Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Dayıbaşılar dernek kurdu

Dayıbaşılar dernek kurdu

Torbalı’daki dayıbaşılar, İzmir Şanlıurfa Federasyonu bünyesinde bir araya gelerek dernek kurdular. Önceki gün kurulan derneğin başkanlığına Ahmet Tüysüz seçildi

Torbalı’daki sivil toplum örgütlerine bir yenisi daha eklendi. İlçede hiçbir temsilcisi olmayan dayıbaşıları birçok mağduriyet yaşıyorlardı. Özellikle yevmiye belirleme süreçlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle hem dayıbaşıları, hem de işçiler büyük mağduriyetler yaşıyorlardı. İşçi ve işveren arasında köprü oluşturmak için bir araya gelen Torbalı’daki dayıbaşıları dernek kurma kararı aldılar. Kurulan dernek, hem işçilerin, hem de işverenlerin haklarını koruyacak.

TÜRKİYE’DE BİR İLK

Kurulan derneğin Türkiye’de ilk olduğunu belirten dernek yönetimi, görev dağılımı da yaptı. Dernek Başkanlığı’na Ahmet Tüysüz seçilirken, Başkan Yardımcılığı görevine Fevzi Kırmızıtepe ve Songül Akyıl, Genel Sekreterliğe de Kerim Koyuncu getirildi. Derneğin yönetim kuruluna ayrıca Mehmet Yıldırım, Atilla Öcel ve Osman Kömürcü seçildi. Önceki gün ilk toplantısını gerçekleştiren derneğin toplantısına İzmir Şanlıurfa Federasyonu Başkanı Ferit Mızraklı ve yönetim kurulu üyeleri de katıldı.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ