Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Belediyede ayaklar baş olmuş

Belediyede ayaklar baş olmuş

Torbalı Belediyesi’nde başkan yardımcısının ani bir şekilde görevden alınmasının ardından bir açıklama da AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar’dan geldi. Belediyede ayaklar baş olmuş diyen Çağlar, “Torbalı Belediyesi’nde dönen entrikalar Dallas dizisini geçti” dedi

Torbalı Belediyesi’nin miras bölüşemeyen hayırsız evlatlar gibi yönetildiğini belirten Çağlar, “Torbalı Belediyesi’ni babalarından miras kalmış hayırsız evlatlar gibi yönetiyorlar. Belediyenin kurumsal kimliği kalmadı. Dallas dizisi gibi kimin ne yaptığı belli değil. Belediye yönetimi Yalan Rüzgarı gibi Brezilya dizilerine taş çıkarıyor. Ayaklar baş olmuş, herkes bir koltuk derdine düşmüş. Kişisel koltuk derdine düşenler, kendi makamlarını korumakla meşgul olanların Torbalı’ya hizmet etmesi beklenemez. Başta yol sorunları olmak üzere, Torbalı’nın acil çözüm bekleyen dertlerine çözüm beklemek artık mümkün değil. CHP’li meclis üyeleri ve mevcut belediye yönetimi kendi kişisel ikballerinin peşine düşmüş, kendi makamlarının, koltuklarının peşine düşmüş, belediyeden sus payı olarak aldıkları maaşların peşine düşmüş. Torbalı’da olan-bitenden haberleri bile yok. Kendilerine çalıştıklarının yüzde 1’i kadar Torbalı’ya çalışmıyorlar. Olan Torbalı’mıza oluyor, iyice çocuk oyuncağına çevirdiler” dedi.

KOLTUK KAPMA YARIŞLARINI BIRAKIN

Güç savaşlarını ve koltuk kapma yarışlarını bırakıp Torbalı’ya hizmet edin diyen Çağlar, “Şimdi yine bir belediye başkan yardımcısı görevden alınmış. O makama günlük kaygılarla birini oturturlar, işlerine gelmeyince yarın onu da görevden alırlar. Üzülerek görüyoruz ki, belediyedeki makamlar kapalı kapılar ardından dönen pazarlıklarla alınıp veriliyor. Liyakat diye bir şey kalmamış, vefa diye bir şey kalmamış” dedi.

HALA FOTOĞRAFA DEVAM MI?

Belediye meclisindeki başkanlık seçimini de hatırlatan AK Parti Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Görevden alınan başkan yardımcısı, belediye meclisindeki seçimlerde mahkemelik olmayı bile göze almış, fotoğrafa devam demişti. Nüfus kimliği ile fotoğraf çektirip, tüm Türkiye’ye reklam olmuştu. Şimdi kendisine soruyorum, hala fotoğrafa devam mı?” ifadelerini kullandı.

ÇAĞLAR’DAN BAŞKAN YARDIMCILIĞI İÇİN ÖNERİ

Yeni başkan yardımcısının belirlenmesinde bir de öneri sunan Çağlar, “Belediyede yönetim iradesi yok, ayaklar baş olmuş başlar ayak olmuş durumda. Kimin ne yaptığı belli değil. Onlara bakınca bizler utanıyoruz, onların yüzü bile kızarmıyor. Benim belediye yönetimine önerim, yeni başkan yardımcısı belirlerken birbirlerine düşmesinler hiç, sabah kim erken kalkıp gelirse koltuğa o otursun. Her gün biri başkan yardımcısı olsun. CHP’li meclis üyeleri BKM’nin bahçesinde yatıp kalksınlar. Ağlanacak halimize gülecek duruma getirdiler bizi. Koskoca Torbalı Belediyesi’ni ne hale getirdiler, yazıklar olsun” dedi.

BELEDİYE YOLLARI YAPIP, ÇÖPLERİ TOPLASIN YETER

Torbalı Belediyesi’nin ilçeye hizmet etmek gibi bir kaygılarının olmadığını belirten Çağlar, “Biz Cumhur İttifakı olarak mevcut belediye yönetiminden Torbalı’ya hizmet etmelerini, proje üretmelerini zaten beklemiyoruz. Vatandaş da çoktan umudunu kesmiş durumda. Şu önümüzdeki 2 yıllık görev süreleri boyunca bozuk yolları asfaltlayıp, çöpleri toplasınlar, parkların bakımlarını yapsınlar onları da proje olarak kabul edeceğiz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ