Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

İNSANLIK KALU BELA’DAN BERİ KARDEŞTİR

İNSANLIK KALU BELA’DAN BERİ KARDEŞTİR

Yaradan’a “Siz bizim Rabbimizsiniz” diyerek söz verdik.

Rabbimizi unutup nefsimizin arzuladığı gibi yaşıyoruz.

Kendimize hizmet edecek kurumların dizaynını nefsanî arzularımıza hizmet edecek mekanizmalarla donatıyoruz.

Bizler Kalu Balâ’dan beri kardeşiz!

“Halka hizmet Hakka hizmettir” Diyor, halkı soyuyoruz.

“Gençlik geleceğimiz” diyor, gençlik adına hiçbir şey yapmıyoruz.

Bizler Kalu Belâ’dan beri kardeşiz!     

Demokrat, Laik ve sosyal görünümlü karoserler içinde rölantisiz, ayarsız motorla işleyen çarkın dişlerinde Barışı, Özgürlüğü, Egemenliği un ufak ediyoruz.

Genç ve İdeal bireylerimizin ümitlerini kırıp hayallerini söndürüyoruz.

Bizler Kalu Belâ’dan beri kardeşiz

Dönüp tarihimizi örnek alalım, günümüzü değerlendirelim ve geleceğe nasıl yelken açacağımıza karar verelim, Ama kiminle?

Bizler Kalu Belâ’dan beri kardeşiz!

1400 yıldır, YA RESULLALLAH! Yakarılarına aldanarak, Hz. Muhammet Mustafa (s.a.v)’mi,

80 yıldır, EY ATATÜRK! Naraları ile perdahlar atan sahte pehlivanları alkışlayarak, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ü,

Ecdadımızı, Evladımızı, Milletimizi,  

İçi boşaltılmış değerlerimizle oyalanıp,hiç birisini yeterince tanıyamadan ve anlayamadan yaşıyoruz.

Bizler Kalu Beladan beri kardeşiz,

Makam ve mevki uğruna 40 yıllık kurulmuş dostluklarımızı satabiliyoruz. Hayal kırıklıklarımızı bırakalım umutlarımızı söndürmek için içimizdeki Çakallara yol veriyoruz.

Bizler Kalu Belâ’dan beri kardeşiz!     

Bu kardeşliğe yürekten İnanıyorsak, inancımızın gereğini yapalım, değerlerimize sahip çıkalım. Algıyla değil bilgiyle doğruları öğrenmeye çalışalım. Korkuyla değil kararlılıkla olaylar karşısında duruşumuzu belirleyelim.

Kardeşlik Hukukuna bağlı kalmayı, halkın arzularına uygun bir yönetim sergilemeyi seçip, gerektiğinde neşter vurabilecek iradeyi gösterelim. Halkın ruhuna ve vicdanına girmeyi başaralım.

Bizler Kalu Belâ’dan beri kardeşiz!     

İlçemizde, kardeşliğin değerini ve anlamını çok iyi bilenlerin birleşip, başta Sayın Vekilimiz Mahmut Atilla Kaya olmak üzere, Belediyemiz ve sivil toplum kuruluşlarımızla birlikte, sorunlarımıza “NEŞTER” vurma zamanı gelmiş ve geçmek üzeredir.

İlçemiz ve halkımız için önceliklerde birleşip, geleceğimiz ve gelecek nesillerimiz için kardeşlik hukukumuzu en önde tutarak ortak akıl üretip, fitneye ve fesat’a geçit vermeyecek duvarları birlikte inşa etmeliyiz.

Siyasi Patilerde görev almış gerçek siyasetçilere, Cumhuriyet ve demokrasi havarilerine, Ülkenin geleceğinden önce partisini, Partisinden önce kendi ikbalini önde gören siyasi parti yöneticilerine, Sivil Toplumun Kanaat Önderlerine ve değerli basınımıza sesleniyorum!

Halkın ruh ve vicdanından gelen seslere kulak verin ve halkımızın arzuları doğrultusunda siyaset üretip Milletin ruhuna ve vicdanına girmeyi başarın.

İnadınız da devam etmeyin. Şayet inadınızı sürdürecek olursanız, kaybeden taraf her zaman olduğu gibi Torbalı halkımız olacaktır.

Münferit kavgaları, bahane ederek ilçemizde yaşayan yabancılara karşı kin ve nefreti değil, saygı ve sevgiyi teşvik etmeliyiz. Unutmayın Bir zamanlar, Denizli, Afyon, Konya ve Isparta’dan gelenler GIRLILARDI, Doğu ve Güneydoğudan gelenler KÜRT’TÜ ve yerlileri kültürel farklılıklardan dolayı onlarla anlaşamıyorlar ve sık sık kavgalar çıkarıp ötekileştirmek için her türlü toplumsal baskının destekçisi olunuyordu. Bu gün hepsi birleşmiş, SURİYELİLERE karşı kin ve nefret teşvik ediliyor.

30 yıl önce ben TORBALI’YA geldiğimde “En iyi Kürt ölü Kürt’tür” sözünü sıkça duyuyordum.

Sevgili Halkım! Değerli Okurlarım!

Bundan sonra girilecek sınavlarda seçeceğiniz şıklar ve şifreli cevap anahtarları olmayacaktır. 06 Ekim 2021

İNSANLIK KALU BELA’DAN BERİ KARDEŞTİR! 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ