Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Yörükler şenlikte buluştu

Yörükler şenlikte buluştu

Pandemi nedeniyle 2 yıl ara verilen 7’inci Geleneksel Yörük ve Türkmen Şenliği, renkli görüntülere sahne oldu. Ahmetli Mahallesi’nde, verilen iki yıllık aranın ardından 7’inci  Geleneksel Yörük ve Türkmen Şenliği düzenlendi

Torbalı Belediyesi ve Ahmetli Köyü Yörük Kültürü Geliştirme ve Yaşatma Derneği iş birliğiyle düzenlenen şenlik, Ahmetli Mahallesi’nden etkinlik alanına kadar devam eden kortej yürüyüşü ile başladı. Çeşitli ekinliklerin yer aldığı şenliğe katılanlara yöresel lezzet olan keşkek ikram edildi. Türk Halk Müziği’nin önemli seslerinden Sümer Ezgü ve Bahar Şahin de şenlik kapsamında sahne aldı. Binlerce vatandaşın katıldığı renkli görüntülere sahne olan şenliğe çevre illerdeki Yörük ve Türkmen dernekleri de yoğun ilgi gösterdi.

BAŞKAN TEKİN ZEYBEK OYNADI

Yörük Şenliği’ne katılan Torbalı Belediye Başkanı Mithat Tekin, 8 Mayıs’ın Anneler Günü olması nedeniyle kadınlara çiçek takdim etti. Şenlik alanında vatandaşlarla yakından ilgilenen Başkan Tekin, sahnede zeybek oynayarak büyük alkış aldı. Sümer Ezgü ile karşılıklı diz vuran Belediye Başkanı Tekin, yaptığı açıklamada “Torbalı’da artık bir gelenek olan Yörük şenliğimiz büyük bir coşku ile sona erdi” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ