Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

AH! KÖR NEFSİM!

AH! KÖR NEFSİM!

Zengin, fakir, güzel, çirkin, yönetici, yönetilen her kim olursanız olun, başınızı elinizin arasına koyup çok değil 3 dakika, ya da sırt üstü yatın, rahatlayın ve 30 dakika aşağıdaki sorulara cevap aramaya çalışın.

*Dünyada kazandığımız hangi sıfat bizi yaratanın huzuruna çıkaracak,

*Hangi sıfatımız orada bize ayrıcalık kazandıracaktır.

*Adam ile Havva’dan buyana hangi canlı kazandığı sıfatları ile baki kalabilmiş,

*Kazandığı hangi sıfatını terk etmemiştir.

*Bitmeyen bir varlık varmıdır?

*İnsanoğlunun verdiği değerlerin tükenmeyeceğinin garantisi nedir,

*Yaşadığımız hangi yaşımız değersizdir,

*Kendimizi toplumdan soyutlayabilir miyiz?

*Dünyada İlahi tecelliden kaçabilen varmıdır,

*Ahretimiz nasıl olacak,

Bu soruları sorup, geçmişinizde, geldiğimiz noktada neler yaptığınızı ve yapamadıklarınızı ortaya koyarak, geleceğe nasıl yürüyeceğinizi, gelecekte önünüze nelerin çıkacağını düşünmelisiniz.

O noktada nefsinizle iradenizin karşı karşıya kaldığını göreceksiniz. Sevinçleriniz, mutluluklarınız, huzurunuz, acılarınız, iyilikleriniz ve kötülüklerinizle birlikte tüm gerçekleriniz ortaya çıkacaktır.

Hangi mutluluğunuz ve acınızdan tecrübe kazandığınızı, hangi iyiliğinizin ve kötülüğünüzün geleceğinizi hazırladığını düşünecek ve kafanızda oluşacak senaryoyu izleyeceksiniz.

İnancım odur ki; izlediğiniz o senaryo sizin geleceğinizi şekillendireceğiniz önseziye sahip olmanıza yardımcı olacaktır. Cibilliyete ve vicdana sahip her insan mutlaka doğruyu bulacaktır.

İnancımız gereği Ahiret’te bu sorular sorulduğunda, ya sevinecek ya da üzüleceğiz. Artık orada tecrübe yok, telafisi yok, tövbe yok, ya ceza ya da mükâfat vardır.

Çoğumuz bilmesek de ilahi adaletin bu dünyada gerçekleştiğidir.

İşte Yıllarca halkını kendi değerleri ile aldatan Sayın Demirel’in yalnızlığı, İşte Halkına bir sağdan bir soldan gençleri Asmakla korku salan, Evren paşanın halleri,

İşte Ortadoğu’nun (Saddam, Kaddafi Vb.) liderleri, Balkanlar ve Kafkaslardaki liderlerin halleri,

İlçemiz de kimler için ilahi adaletin gerçekleştiğini, yaşayan herkes bilir,  herkes kendi aile çevresinde iyi veya kötü tecellilere şahit olmuştur.

Evet, ben dost bildiklerime ve Kalu Belâ’dan beri aynı safta yer aldığımız kardeşlerimi uyarmak zorundayım. Yanlış ve hatalı yollarda yürüyorsunuz, samimi dostlarınızı riyakâr marabalarınıza değişiyorsunuz. Asıl sahip olacağınız makamları geçici sıfatlara kurban ediyorsunuz. Hayal görüyor, karnını doyurmadığınız çocuğu büyütmeye çalışıyorsunuz.

Mutlaka bir gün;

Keşke! Düştüğüm o kör kuyudan,

Öbür Dünyaya göç etseydim!

Ölmekten de beter haller varmış.

Ah! Kör şeytan!

Ah! Doymak bilmeyen kör nefsim!

İkinizde kötü arkadaşlarmışsınız!

Ağıtlarını yakıp nedamet edeceksiniz ama Keşkeler çare olamayacaktır.

Maalesef; dün aşıdan kaçırılan ve kaçan insanlarımız, bu gün düzenden şikâyet etmekte, dün düzenden şikâyet edenler bu gün düzeni korumaktadırlar.

HOŞÇA KALINIZ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ