da bulunuyor.

MİTHAT TEKİN KENDİ KENDİNİ DENETLİYOR

Belediye şirketi Torbel’de Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapan Mithat Tekin’in bu görevi hukuka uygun değil. Çünkü Mithat Tekin’in belediye başkanı olarak belediye şirketini denetleme görevi bulunuyor. Bu durumda Başkan Tekin, kendi kendini denetlemiş oluyor. Bu durumun Türkiye’de bir benzeri daha bulunmuyor.

GENEL MERKEZ NE DİYECEK?

Başta Cumhuriyet Halk Partisi tabanında yoğun tepki çeken bu durum ilçe kamuoyunda da büyük eleştirilere neden oldu. Torbalı halkı, görevi ilçeye hizmet etmek olan belediye meclis üyelerinin, belediyeye bu şekilde yük olmalarına tepki gösteriyor. Belediye Başkanı Mithat Tekin’in yönetim kurulu üyeliğinden, belediye meclis üyelerinin de, yönetim kurulu üyeliğinden istifa etmeleri bekleniyor. Öte yandan her fırsatta liyakatten bahseden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve CHP Genel Merkezi’nin de bu konuda göstereceği tavır merak ediliyor. Ülkede işsizlikten dert yanıp, belediye kaynaklarını bu şekilde kullanan CHP yönetiminin nasıl bir karar alacağı merak ediliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ