Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Günaydın, İZSU’yu Valiliğe şikayet edecek

Günaydın, İZSU’yu Valiliğe şikayet edecek

Torbalı’nın merkez mahallelerinde şebeke hattı değişimi nedeniyle gerçekleştirilen su kesintilerine vatandaşlar isyan etti. Eski şebekeye su vermeyeceğini açıklayan İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU müdürlüğü, binlerce haneyi susuz bıraktı. İZSU’nun bu uygulamasına tepki gösteren AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, İZSU’nun Torbalı halkına zulüm ettiğini söyledi.

“VATANDAŞ BİZİ ARIYOR”

Mağduriyet yaşayan vatandaşların kendilerini aradıklarını belirten Günaydın, “İZSU’nun Torbalı’daki şebeke çalışmaları vatandaşa zulüm oldu. Hizmete karşı değiliz ama bir işi de doğru düzgün yapın, vatandaşı mağdur etmeden yapın. İZSU, binlerce vatandaşımızın suyunu kesti. Vatandaş derdini anlatacak muhatap bulamıyor. İZSU’ya ulaşmak zaten mümkün değil, Torbalı Belediyesi’nin de dünyadan haberi yok. Vatandaş bize gelip derdini anlatıyor” dedi.

“VATANDAŞ KENDİ İMKANIYLA NASIL YAPACAK”

Günaydın, “Suyu kesilen vatandaşlar İZSU’ya gittiğinde bizim yapacak bir şeyimiz yok, kendi imkanlarınızla hattınızı şebekeye bağlayın yanıtı alıyorlar. Binlerce vatandaş 2 günde kendi imkanlarıyla suyunu nasıl bağlayacak? Vergisini alıyorsunuz, ücretini alıyorsunuz, bütçenizi devletten alıyorsunuz, en temel göreviniz vatandaşa su ulaştırmak değil mi? Bu kadar insanı nasıl mağdur edersiniz?” dedi.

“İZSU, TORBALI HALKINA ZULÜM EDİYOR”

İZSU’nun ilçe halkına zulüm ettiğini belirten Günaydın, “Onca uyarılarımıza rağmen hiçbir plan ve proje yapmadan, rastgele Torbalı’nın her yerini kazdılar. Torbalı halkı 2 yıldır bozuk yollardan çekiyor. Şimdi de eski şebekeyi iptal edip yeni şebekeye geçtik diyorlar ama binlerce vatandaşın şebeke bağlantısını yapmadan suyunu kestiler. Bu yapılan zulümdür, İZSU Torbalı halkına zulüm ediyor. Buradan çağrıda bulunuyorum, Torbalı sahipsiz bir ilçe değil. Bu kadar insanı susuz bırakmaya hakkınız yok. Asli görevinizi yerine getirin ve Torbalı halkının şebeke bağlantılarını yapın. Aksi takdirde her tülü hukuki hakkımızı arayacağımızdan şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

GÜNAYDIN, VALİLİĞE ŞİKAYET EDECEK

AK Parti Torbalı İlçe Başkanı Selman Günaydın, mağduriyetlerin artması durumunda İzmir Valiliği’ne şikayette bulunacağını söyledi. Günaydın, “İZSU bürokratları görevlerini yapmazlarsa, ellerindeki yetkiyle Torbalı halkını mağdur etmeye devam ederlerse her türlü yasal girişimde bulunacağız. Torbalı halkı merak etmesin, 200 bin nüfuslu bir ilçenin kaderini İZSU’nun ve CHP’li belediyenin keyfine teslim etmeyiz” şeklinde konuştu.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ