Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Kritik oylama yarın!

Kritik oylama yarın!

Pancarlı işadamının talebi üzerine 6 kat imarlı olan yaklaşık 80 dönümlük arsanın 10 kata çıkarılması kararı yarın verilecek. Torbalı Belediyesi İmar Komisyonu yarın toplanarak kararını verecek. Toplantı öncesi gözler belediye meclis üyelerine çevrilmiş durumda. Torbalı halkı İmar Komisyonu’nun vereceği kararı dört gözle bekliyor.

VİCDAN MI? CÜZDAN MI?

Belediyeden çıkacak karar merakla beklenirken, akıllara “vicdan ile cüzdan arasında kalmak” deyimi bir kez daha geldi. Söz konusu kat artırma kararı, kişiye özgü olduğu gerekçesiyle tepki çekiyor. 5 kişiden oluşan İmar Komisyonu’nda 2 CHP’li, 2 AK Partili üye ile beraber Bağımsız Belediye Meclis üyesi Mehmet Baykara görev yapıyor. CHP’li üyelerin “evet” oyu vermesi durumunda, Baykara’nın vereceği oy belirleyici olacak.

CUMHUR İTTİFAKI KARŞI ÇIKIYOR

AK Parti ve MHP kanadı ise karara oldukça tepkili. Cumhur İttifakı Meclis üyelerinin yakından takip ettiği konu, İmar Komisyonu’ndan geçmesi durumunda mahkemeye taşınacak. Karara “evet” oyu veren meclis üyeleri ve belediye yönetimi ile hem yargı önünde, hem de Torbalı kamuoyunun vicdanı önünde hukuki tüm girişimler yapılacak. Kulislerden edinilen bilgiye göre aklı-selim sahibi CHP’li meclis üyeleri de Torbalı’nın yararına olmayan bu karara karşı çıkıyorlar. Şimdi gözler yarın yapılacak olan İmar Komisyonu toplantısına çevrilmiş durumda.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ