Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

İzmir Büyükşehir Belediyesi battı mı?

İzmir Büyükşehir Belediyesi battı mı?

Torbalı’da inşaatı devam eden Ayrancılar-Yazıbaşı Atık Su Arıtma Tesisi 2.Etap çalışmaları durma noktasına geldi. İhaleyi kazanan ve 2021 yılının Ekim ayında çalışmalarına başlayan müteahhit firma, 8 aylık süreçte inşaatın yüzde 25’ini tamamladı. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden alacaklarını tahsil edemeyen firma, çalışmalarını aksatmadan devam ettiriyor. Ancak edinilen bilgilere göre müteahhit firma her an işi durdurabilir.

OCAK 2023’TE TAMAMLANACAK

Ayrancılar-Yazıbaşı Atık Su Arıtma Tesisi 2.Etap çalışmalarının sürdüğü şantiyede toplam 57 personel görev yapıyor. Edinilen bilgiye göre inşaat 2023 yılının Ocak ayında tamamlanacak ve en geç Temmuz 2023’te İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edilecek. Ancak firmanın Büyükşehir Belediyesi’nden alacakları ile ilgili her hangi bir resmi açıklama yapılmadı.

TORBALI’DAKİ ASFALT ÇALIŞMALARI DA 2 YILDIR AKSIYOR

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında başlayan çalışmalarda önemli mesafe kat edildi. Ona rağmen İzmir Büyükşehir Belediyesi yapması gereken ödemeleri aksatmaya devam ediyor. Büyükşehir Belediyesi’nin diğer projelerde de ödemeleri aksattığı belirtiliyor. Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İZBETON şirketi tarafından Torbalı merkezde sürdürülen asfalt çalışmalarında da benzer nedenlerden dolayı 2 yıldır aksamalar meydana geliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ