Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kaya’dan Soyer’e salvo

Kaya’dan Soyer’e salvo

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, saha mesaisinde eleştiri oklarını İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e yöneltti. Kaya, “Gezdiğimiz her yerde yollar delik deşik, açılan çukurlar hendeğe dönüşmüş vaziyette. Vatandaşlarımız CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nden yakınıyor ama Soyer’in gündeminde bunlar yok. Bırakın bir düzenleme yapmayı, yolları asfaltlamaktan acizler. Soyer, genel siyaset yapmaktan belediye başkanlığını yapamıyor” dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya, saha çalışmalarına devam ediyor. Yaptığı ziyaretlerde vatandaşlarla buluşan Kaya’nın gündeminde CHP İzmir Büyükşehir Belediyesi vardı. CHP’li Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer’in hiçbir iş yapmadığını, günlük siyasi tartışmalardan beslenerek iş bilmezliğinin ve beceriksizliğinin üstünü örtmeye çalıştığını belirten Kaya, “CHP’li Soyer yine bildiğimiz gibi. Popülist söylemlerde en önde, ama konu iş yapmaya gelince, asli vazifesi olan Belediye Başkanlığı makamının gerekliliklerini yerine getirmeye gelince ortada yok. Gezdiğimiz her yerde yollar delik deşik, açılan çukurlar hendeğe dönüşmüş vaziyette, vatandaşlarımız CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nden yakınıyor ama Soyer’in gündeminde bunlar yok. Özü seçkinci, söylemi popülist CHP’li Soyer’in hizmet üretme gibi bir derdi yok. Günü kurtarıyor, ağdalı sözlerle gündem saptırıyor. Ama bu sırada olan İzmir’imize oluyor. Kentin yılları heba ediliyor” şeklinde konuştu.

ELEKTRİKTE VATANDAŞIN YÜKÜNÜ HAFİFLETECEK YENİ ADIMLAR YOLDA

İzmir’de esnaf ziyaretleri yapan Kaya, esnafların taleplerini ve isteklerini tek tek not aldı. Zor bir süreçten geçildiğini, tüm dünyada enerji fiyatlarında ciddi bir artış olduğunu hatırlatan Kaya, Türkiye’de devletin bu artışı millete en asgari yansıtmak için adımlar attığını da sözlerine ekledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla elektrikte indirimli tarifenin 150 kilovattan 210 kilovata çıkarıldığını ve bunun 1 Şubat itibarıyla uygulamaya başladığını belirten Kaya, “Bizim temel ilkemiz, vatandaşımızın enflasyona karşı ezilmemesi. Hem asgari ücret, hem emekli ve memur maaş artışlarında en önemli kriter bu oldu. Burada da çalışmalarımız bu yönde olacak. Sayın Cumhurbaşkanımız talimatlarını verdi, süreci de çok yakından takip ediyor. Enerji Bakanımız ve Cumhurbaşkanlığı Sözcümüz de gerekli açıklamaları yaptı. Çalışmanın neticelerini yakın zamanda göreceğimizi söyleyebilirim. Vatandaşımızın yükünü hafifletecek yeni adımlar atılacak. Esnafımız başta olmak üzere, çeşitli sosyal kesimlerden indirimli tarifeden yararlanmaya dönük talepler var. Halihazırda hem bakanlığımız hem de Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) bu talepleri titizlikle değerlendiriyor. Bir çalışma ortaya konacak ve bu kamuoyuna açıklanacak. Biz her daim esnafımızın yanındayız” şeklinde konuştu.

“GENEL SİYASETİ BIRAK, BELEDİYE BAŞKANLIĞINI YAP!”

Gerçekleştirdiği programlar çerçevesinde esnaf ziyaretleri yapan Kaya, İzmir’deki bozuk yollardan ve yerel hizmetsizlikten yana şikayette bulunan esnafların taleplerini dinledi. CHP’li İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sorunlara kulak tıkadığını ve vatandaşı mağdur ettiğini söyleyen Kaya, “CHP’li Büyükşehir Belediyesi’nin hali ortada. CHP’li Soyer’i görüyoruz. Bugün Balçova ve Narlıdere ilçelerimiz, adeta açık bir AVM gibi. Buradaki yerel esnafımızda her türlü ürün var. Buradaki çarşılarda bir düzenleme yapılsa, burası ticaret açısından İzmir’in cazibe merkezi olur. Ama bırakın bir düzenleme yapmayı, yolları asfaltlamaktan acizler. CHP’li Soyer, genel siyaset yapmaktan belediye başkanlığını yapamıyor” ifadesinde bulundu.

“TÜRKİYE’NİN EN PAHALI SUYUNU İZMİR KULLANIYOR”

CHP’li Soyer’in, beceriksizliğini örtmek için genel siyaset yaptığını belirten Kaya, “Sen önce sorumluluk alanın içindeki yolları asfaltla, Türkiye’nin en pahalı suyunu İzmir’e içiriyorsun, onda bir düzenleme yapsana. 92 Milyon Metreküp kayıp kaçak oranın var. Her yıl, bir Tahtalı Barajı kadar suyu şebekede kaybediyoruz. İzmir, 30 büyükşehir belediyesi arasında % 35 oranındaki kayıp kaçak oranıyla rekor kırıyor. Bunun bedelini de İzmirli hemşehrilerimiz şişkin su faturalarıyla ödüyor. Katı atık bedelleri, esnafımızın ve hemşehrilerimizin sırtında kambur. Bunları çözebiliyor musun, sen bundan bahset. Sen şikayet etme makamı değil, sorun çözme makamındasın. Bugüne kadar hangi sorunu çözdün, hangi yaraya merhem oldun, bir tane işini söyle biz de bilelim. Varsa yoksa algı oyunu, gündem değiştirme çabası. İzmirli hemşehrilerimiz bunun çok iyi farkında” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ