Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

DOST KALALIM

DOST KALALIM

Darılmadan, Sözlerimi çarpıtmadan, kendinizi komplekslere sokmadan yazdıklarımı, nefsinizden uzak durarak okumanızı istiyorum..

1994 Eylül ayından beri, 28 yıldır ilçemiz de yaşıyorum ve İlçemizin tüm sorunlarını çok yakından biliyorum ve insanlarını da çok iyi tanıyorum. 30 bin Nüfuslu geldiğim küçük bir ilçe bugün 300 bin Nüfuslu büyük bir Şehir olmaya doğru hızla gidiyor…

İlçemizin, nüfusu büyürken, her konuda sıkıntı ve sorunlarıda hızla artıyor. Gelişen nüfus ve teknolojiye parallel olarak, ilçeyi yöneten Sivil İrade yönünden değişen hiç bir gelişme olmamış ve olmamaktadır. Aksine, çok daha nefsine bağlı sivil yöneticiler, kendilerini ranta teslim ederek, ilçemize büyük zararlar vermeye devam etmektedirler. Sivil irade derken, Yerel Yönetimleri, STK’ları ve Siyasi partileri kasdediyorum. 28 Yıldır bir dönem hariç, Belediye hep Merkezi hükümete muhalif bir siyasi irade ile yönetilmiştir.

2014-2019 yılları arası 5 yıllık bir dönem iktidar ile Belediye aynı siyasi iradenin elinde olmuş, ama bu gün bazı arkadaşlarımız aksini söylesede, iyi şeyler yapılmış olsa bile, Sayın Görmez dönemi, iktidar avantajlarını kullanamamış bir belediyecilik örneği olmuştur.

2015 yılı başlarında o günün Belediye Başkanı Sayın Görmez, “Ok yaydan çıkt” diyordu. Kendisine “Yanlış yapıyorsun, devam etmen halinde, hem kendi geleceğini hemde İlçenin 5 yılını dinamitlersin” demiştim.

Sayın Görmez beni yanıltmadı ve dediğim gibi de oldu…

Bu gün aynı hatalar siyaset adına tekrar edilerek İlçemizin geleceği adeta dinamitlenmektedir. Siyasi kavgalar ve halka söylenen yalanlar ile aldatmacalar İlçemizin geleceğine çok büyük zararlar vermektedir ve verecektir.

İlçede sadece Cumhuriyet Halk Partisi ve Ak Parti varmış, başka hiç bir siyasi kurum ve görüş yokmuş gibi halk manipüle edilmeye, siyasi kavga ve ötekileştirme körüklenmektedir.

Türkiye Büyük Millet Meclisinde Temsilcisi olan, Türkiye Göç idaresinde, Başkanlık koltuğunda temsilcisi bulunan, devasa bir Sanayi Kuruluşlarına sahip, Büyük Şehirler ile “VERGİ” yarışında olan İlçemizde, Öngörüsü yüksek, doğruları söyleyen ve savunan, ilçemizin geleceğine yönelik doğru projeler üretebilen ve anlatan yetki sahibi bir siyasetçi ne acıdır ki; bulunmamaktadır.

Olduğunu söyleyen varsa istedikleri platformda tartışalım. Benim bildiğim beş yıldır bir Kemalpaşa kavşağı yapılmayı bekliyor. Onlarca kazaya ev sahipliği yapan bir kavşaktan söz ediyorum. Başladı, başlıyor sözleri her altı ayda bir gündeme gelir, koca koca siyasetçiler söz verir, sonuç 5 yıldır bir hiç. 20 yıl önce kredisi bulunan ve değişmesi elzem olan İlçenin su ve Kanalizasyon altyapısı o gün çarpık siyasi zihniyetler tarafından engellendiğini herkes bilir. En doğrusunu bilen, İlk aklıma Gelen isimler, Esnaf Odası Başkanı Halil Gülcü, Ticaret Odası başkanı Abdulvahap Olgun, Mali Müşavir Fikret Akyüz vb. isimlerdir.

20 yıl sonra, üç yıldır alt yapıya müdahale edildi. Yollar kazıldı. “Yürüyemiyoruz, Mahvolduk, Hizmet yapılmıyor” yaygaraları ayyuka çıkarılıp, kavga ortamı yaratıp, halkın kafasını karıştırmak ve siyasi rant devşirmek hedeflenmektedir.

Kaldı ki; Çalışma yapan sadece Belediye ve Büyük Şehir değil ki; (Doğalgaz, Telekom, Elektrik, Su ve kanalizasyon vb.) Değişik kurumlar Altyapı çalışmaları yapmış ve yapmaktadırlar)

Kendilerini İktidar ve muhalefet gören iki zihniyet, kendileri çalıp kendileri oynamaktadırlar. İşin en kötüsü, halkımıza doğruları söylemekten imtina etmektedirler.

Hayretle izliyorum, İlçemizin evlâdı olan bir Vekilimiz var, Cumhurbaşkanımız (REİS)’ın söylediklerinin aksine politika üretmekte, partisine ve dolayısıyla kendisine zarar vermektedir. Sanki AK Partinin dışında başka partiler yokmuşcasına sözler ve tavırlar hiç hoş değil. Cumhur İttifakı gerçeğini unutmuş veya gözardı eden bir vekil…

Devletin Bir kurumu KIZILAY’I istediği gibi dizayn edip, sözde karma Yönetim oluşturduk diyerek halkı aldatıyorlar. Diğer partileri bilmem ama işlerine geldiğinde Cumhur ittifakı içinde saydıkları Partiler bile akıllarına gelmiyor. İstedikleri gibi yönlendirebilecekleri insanlardan kurucu kurullar oluşturup, ilçe adına kararlar vermek, hizmet değildir. Bu şekilde, hem kendinizi, hem parti üst yönetiminizi, hem de halkı kandırmaktasınız.

10 bin kişiye KIZILAY iftar vermiş, Kızılay’ın görevi İftar yemeği vermek mi? Torbalı halkının iftar yemeğine mi ihtiyacı vardı? Allah aşkına… Ak Parti her mahallede iftar yemeği verdi, gerekçesi nedir, hiç anlayabilmiş değilim. Sayın Kaya, üniversite yıllarımda tedrisatından geçtim dediği bir liderin emaneti olan bir Partiyi (Üstelik Cumhur ittifakında) hatırlayıp, Şehit lideri için bir fatiha okumuyorsa, ziyaret etmiyorsa, hal hatır sormuyorsa, Reisinin istediği şekilde çalışmıyor demektir.

Ne diyorlar biliyormusunuz, Cumhur İttifakı olmazsa bugün Ak Partinin olmayacağını söylüyorlar. Bu gün Torbalı’da, AKP’liler ve AK Partililer varmış…. “Biz 2023’ü kaybedersek, 2024’de Belediye başkan adayı bulamayız” diyorlar…. Birileri de, “Sayın Vekilimiz Atilla Kaya var hiç merak etmeyin” diyor…

Artık siyasetten şov yapma dönemleri geçti. “Eski çamlar bardak oldu” Halkımızı tenzih ederek söylüyorum. “Ma…n gözünü açtı”

Sayın Günaydın! Çok çaba sarf ediyor, iyi niyetini ve samimiyetini her zaman takdir ediyorum. Ancak, kafasını çok eğiyor, bu nedenle, en yakınları tarafından, REİS sevgisi ve samimi Ak Partili ruhu istismar ediliyor. Hiç de kendi tarzı olmayan çıkışlar yapıyor veya yaptırılıyor.

Ya göremiyor, yada kendisi de bizzat bu stratejinin içinde yer alıyor. Ama ben her zaman, Sayın Günaydın’a olan güvenimin devam etmesini arzuluyorum.

Bizler, halkın içindeyiz, her kesimin gerçek düşüncesini görebiliyoruz ve çevremize dostlarımıza da doğru şekilde aktarmaya özen gösteriyoruz. Yıllarca ben aynı yolu seçtim ve devam ediyorum. Asla saf’ımızı deldirtmedim, ama çok daha acı sözlerimi saf tuttuğum kardeşlerime hiç riyaya kaçmadan söyledim.

Bakın şu sözümü unutmayın, İlçe Halkımız, Ak Partiye ve CHP’ye alternatif arıyor. Yanlış görüyorsunuz, Ak Parti Belediyeciliğini özlemiyor. Bu sözleri Sayın Günaydın’a kim söyletiyor veya kim yönlendiriyorsa çok yanlış. Sayın Günaydın düşünüyorsa yanıldığını yazmak benim görevim. Ben aylar önce kendisini uyardım, istişare edilmesini önerdim. Bir adım atmadı, bize de bu güne kadar bir soru yöneltmedi ve görüşümüzü sormadı. Bazı insanları sıradanlaştırıp atlamak kimseye bir şey kazandırmaz…

Yapılan yanlışlar, yanlış siyasi hamleler ve belirlenen yanlış stratejiler, hem 2023, hem de 2024 için hazırlanan tuğlaları birer birer ertiyor, haberiniz olsun. Sizler daha çok gençsiniz, önünüzde uzun yıllarınız var, yaşamak çok zor ve meşakkatli bir yoldur. İstikrar ister. Bu gün Milletvekili, İl veya İlçe başkanı, Belediye başkanı olmak hiç bir şey ifade etmez. En büyük değer halkın sevgisidir.

Benden söylemesi.

HOŞÇA KALINIZ, DOSTÇA KALINIZ..

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ