Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Mecliste karşılıklı atışmalar yaşandı


Torbalı Belediyesi Ocak ayı olağan belediye meclis toplantısı gerçekleşti. 2022 yılının ilk meclis toplantısı, karşılıklı atışmalara sahne oldu.

Sakin başlayan Ocak ayı olağan belediye meclis toplantısı, sonlara doğru gerginleşti. Başkanlıktan gelen önergelerin görüşüldüğü toplantıda Muratbey Mahallesi’ne yapılacak olan bir parka Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin talebi ile Türkan Saylan isminin verilmesi maddesi gündeme geldi. AK Parti Grubu adına söz alan Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Bu parka 5 yıl önce İzmir Adliyesi önünde kahramanca şehit düşen Fethi Sekin isminin verilmesini talep ediyoruz” dedi. Belediye Başkanı Mithat Tekin ise bu öneriyi kabul etmeyerek başka bir projeye Fethi Sekin’in isminin verilebileceğini söyledi. Bunun üzerine tekrar söz alan Özgür Erman Çağlar, “Belediyenin 2022 yılı içerisinde başka bir projesi yok ki, hangisine Fethi Sekin ismini vereceksiniz” dedi. Mecliste yapılan oylamada, CHP’li meclis üyelerinin oy çokluğu ile Fethi Sekin ismi ret edilerek parka Türkan Saylan ismi verildi.

ÇİFTÇİYE ELEKTRİK DESTEĞİ ÖNERİSİ, CHP OYLARIYLA RET EDİLDİ

AK Parti Belediye Meclis Üyesi Necati Yün tarafından belediye meclisine önerge verildi. Önergede, “CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Şanlıurfa’da belediyeyi bize verin çiftçilere elektriği bedava vereceğiz demişti. Torbalı Belediyesi CHP’de olduğuna göre belediye çiftçilere elektrik desteği verebilir. En azından çiftçilerin faturasının bir bölümünün ödenmesini talep ediyoruz” ifadeleri yer aldı. Bunun üzerine Belediye Başkanı Mithat Tekin, “Genel Başkanımız o sözü Şanlıurfa Belediyesi’ni alırsak dedi. Biz tabi Torbalı’dayız, Torbalı’yı yönetiyoruz” dedi. Yapılan oylamada çiftçilere elektrik desteği CHP’li meclis üyelerinin oyları ile ret edildi.

MECLİSTEN KAYA’YA TEŞEKKÜR

Önceki gün Çevre ve Şehircilik Bakanlığı kararı ile Torbalı’da 49 hektarlık alanın kentsel gelişim alanı olarak imar planlarında yer almasını meclis gündemine taşıyan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, emeklerinden dolayı AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’ya teşekkür etti. Çağlar, “Bu konu ilçemiz için önem arz etmektedir. Emeği geçen Mahmut Atilla Kaya vekilimiz ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’mıza teşekkür ediyoruz” dedi.

BOZUK YOLLAR GÜNDEME GELDİ, ORTALIK KARIŞTI

Belediye meclisinin dilek ve temenniler bölümünde söz alan AK Parti Meclis Grup Başkanvekili Özgür Erman Çağlar, “Akşam saatlerinde köylerde yaşanan ulaşım sorununu daha önce de gündeme getirmiştik ancak bu konuda hiçbir adım atılmadı. Bir de Kemalpaşa Kavşağı çalışmalarının başlayabilmesi için İZSU’nun yer teslimi yapması gerekiyor. O konuda bir çalışma var mı? Bunun yanında bir de Fetrek Köprüsü uzun süreden beridir bekliyor. Bu konuda vatandaşlarımızın talepleri var. O konunun da bir an önce çözüme kavuşmasını bekliyoruz” dedi. Çağlar’ın konuşmasının üzerine CHP Belediye meclis üyesi Yıldız Sivrikaya söz alarak bozuk yolları gündeme getirerek AK Parti’nin bu konuda eleştirilerine yanıt verdi. Bunun üzerine belediye meclisi karşılıklı atışmalara sahne oldu.

MECLİSTE KARŞILIKLI ATIŞMALAR YAŞANDI

İZSU kazıları nedeniyle yapılan eleştirileri gündeme taşıyan CHP Belediye Meclis Üyesi Yıldız Sivrikaya, “Geçtiğimiz haftalar boyunca AK Parti İlçe Başkanı, İl Başkanı, milletvekilleri Torbalı’da siyasi çalışmalar yaparak bozuk yolları eleştiriyorlar. Evet vatandaşlarımız bazı eziyetler çekiyor ama bu çalışmaların da yapılması gerekiyor. Aynı zamanda TEDAŞ’ın da kazıları var. Asfalt çalışmaları da biraz gecikiyor. Ama vatandaşlarımız emin olsun, çalışmalar sona erdiğinde Torbalı’da su çıkmayan ev kalmayacak. Ona bakarsak 2014 yılında Kemalpaşa Kavşağı için uçan yol projesi yapmıştık. 6-7 yıl oldu bu çalışmalar yapılmadı. Torbalı’nın girişinden çıkışına kadar hala mıcır asfalt var, AK Partili arkadaşlarımız lütfen bu konuları da gündeme getirsinler” dedi.

ÇAĞLAR, “BOZUK YOLLARI ELEŞTİRMEYECEKSEK BU KOLTUKLARDA NE İŞİMİZ VAR”

Çağlar, “Biz hizmete karşı değiliz. Bizim yaptığımız eleştirilere baktığınız zaman biz hizmetin siyaseti olmaz diyoruz. Ama biz hizmetin eziyete dönüşmesine de karşıyız. Buradaki CHP’li meclis üyelerinin de bozuk yollardan muzdarip olduğunu düşünüyorum. Biz bu konuları gündeme getiriyoruz ki bir an önce çözüme kavuşturulsun, vatandaşlarımız eziyet çekmesin. Vatandaşlarımız yazın tozdan mağdur oldu, kışın çamurdan mağdur oluyor. Bunu eleştirmeyeceğiz de neyi eleştireceğiz? Kemalpaşa kavşağı diyorsunuz, tamam oda yapılsın. Bu proje 30 Milyonluk dev bir proje. Ama biz önce kendi evimizin önüne, kendi sokaklarımıza bakalım. Geçmiş 3 yılda ne yapıldı ne yapılmadı ona bakmıyoruz artık, şu yolları düzeltin yeter diyecek hale geldik. Biz bu konuları gündeme getirmeyeceksek, eleştirmeyeceksek bu koltuklarda ne işimiz var” ifadelerini kullandı.

işte o görüntüler;

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ