Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Adaylığı önünde engel kalmadı

Adaylığı önünde engel kalmadı

9 Ocak’ta gerçekleşen ve Yüksek Seçim Kurulu tarafından iptal edilen Torbalı Şoförler Odası seçimlerinde, oda üyeliğinde 2 yılını doldurmadığı gerekçesiyle adaylığı engellenen Musa Yukarı, bugün 2 yılını doldurdu. Adaylığı önünde hiçbir engel kalmayan Yukarı, “İlahi adalet yerini buldu” dedi

Torbalı Şoförler Odası 9 Ocak’ta sandık başına giderek kongre yaptılar. Aylar öncesinden adaylığını açıklayan ve seçimlerde aday olan Musa Yukarı, oda üyeliğinde 2 yılını doldurmadığı gerekçesiyle seçime girememişti. Seçimde yaşanan adaylık krizi, liste bilmecesi ve Torbalı Şoförler Odası’nın eksik ve hatalı bildirimleri nedeniyle yapılan itirazları haklı bulan Yüksek Seçim Kurulu, seçimlerin iptal edilmesine karar verdi. Alınan karar Torbalı Şoförler Odası’na bildirildi. Buna göre 30-60 gün içerisinde yeniden kongre kararı alınacak ve şoför esnafı bir kez daha sandık başına gidecek.

YUKARI, İSTERSE ADAY OLABİLECEK

Önceki seçimde adaylığı engellenen Musa Yukarı, bu kez istediği takdirde aday olabilecek. İlçe Seçim Kurulu ile görüşen Yukarı, Adliye çıkışında yaptığı açıklamada, “Adaylığım önünde hiçbir engel kalmadı. Daha önce adaylığımı engellemek için Şubat ayında yapılması gereken seçimi Ocak ayına almışlardı. Seçimde yapılan hatalar yüzünden Yüksek Seçim Kurulu kongreyi iptal etti. İlahi adalet yerini buldu” ifadelerini kullandı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ