Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Belediye yapmadı, DSİ yapıyor!


İzmir Büyükşehir Belediyesi Sorumluluk alanı içerisinde kalan Moskof Çayı yıllardır kaderine terk edilmiş durumda. Kirlilik nedeniyle insan ve çevre sağlığını tehdit eder boyuta gelen Moskof Çayı, yerel yönetimin ilgisizliği yüzünden kuruma noktasına geldi. Ahmetli ve Yeniköy’de Devlet Su İşleri İzmir İl Müdürlüğü katkıları ile dere temizliği başlatan AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, Moskof için de kayıtsız kalmadı. AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya’nın büyük destek vererek yakından takip ettiği çalışmaları yerinde inceleyen Günaydın, “Yerel yönetimi beklesek bu dereler temizlenmez. Bölge Milletvekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın destekleri ile devletimizin kurumları gerekli çalışmaları başlattılar. Bizler de yakından takip ediyoruz” dedi.

“BU ÇALIŞMA, YEREL YÖNETİMİN ACİZLİĞİNİ GÖSTERİYOR”

Türkiye’nin her yerinde bu tür dere temizliğini yerel yönetimlerin yaptığını hatırlatan Günaydın, “DSİ tarafından Torbalı’da dere temizliği yapılması aslında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ve Torbalı Belediyesi’nin acizliğini gözler önüne seriyor. Bugüne kadar Torbalı’ya hiçbir hizmette bulunmayan yerel yönetim, maalesef Moskof Çayı’nı da kaderine terk etmiş durumda. Buradaki kirlilik insan ve çevre sağlığına zarar verecek boyuta ulaştığı için DSİ Bölge Müdürlüğümüzü harekete geçirdik. Ahmetli ve Yeniköy’den sonra Özbey’de de çalışmalarımızı başlattık” dedi.

KANZA, “MOSKOF’TA İLK DEFA BÖYLE BİR ÇALIŞMA YAPILIYOR”

Moskof Çayı, Özbey’in kanayan yarasıdır diyen muhtar Şemsettin Kanza, “İki dönemdir muhtarım, ondan önce de 3 dönem muhtar azası olarak görev yaptım, başvurmadığımız yer kalmadı ama bir türlü Moskof Çayı’nı temizletemedik. Sadece geçen yıl binlerce dönüm kışlık sebze arazimiz sel baskınları yüzünden zarar gördü. Maalesef Moskof Çayı’mız uzun yıllardan beridir ihmal ediliyor. Tarım alanlarımızın ortasından geçen bu dere ilgisizlik nedeniyle doldu ve kurumak üzere. Derenin kirliliği insan sağlığını tehdit ediyor. Sayın vekilimiz Mahmut Atilla Kaya’nın ve AK Parti İlçe Başkanı sayın Selman Günaydın’ın destekleri ile DSİ Bölge Müdürlüğümüz tarafından temizleme çalışmaları başladı. 80 yıldır ilk defa Moskof’ta böyle bir çalışma yapılıyor. Emeği geçenlere Özbey halkı adına teşekkür ediyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ