Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

GEMİYİ TERK ETMELER BAŞLADI

GEMİYİ TERK ETMELER BAŞLADI

Türkiye, ekonomide yeni bir modele girmeye hazırlanıyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bu konuda ciddi çabaları var. Bunun sonuçlarına katlanmayı da göze almış durumda. Bu konuda en büyük desteği ise iş dünyasından bekliyor.

Öbür taraftan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da iş dünyasına bir çağrıda bulunarak, hükümetin ekonomi politikalarına karşı ses çıkarmalarını istedi.

Kılıçdaroğlu’nun bu çağrısına Türkiye’de ilk yanıt veren isim Torbalı Ticaret Odası Başkanı Abdulvahap Olgun oldu.

Olgun yaptığı bir açıklama ile hükümetin ekonomi politikalarını eleştirdi. İş dünyasının tedirgin olduğunu, acil çözüm beklediklerini söyledi.

Bugüne kadar AK Partili kimliği ile bilinen, AK Parti’nin desteği ile önce Torbalı Ticaret Odası Meclis Başkanı olan, ardından Ticaret Odası Başkanı olan, 2019 seçimlerinde Belediye Başkan aday adayı olan Olgun’un bu çıkışı, gemiyi terk etmelerin başladığını gösteriyor.

Abdullah Gül, Ahmet Davutoğlu, Ali Babacan gibi Olgun da trenden atladı…

Ali Babacan’dan söz açılmışken, Deva Partisi geçtiğimiz gün Torbalı’da kongresini gerçekleştirdi. Bu kongreye Abdulvahap Olgun da katılmıştı. Edindiğimiz bilgiye göre Ticaret Odası’nın bazı çalışanları Deva Partisi’ne üye olmuş, hatta İlçe Yönetimi’nde görev aldılar.

Olgun’un Deva Partisi’ne verdiği bu desteği manidar buluyorum.

Abdulvahap Olgun akıllı adamdır. Boşa kürek çekmez. Nerede hangi adımı atacağını iyi bilir. Öngörüleri oldukça iyidir.

AK Parti’de bir erime olduğunu düşünüp, siyasete Deva Partisi’nde devam etme kararı alabilir.

AK Parti’de kendisine sıra gelmeyeceğini düşünüp, 2024 yerel seçimlerinde Deva Partisi’nden aday da olabilir.

Muhtemelen 2024 seçimlerinde Deva Partisi de Millet İttifakı’na katılacak. Torbalı’da, CHP, İyi Parti, Gelecek Partisi, Saadet Partisi ve Deva Partisi ortak bir aday çıkarma kararı alırsa bana göre çıkaracakları en güçlü aday Abdulvahap Olgun olur.

Olgun, kendine göre bir kariyer planlaması mutlaka yapmıştır. Bugün çıkıp da Erdoğan’ın ekonomi politikalarını eleştirmesi, Kılıçdaroğlu’nun çağrısına uyup iş dünyası adına AK Parti’ye karşı açıklamalar yapması boşuna değildir. Bugün yaptığı açıklama CHP çevrelerinde memnuniyetle karşılandı.

Abdulvahap Olgun’un bu çıkışı, bana göre bir işarettir. AK Parti ile ipleri kopardığının göstergesidir. Kendisine siyasi hayatında başarılar diliyorum…

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ