Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

O TOPLANTININ ARDINDAN…

O TOPLANTININ ARDINDAN…

Geçtiğimiz haftasonu Metropolis Otel’de AK Parti Genişletilmiş İlçe Danışma Meclisi toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıda öne çıkan mesajlar birlik ve beraberlik konuları oldu. Basına servis edilen fotoğraflarda da en dikkat çekici detay yine birlik ve beraberlikti.

2019 seçimlerinde adaylık yarışına giren, 2024 seçimleri için de ismi adaylık için geçen bütün isimler aynı masada bir araya geldiler. Masadaki bu birlik ve beraberliğin coşkusu hem salona, hem de sokağa yansıdı.

Aslında bu ilk fotoğraf değildi, geçtiğimiz hafta da Akpınar ailesinin düğününde yine aynı isimler yan yana gelmişlerdi.

Bu iki fotoğrafın ardından şunu açıkça söyleyebilirim ki, AK Parti’yi Torbalı’da bir araya getirmeye bir düğün yeter, bir toplantı yeter…

AK Parti, kendi içerisinde birlik ve beraberliği sağladığı takdirde de karşısında hiçbir güç duramaz. Unutmayalım ki, ittifaklar yokken tüm genel seçimlerde Torbalı’da birinci parti AK Parti oluyordu.

AK Parti Torbalı’da 2019 seçimlerinde bir talihsizlik yaşadı. Oyunu neredeyse iki katına çıkardı ama seçimi kazanamadı. Torbalı halkı, bir tek proje bile sunamayan, doğru düzgün seçim çalışması bile yapamayan CHP’ye oy verdi. 2 buçuk yıldır da ceremesini tüm Torbalı halkı birlikte çekiyor. Torbalı’nın 5 yılı ziyan olduğu gibi, var olan hizmet ve eserlerin de bakımları yapılamadı, birçoğu kaderine terk edilirken, bir çoğu da yok oldu gitti…

Böyle bir ortamda AK Parti’ye yakışan Torbalı için bir araya gelmekti, onu da yaptı.

Masadaki her bir isim için ayrı bir paragraf açılabilir.

Öncelikle bu toplantıyı gerçekleştiren, göreve geldiği günden bu yana yönetimi ile beraber gece gündüz demeden çalışan İlçe Başkanı Selman Günaydın zaten her ortamda takdir ediliyor. Bu toplantıda da AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya kendisine çalışmalarından dolayı teşekkür etti.

Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun, 2019 seçimlerinde aday adayı oldu, ancak Adnan Yaşar Görmez’in adaylığı netleşince kendisinin yanında yer alıp, mitinglerde destek verdi. Seçimden sonra da adaylık yarışı ile ilgili hiçbir tartışmaya-polemiğe girmeyerek partisine zarar vermedi, siyasi tartışmalardan uzak durdu.

AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, gerek seçimlerde, gerekse de seçimden sonra belediye meclisinde ortaya koyduğu siyaset ve duruşla partili-partisiz herkesin takdirini kazanmaya devam ediyor. Merhum başkan İsmail Uygur’un karşısında da duruşunu bozmadı, belediye meclisindeki seçim sürecinde de duruşunu bozmadı, şimdi de aynı duruşunu koruyor. Belediye başkanlığı seçimlerinde CHP’li meclis üyelerinden bile oy alan Çağlar, bu konuda potansiyelini ve kapasitesini göstermiş oldu. Torbalı halkı şuna emin olsun, Özgür Erman Çağlar belediye meclisinde görev yaptığı sürece, Torbalı’ya zarar verecek hiçbir karar o meclisten geçemez…

Son olarak gelelim Adnan Yaşar Görmez’e…

2014-2019 yılları arasında ortaya koyduğu belediye başkanlığı profili, siyaset tarzı, kendinden sonraki tüm belediye başkanlarına ders olarak okutulmalı. Bugün Torbalı’da nasıl ki rahmetli Haluk Alpsu, rahmetli Ertan Ünver ile ilgili efsaneler anlatılıyorsa, Adnan Yaşar Görmez de Torbalı tarihinde başkanlığı ile anılacak. Kendisine oy vermeyenler bile bugün, “Adnan başkan en azından bir dönem daha yapmalıydı” diyorlar. O günün siyasi koşulları farklı gelişti, Görmez seçimi kaybetti. 2 buçuk yıldır da fabrikasında işine gücüne bakıyor. Bir taraftan da partisinin saha çalışmalarına destek veriyor. Siyasetten kopmadığını, her daim partisinin emrinde olduğunu gösteriyor.

AK Parti bu toplantı ile, rakiplerine gereken mesajı verdi. Hem 2023 seçimlerinde, hem de 2024 seçimlerinde “favori” olduğunu gösterdi. Bunu sadece toplantıya dayanarak söylemiyorum, sokakta da aynı iddiayı görüyoruz. Parti tabanı kenetlenmiş ve inanmış durumda. Aralarındaki fikir ayrılıklarını bitirmiş bir şekilde, eskisinden çok daha güçlü bir şekilde geliyorlar…

Bu fotoğrafa iyi bakalım, 2024 seçimlerinde Torbalı’nın belediye başkanı bu masadan çıkacak…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ