Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

SOYER İLE TEKİN GÖRÜŞTÜ

SOYER İLE TEKİN GÖRÜŞTÜ

CHP İlçe Yönetiminin komple görevden alınmasıyla beraber parti sancılı bir döneme girdi. Kim ne derse desin işleri hiç kolay değil.

Bu saatten sonra toparlanmaları için ciddi bir revizyon yapmaları gerekiyor.

Medyada İlçe Başkanlığı için birçok isim gündemde. İbrahim Özel, Yıldız Sivrikaya, Faruk Akpınar, Yıldırım Baytekin, İlker Yıldız, Bekir Özel, Övünç Demir, Levent Şenyüz, Özkan Yıldız, Ertan Çelik, Yağız Çalık, Mehmet Kurt, Semih Canbeldek, Tayfun Duran gibi isimlerin yanı sıra İlçe Başkanlığı için Afet Uygur’un bile ismi geçiyor.

Torbalı Belediyesi’ne “Kocamın belediyesi” diyen Afet Uygur, CHP’ye de “Kocamın partisi” deyip İlçe Başkanı olmak isteyebilir.

Mevcut isimlerin hepsi de birbirinden değerli isimler. Ben hepsinin de CHP’yi hak ettiği şekilde yöneteceklerine inanıyorum.

Şu an için Yıldırım Baytekin ismi bana göre ağırlık kazanmış durumda. Ama tabi İbrahim Özel’in de şansı oldukça yüksek.

Övünç Demir, bu sürece müdahil olmuyor. Öğrendiğim kadarıyla Denizli’de yaşayan amcasının sağlık sorunları var, kendisi de orada duruyor. Ona da acil şifalar diliyorum.

Bekir Özel gibi genç isimlerin sahneye çıkması beni mutlu ediyor. Torbalı siyaseti AK Parti ve İyi Parti ile gençleşti, benzer bir gençlik hareketi neden CHP’de de olmasın.

Ertan Çelik ve Faruk Akpınar gibi akil insanların bu süreçte elini taşın altına koyması, CHP için çok önemli.

Diğer isimler de hepimizin bildiği, tanıdığı, partisine hizmet edecek, Torbalı’ya hizmet edecek, ilçe siyasetine değer katacak isimler.

Peki CHP’de süreç nasıl işleyecek?

Normalde yeni ilçe başkanının yarın açıklanması bekleniyor ama CHP İzmir İl Yönetimi Perşembe günü olağan toplantısını gerçekleştirecek. Ben kararın orada verileceğini, Torbalı İlçe Başkanının Perşembe günü açıklanmasını bekliyorum.

Tüzük gereği 30 gün içerisinde kongreye gidilmesi gerekiyor ama mevcut delege yapısı nedeniyle bu kararın uygulanmayacağını, yeni İlçe Başkanı’nın CHP Genel Merkezi’nden MYK kararı ile atanacağını ve olağan kongreye kadar görevine devam edeceğini düşünüyorum.

Çünkü mevcut delegeler ile kongre yapılırsa, değişen bir şey olmaz. Erol Günaydın yönetimi kendisine yakın bir ismi kongrede İlçe Başkanı yapar. CHP İzmir İl Yönetimi’nin buna fırsat vermeyeceğini düşünüyorum.

Şimdi gelelim yazımızın başlığına…

Tunç Soyer ve Mithat Tekin haftasonu bir görüşme gerçekleştirdiler. Bu görüşme tamı tamına altı (6) dakika sürdü.

Bu toplantıda Tunç Soyer, Mithat Tekin’e Torbalı’da CHP İlçe Başkanı olarak görevlendirilecek kişinin ismini söyledi.

Mithat Tekin de “Siz nasıl uygun görürseniz” deyip kabul etti.

Mithat Tekin, şu an CHP’nin İlçe Başkanının kim olacağını biliyor ama bu konuda bir açıklama yapamıyor. Haberi yokmuş gibi davranıyor.

Bunun sebeplerini ve sonuçlarını da isim açıklandıktan sonra yazacağım… şimdi ben de herkes gibi Perşembe gününü bekleyeyim!

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ