Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Erol Günaydın mı yazdırdı?

Erol Günaydın mı yazdırdı?

CHP Torbalı İlçe Örgütü’nün komple görevden alınmasının yankıları sürüyor. Bu akşam üzeri ilçedeki yerel basına servis edilen isimsiz ve imzasız yazı ortalığı karıştırdı. CHP’ye yakın isimlerden yerel basına gönderilen yazıda CHP Torbalı İlçe Örgütü’nde toplu istifaların yaşanacağı, CHP İzmir İl Yönetimi’nin geri adım atarak Erol Günaydın ve yönetimini tekrar göreve getirmesi isteniyor. Yazının kim tarafından hazırlandığı ve basına servis edildiği sır gibi saklanırken, tüm oklar CHP İlçe Başkanı Erol Günaydın’ı gösteriyor.

İşte isimsiz o yazı;

CHP’DE TOPLU İSTİFA DEPREMİ!

CHP Torbalı teşkilatında yaşananları bir film yapsak hızlı ve öfkeli serisine taş çıkartır. Aksiyon, kavga, gerilim, entrika türündeki bu film Hollywood arenasında gişe rekorları kırar hatta bana kalırsa Oscar ödülü bile alır. Önceki gün CHP Torbalı İlçe  yönetimi aniden görevden alındı. Partide soğuk duş etkisi yaratan bu kararın yankıları sürüyor. Öyle ki aldığım bir duyuma göre yönetim önümüzdeki hafta içi Perşembe günü toplu bir şekilde CHP’den istifa edecek. Bunu beni arayan ve görevden alınan bir yönetici söyledi. Torbalı’da oldukça tanınan bu isim bana, “Bizler 2019 seçimlerinde gece gündüz demeden çalıştık. İl yönetimi kaybetmemiz için her şeyi yaptı ama biz bunlara pabuç bırakmadık. Bunlar bugüne kadar Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a diktatör ithamında bulunuyorlardı fakat görüyoruz ki asıl diktatörler bizim içimizdeymiş. Deniz Yücel zihniyeti hiçbir gerekçe sunmadan, kongreyle seçilmiş bir yönetimi keyfine göre görevden alıyor. Bu kabul edilemez. Bu yaptıkları Torbalı’daki CHP seçmenine saygısızlıktır. Masa başında aldıkları bu kararın elbette bir bedeli olacaktır. Görevden alınmamıza en sert şekilde karşılık vereceğiz” dedi.

YÖNETİMİN ÇALIŞMALARINI BEĞENİRDİM

Görevden alınan CHP Torbalı ilçe yönetimini genel olarak beğenirdim. Diğer ilçelere nazaran çok daha aktif bir şekilde çalışırlar ve vatandaşa hitap eden etkili bir siyaset yaparlardı. Hatta il teşkilatı bile yanlarında pasif kalırdı. Bunu geçtim yönetimde iş adamları, yatırımcı çok değerli isimler vardı. Torbalımıza ekonomi anlamında, istihdam anlamında önemli katkılar sunuyorlardı. Bu yönetim Torbalılı CHP’lilerin iradesiyle bu göreve seçildi. Atamayla gelmediler ki bir telefonla görevden alınsınlar. Yönetime yapılan saygısızlıktır ve bu bütün teşkilata yapılmıştır. Bu hafta içi CHP’de yaşanacak olan istifaların ardından düşüncelerimi tekrar yazacağım ama şimdilik yazımı görevden alınan yöneticinin sözleriyle tamamlıyorum. CHP’li yönetici “Biz Atatürk’ün kurduğu bir partinin savunucularıyız. Ama takvimde başka bir gün kalmamış gibi bizi Cumhuriyet Bayramı’nı kutladığımız bir günde görevden aldılar. Cumhuriyet coşkusunu bile yaşamamıza izin vermediler. Biz bugüne kadar hep demokrasiden bahsettik. Sandıktan, halkın iradesinden bahsettik. Ama İl Başkanı Deniz Yücel halkın iradesini yok saydı. Sandığı çiğnedi. Deniz Yücel asırlık Cumhuriyet Halk Partisi’ni İzmir’de bu zihniyetle mi temsil edecek. Deniz Yücel’in bu kararına en sert şekilde tepkimizi göstereceğiz” diyerek yaşadıkları duruma sitem etti.

NOT: İl Başkanı Deniz Yücel’in acilen yaptığı bu hatadan dönmesi gerekiyor. Çünkü eğer Perşembe günü CHP’de istifalar yaşanırsa bu CHP için Torbalı’da çöküşün başlangıcı olur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ