Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Gözler İmar Komisyonu’nda!


Torbalı Belediyesi’nde ilginç olaylar yaşanmaya devam ediyor. Pancar’da 80 dönüm arsası olan bir iş adamı, kat yüksekliğini 6 kattan 10 kata çıkarmak için belediyeye başvuru yaptı. İlgili İmar Komisyonu’nda görev alan CHP’li Belediye Meclis Üyesi Özkan Altun, bu karara imza atmadı. Bunun üzerine Altun’u İmar Komisyonu’ndaki görevinden alan Belediye Başkanı Mithat Tekin, CHP içerisinde “evet” oyu verecek meclis üyesi bulamayınca Bağımsız Belediye Meclis Üyesi Mehmet Baykara’yı İmar Komisyonu’na seçti. Şimdi gözler Torbalı Belediyesi İmar Komisyonu’na ve vereceği karara çevrilmiş durumda.

BAYKARA’NIN OYU BELİRLEYİCİ OLACAK

Torbalı Belediyesi’nde yaşanan “kat” tartışması kamuoyuna da yansımış durumda. İddialara göre Pancar’da oldukça değerli bir bölgede 80 dönüm arsası olan bir müteahhit, arsasının kat yüksekliğini artırmak için belediyeye başvuru yaptı. Başvuru Torbalı Belediyesi İmar Komisyonu’na gönderildi. Komisyonda 3 CHP’li, 2 AK Partili meclis üyesi görev yapıyor. CHP’li üye Özkan Altun, “Bu talepte toplumsal fayda yok, kişisel bir rant söz konusu” diyerek “ret” oyu verdi. Bunun üzerine yapılan komisyon seçimlerinde Belediye Başkanı Mithat Tekin tarafından Özkan Altun görevinden alındı. Yerine seçecek CHP’li meclis üyesi bulmayan Tekin, Bağımsız Belediye Meclis üyesi Mehmet Baykara’yı komisyona yazmak zorunda kaldı. 5 üyesi bulunan İmar Komisyonu’nda CHP’den meclis üyeleri Hasan Atak ve Yavuz Selim Özgan, AK Parti’den Sedat Eren ve İlknur Demirtaş, ile Bağımsız Meclis üyesi Mehmet Baykara görev yapıyor. AK Parti’nin “ret” oyu vereceği ve kararı mahkemeye taşımasına kesin gözle bakılırken komisyonda belirleyici olacak olan Mehmet Baykara’nın ne yönde oy kullanacağı merak konusu oldu.

2 AY KOMİSYONDA BEKLETİLDİ

Söz konusu talep belediyeye 3 ay önce geldi. Şubat ayında gerçekleşen Belediye Meclis toplantısında başkanlıktan gelen önerge ile karar İmar Komisyonu’na gönderildi. İmar Komisyonu’nda Özkan Altun’u ikna edemeyen Mithat Tekin, komisyon seçimlerini bekledi. Nisan ayı meclisinde Altun’u görevden alıp, Baykara’yı İmar Komisyonu’na seçtiren Tekin, şimdi de Mehmet Baykara’yı ikna etmek zorunda. Kulislerden edinilen bilgiye göre AK Parti kanadı da buradan çıkacak kararı bekliyor. Komisyonda “ret” oyu kullanan AK Parti, kararın komisyonda kabul edilmesi durumunda, bankamatik meclis üyeleri konusunda yaptığı gibi İmar Komisyonu üyelerini afiş yaptırıp parti binasına asacak ve Torbalı halkına şikayet edecek. AK Parti’nin ayrıca kararı mahkemeye de taşıyacağı öğrenildi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ