Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

GÜLCÜ’NÜN RAKİBİ KİM OLACAK?

GÜLCÜ’NÜN RAKİBİ KİM OLACAK?

Torbalı’da yerel siyaset yeniden hız kazandı. Yılbaşından itibaren oda seçimleri de siyasi ortamı hareketlendirecek. Şoförler Odası için mevcut başkan Cıva İsmail Akman bir kez daha adaylığını açıkladı. Karşısında Musa Yukarı aday olduğunu açıkladı. Şoförler Odası’nda en az 1 adayın daha çıkması bekleniyor.

Torbalı Esnaf Odası’nda da hareketli bir süreç yaşanıyor. 2010’da Sezai Tamer’e karşı kaybeden Halil Gülcü, 2014 seçimlerinde İsmail Yıldız ile güçlerini birleştirip, Tamer’in elinden Esnaf ve Sanatkarlar Odası’nı aldı.

Ardından 2018 seçimlerine rakipsiz giren Gülcü bir kez daha oda başkanı seçildi.

Şimdi 2022 yılının Ocak ayında bir kez daha oda seçimleri yapılacak. Mevcut başkan Halil Gülcü’nün aday olduğunu bir akşam saati sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile öğrendik.

Ben iddia ediyorum, Gülcü’nün yönetim kurulu üyeleri de benimle aynı şekilde, bir gece vakti ansızın sosyal medya paylaşımı ile öğrendiler.

Halil Gülcü’nün bu kararı tek başına almış olması, yönetim kurulundaki arkadaşları ile görüşmeden adaylığını açıklaması, Torbalı Esnaf Odası’nda ciddi bir rahatsızlık meydana getirdi. Özellikle Esnaf Odası yöneticilerinin büyük bir bölümünün, şu an da Başkanvekili olarak görev yapan İsmail Yıldız’a “Aday ol” baskısı yaptıklarını biliyorum.

Gülcü’nün tüm yönetimi by-pass ederek, kendi kendine adaylık açıklaması yapması doğal olarak tepkilere neden oluyor.

Benim de aklıma şu geliyor; demek ki Halil Gülcü seçime farklı bir liste ile girecek. Demek ki kendine göre başka bir ekibi var. Zaten oda yönetiminde büyük bir revizyon yapacağı konuşuluyor.

Halil Gülcü oda yönetimi yok sayıp farklı bir ekiple yola devam ederse, oda yönetimi de Halil Gülcü’yü yok sayıp, İsmail Yıldız başkanlığında yeni bir oluşuma gider.

Halil Gülcü’nün de bu durumu olgunlukla karşılayacağını düşünüyorum. Zaten kendisi de sosyal medya hesabından bir gece vakti yaptığı paylaşımda, “Aday olacak olan esnaf ve sanatkarıma saygım sonsuz” ifadesi kullanmıştı.

Torbalı Esnaf Odası’nda neler yaşanacağını izleyip göreceğiz. Gülcü, seçim tarihini açıkladığı andan itibaren farklı bir sürecin yaşanacağını düşünüyorum…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ