Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

“Torbalı da Menemen gibi olacaktı”

“Torbalı da Menemen gibi olacaktı”

Cumhuriyet Halk Partisi’nin İzmir’de düzenlediği Manisa ve İzmir örgütlerini kapsayan bölge toplantısının basına kapalı olarak gerçekleştirilen bölümünde dikkat çeken açıklamalar geldi. Toplantıya katılan Örgütlenmeden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Oğuz Kaan Salıcı partilileri birlik ve beraberlik konusunda uyardı. Salıcı toplantıda, “Parti örgütlerinin tüm kademeleri uyumlu çalışmalıdır” derken ana kademe, kadın ve gençlik kollarının birbiriyle koordineli hareket etmesini istedi. Genel merkez yönetiminin tüm birimleriyle sahada olduğunu anlatan Salıcı, “Armudun sapı üzümün çöpü mantığıyla kimse hareket etmesin. Aranızdaki sorunları konuşarak çözün. Yaşanabilecek olumsuzlukları büyütmeden bitirin” dedi.

ÖNSEÇİM OLACAK MI?

Salıcı, parti örgütlerinin merakla beklediği “önseçim” konusunda da değerlendirmelerde bulundu. Salıcı, “Önseçim için şu anda kimse bir şey diyemez. Birincisi seçim sisteminde değişiklikler konuşuluyor. Bunun ne olacağı belli değil. Ayrıca ittifaklar var. Biz de parti olarak buna uygun davranmak zorundayız. Listeler, tercihler ve yöntem nasıl olur şimdiden bir şey söylemek doğru değil. Önseçim her zaman iyidir ya da kötüdür demek mantıklı değil. Bu bakış açısı merkez yoklaması için de geçerlidir. Şu anda üzerinde konuşulan, netleşmiş bir tercih yöntemi yok” ifadelerini kullandı.

İTİRAF GİBİ AÇIKLAMA

Toplantıda İzmir milletvekilleri adına konuşma yapan Tacettin Bayır dikkat çeken bir çıkışa imza attı. Bayır, önseçim vurgusu yaparken yerel seçimde aday belirleme yöntemlerinde yanlışlıklar yapıldığını ifade etti. Bayır, “Menemen’de yaşadıklarımız ortada. Yanlış bir yöntemle süreci idare etmeye çalışınca belediyeyi kaybettik. Urla’da durumu herkes biliyor. Torbalı’da da aynısını yaşayacaktık. Birçok yerde aday belirlemesi yapılırken bile milletvekillerine danışılmadı” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ