Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

“CHP bize ayrımcılık yapıyor”

“CHP bize ayrımcılık yapıyor”

Yaklaşık bir buçuk yıl önce aşırı yağışlar nedeniyle yıkılan Fetrek Köprüsü, o günden beri tamir edilmedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’in de Torbalı ziyaretinde söz verdiği Fetrek Köprüsü, bir türlü onarılmıyor. Konuyla ilgili Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı ile Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Aydın Ayaydın ortak bir basın açıklaması yaparak, “Bize ayrımcılık yapılıyor” dediler.

6 mahalleyi birbirine bağlayan Fetrek Köprüsü 1 buçuk yıldır onarılamadı. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Torbalı Belediyesi yetkililerinin de söz verdiği köprü, yıkıldığı şekliyle duruyor. Mahalle sakinlerinin sık sık protesto gösterisi yaptığı köprüde bu kez Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı ile Karşıyaka Mahallesi Muhtarı Aydın Ayaydın ortak basın açıklaması yaptılar. Muhtarlara mahalle sakinleri de yoğun destek verdiler.

“BAŞKA MAHALLEDE OLSAYDI ŞİMDİYE YAPILMIŞ OLURDU”

Kendilerine ayrımcılık yapıldığını ifade eden Karşıyaka Mahalle Muhtarı Aydın Ayaydın, “Bir buçuk yıl önce yağan yağmurlar sonrası Fetrek Köprümüz yıkıldı. Torbalı Belediyesi yetkilileri gelip söz verdiler, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer gelip köprüde incelemelerde bulundu. Yeni köprü yapılacağını, köprünün karşı tarafına mesire alanı yapılacağını, çayın etrafına istinat duvarı yapılacağının sözünü verdi. Bir buçuk yıl geçti, bu sözlerin hiçbiri tutulmadı. Başka mahallede olsaydı şimdiye çoktan yapılmış olurdu, bizim mahallelerimize ayrımcılık yapılıyor” dedi.

“3 YILDIR TELEFONLARIMIZI BİLE AÇMIYORLAR”

3 yıldır hiçbir hizmet görmediklerini ifade eden Ayaydın, “Karşıyaka Mahallesi olarak 3 yıldır bir tek belediye hizmeti görmedik. Bir tane hizmet varsa belediye yetkilileri gelip göstersinler. Yollarımız çukur, sokaklarımız çöp, çamur ve toz içinde. Vatandaşlarımız gelip muhtarlığımıza şikayetlerini iletiyorlar. Biz de belediye yetkililerine iletmek istiyoruz ama telefonlarımızı bile açmıyorlar. Belediye yetkilileri muhtarın telefonuna cevap vermez mi? Vatandaşlarımızın sorunlarını, şikayetlerini, taleplerini kime ileteceğiz? Maalesef Torbalı’da durum budur” dedi.

CUMHURBAŞKANINA SESLENDİ

Açıklamasında cumhurbaşkanına da seslenen Ayaydın, “Karşıyaka Mahallesi’nden sayın Cumhurbaşkanımıza seslenmek istiyorum. Mahallemiz hiçbir belediye hizmeti alamıyor. Belediye yetkililerine ulaşamıyoruz. Atatürk Mahallesi, Karşıyaka Mahallesi, Çaybaşı, Eğerci, Şehitler ve Arslanlar mahallelerini birbirine bağlayan Fetrek Köprümüz bir buçuk yıldır onarılmıyor. Özellikle çiftçilerimiz mağdur durumda. Burada bize ayrımcılık yapılıyor, ırkçılık yapılıyor. Bu yaklaşımı kabul etmiyoruz ve sayın Cumhurbaşkanımıza sesimizi duyurmak istiyoruz” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİ “ELİMİZ KIRILSAYDI” DEDİ

Mahalle sakinlerinden Mahmut Bibiş isimli vatandaş, “Son yerel seçimlerde CHP’ye oy verdik ama elimiz kırılsaydı da vermeseydik. 2019 yılından bu yana bir tek belediye hizmeti görmedik. Yolların sokakların hali ortada. Kapı-pencere bile açamıyoruz. Bir köprümüzü bile onaramıyorlar. Ama seçim yaklaşıyor, Allah büyüktür” ifadelerini kullandı. Atatürk Mahallesi Muhtarı Remzi Avcı da, “Biz muhtarlar olarak vatandaşlarımızın taleplerini iletiyoruz. Vatandaş bize geliyor, biz de belediyeye gidiyoruz. Ama maalesef mahallelerimizin sorunlarıyla ilgilenen kimse yok” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ