Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Gazete Torbalı

Torbalı’da kütüphanesiz okul kalmayacak

Torbalı’da kütüphanesiz okul kalmayacak

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan “Kütüphanesiz Okul Kalmayacak” projesi kapsamında tüm yurtta olduğu gibi Torbalı’da da çalışmalar hızlandı. Proje kapsamında ülke genelinde ilk iki ay içinde 57 bin 108 okulda kütüphane kurulacak. Okullara bir kütüphane kurulması için ortalama 50 bin TL kaynak gönderiliyor

İl ve İlçe Müdürleri Kütüphaneler İçin Toplandı

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından başlatılan Kütüphanesiz Okul Kalmayacak isimli proje kapsamında her okula bir kütüphane kazandırılması, kütüphanesi olan okulların kütüphanelerinin modernleştirilmesi ve kütüphane kurulacak yeri olmayan okullarda koridor ve bekleme bölümü gibi yerlere kitaplıklar yapılması amaçlanıyor. Konuyla ilgili İzmir İl Milli Eğitim Müdürü Mücahit Yentür’ün İzmir ilinde 30 ilçe Milli Eğitim Müdürleri ile toplantı gerçekleştirmesinin ardından Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun da Torbalı’da bulunan 90 resmi okul müdürü ile bir toplantı gerçekleştirdi.

Torbalı Okuyor Projesi Büyük Yol Aldı

7 yıl önce göreve başlar başlamaz “Okumak Yaşamaktır” sloganıyla “Torbalı Okuyor” projesini hayata geçirdiklerini ifade eden Tosun, bugüne dek Torbalı’da tam 36 okulda kütüphane kurduklarını belirtti. Köy okullarının kitap ihtiyacını bizzat kendisinin karşıladığını söyleyen Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Tosun, “İlçemizde 7 yıldır sürdürdüğümüz Torbalı Okuyor Projesi büyük mesafe aldı. Çocuklarımızın kitaplarla buluşmasını, o güzel hayal dünyalarına kitapları da dahil etmelerini önemsiyoruz. Bakanlığımızın başlatmış olduğu kampanyanın bizim için özel bir anlamı ve değeri vardır. Son derece hayırlı bir iş olan Kütüphane kurma yarışında biz de varız diyoruz. tüm okullarımızda kütüphane kurulması ve kütüphanelerimizin en donanımlı şekilde modernize edilmesi için bu hayırlı çalışmaya herkesi davet ediyorum” şeklinde konuştu.

Yaşayan Şehit Kütüphanelerine Büyük Övgü

Türkiye genelinde bugüne dek 84 kütüphane kurulmasını sağlayan ve 10 Kasım 2018 tarihinden bu zamana kadar büyük işler başaran Yaşayan Şehit Kütüphaneleri projesinden büyük övgüyle bahseden İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun, bu proje kapsamında Torbalı ilçesinde toplam 7 Okula kütüphane kazandırıldığını ve projede başta Akın Parlak ve emeği geçen tüm paydaşlara müteşekkir olduklarını belirtti. Geçen yıl Subaşı Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden mezun olan Sonay Nar ve İlçe Jandarma komutanlığı katkısıyla da bir kütüphane kurulduğunu bunun yanı sıra geçen yıl Birleşmiş Milletler Göç Örgütü ve Torbalı Kaymakamlığı işbirliği ile 100bin TL kaynak ile okullara kitap alındığını ifade eden Tosun, Torbalı ilçesinde görev yapan okul müdürlerinin kurum ve kuruluşlar ve hayırseverlerle görüşerek okullarına kitap desteği sağladıkları için büyük memnuniyet duyduklarını ifade etti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Torbalı’da kurulan Bilsem (Üstün Zekalı ve Özel Yetenekli Öğrencilere yönelik Bilim ve Sanat Merkezi) 350bin tutarında kütüphane ve 150bin tutarında robotik sınıfı kurulduğunu söyleyen Torbalı İlçe Milli Eğitim Müdürü Cafer Tosun kitap okumaya verdiği önemin altını çizerek Torbalı ilçesinde tüm hayırseverleri kütüphane kurmaya çağırdı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ