Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam

Reklam
Gazete Torbalı

Dervişoğlu, Torbalı basınına konuştu

Dervişoğlu, Torbalı basınına konuştu

İyi Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu, Torbalı’ya geldi. İlçede bir takım temaslarda bulunan Dervişoğlu, son olarak yerel basın mensupları ile bir araya geldi. Dervişoğlu, Torbalı gündemine dair samimi açıklamalarda bulundu

İyi Parti Grup Başkanvekili ve İzmir Milletvekili Musavat Dervişoğlu, Torbalı’ya geldi. İlçede bir dizi temaslarda bulunan Dervişoğlu, Beyaz Kafe’de yerel basının sorularını yanıtladı. Oldukça samimi açıklamalarda bulunan Dervişoğlu, Torbalı gündemine dair önemli mesajlar verdi. Torbalı’nın en önemli sorununun geçim sıkıntısı olduğuna dikkat çeken Dervişoğlu, “Torbalı hem sanayi kenti, hem de tarım kenti. Ancak ona rağmen insanlar geçim sıkıntısı yaşıyorlar. Hükümet temsilcileri çıkıp bir takım grafikler açıklıyorlar ama ekonomiyi grafikler değil, tencereler anlatır. Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Torbalı’da da tencereler maalesef boş. Türkiye’nin de Torbalı’nın da üzerinde durulması gereken en önemli gündemi budur” dedi.

“ANLATMAYI DEĞİL, DİNLEMEYİ SEVİYORUM”

Anlatmaktan çok dinlemeyi daha çok sevdiğini belirten Dervişoğlu, “Bizim ne anlattığımız değil, vatandaşın ne anlattığı önemli. Biz de sokak sokak dolaşarak vatandaşı dinliyoruz. Çiftçiyi, köylüyü, işçiyi dinleyip sorunlarına çare bulmaya çalışıyoruz. Saha çalışmalarımızı bu amaçla yapıyoruz” dedi.

“BELEDİYE HİZMETLERİNİN BİR KISMINDAN MEMNUNUM”

Dervişoğlu, yerel belediye hizmetlerinin bir kısmından memnun olduğunu ifade ederek, “İzmir’de yerel belediye hizmetlerinin bir kısmından memnunum, memnun olmadığım kısımlar da var. Ancak genel olarak ben yöneticilerin niyetlerine bakıyorum ve iyi niyetle yapılan hizmetleri destekliyorum. Bazı alanlarda yetersiz kalınıyor olabilir, şartlardan dolayı eksik kalınan yerler var, yanlış projeden kaynaklanan eksiklikler olabilir. Ama niyet bakımından baktığımız zaman yerel yönetimleri İzmir’de başarılı buluyorum” dedi.

ATİLLA KAYA’NIN SELAMINI İLETTİ

İzmir’de hem iktidar, hem de muhalefet kanadıyla arasının iyi olduğunu belirten Dervişoğlu, “Benim herkesle aram iyidir. Vatandaşın derdine çare olabilmek için de öyle olması gerekiyor. Vatandaş derdini ilettiği zaman hem belediye yetkililerine, hem de hükümet yetkililerine iletebilmeliyim. Buraya gelirken AK Parti İzmir Milletvekili Mahmut Atilla Kaya ile bir yerde denk geldik, kendisine Torbalı’ya gideceğimi söyledim, o da selamını iletti, ben de buradan sayın Atilla Kaya’nın selamını sizlere iletmiş olayım, üzerimde kalmasın. Vatandaşın bize verdiği muhalefet görevini en iyi şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Bu sorumlulukla hareket ediyorum” dedi.

“MİLLET İTTİFAKI BAŞKA, 6’LI MASA BAŞKA”

Millet İttifakı ile 6’lı masanın farklı olduğunu belirten Dervişoğlu, “Millet İttifakı, İyi Parti ile CHP arasında kurulan ve Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin de bileşenleri olduğu bir seçim ittifakıydı. 6’lı masa ise farklı bir şey. Biliyorsunuz İyi Parti olarak bir Memleket Masası kurulmasını biz dile getirmiştik. Parlamenter sisteme geçişi de ilk dile getiren biz olduk. 6’lı masa bizim talebimizle kuruldu. İktidar kanadı sürekli bir aday dayatması içerisine girmiş. 6’lı masa bir ittifak masası değildir. 6’lı masanın görevi aday belirlemek de değildir. Bizler Türkiye’yi demokratik ve güçlendirilmiş bir parlamenter sisteme kavuşturmak için bir araya geldik. Gönül ister ki 6’lı masa olarak tek bir aday çıkaralım, biz zaten İyi Parti olarak başbakanlığa aday olduğumuzu açıkladık” dedi.

2019’DA NELER YAŞANDI?

2019 yerel seçimlerinde yaşanan süreci de samimi bir şekilde açıklayan Dervişoğlu, “Bu yaşıma kadar siyasi dedikodulara prim vermedim, bundan sonra da vermeyeceğim. 2019’da önemli olan seçimi kazanmaktı, ben de merhum Belediye Başkanımız İsmail Uygur’un seçimi kazanacağından emindim. Seçimi kazanacak bir aday varken, maceraya gerek yoktu. O dönem bir takım stratejiler geliştirmek gerekiyordu. Ben de Mahalli İdarelerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyordum. Son derece özen göstermek durumundaydık. Rahmetli İsmail Uygur ile eskiye dayanan bir dostluğumuz vardı. Ailesini ve çocuklarını da kendime emanet olarak görüyorum. O dönem yapmamız gerekeni yaptık ve netice de aldık, Torbalı’da seçimi kazandık” dedi.

YAKUPOĞLU’NUN ADAYLIĞI İÇİN NE DEDİ?

Deneyimli siyasetçi sorulan soru üzerine Ali Yakupoğlu’nun 2024 adaylığı ile ilgili de önemli açıklamalarda bulundu. İyi Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, “Ali Yakupoğlu şu an Torbalı Belediye Başkan yardımcısı olarak görev yapıyor. 2024 yerel seçimlerini konuşmak için daha erken. Torbalı halkı Yakupoğlu’na bu görevi yakıştırıyor olabilir, ona bir şey diyemem. Seçim takvimi yaklaştıkça başka arkadaşlarımızın da isimleri ön plana çıkabilir. Tabi burada 2023 genel seçimlerinde alacağımız oy da çok önemli. Nerelerde CHP aday çıkaracak, nerelerde İyi Parti aday çıkaracak buna 2023’te alınacak oylar karar verir. Şu an için böyle bir gündemimiz yok” dedi. Dervişoğlu ayrıca şakayla karışık, “Bakarsınız 2024’te ben çıkar Torbalı’nın adayı olurum, ben de sizin hemşehrinizim” dedi.

“İYİ PARTİ İKTİDAR, AKŞENER BAŞBAKAN OLACAK”

İyi Parti Grup Başkanvekili Musavat Dervişoğlu, Torbalı’da gerçekleştirdiği basın toplantısında son olarak, “İyi Parti iktidar olacak, Meral Akşener de kurulacak olan parlamenter sistemde başbakan olacak” dedi. HDP ile ilgili sorulan sorulara da, “Ben seçime HDP eksenli bakmıyorum, HDP üzerinden Kürt kökenli vatandaşlarımıza da mesafe koymam. Türkiye Cumhuriyeti kimliği taşıyan her vatandaşımız sandığa giderek oyunu kullanacak. Herkesin oy tercihine saygım var. Bu ucube sistemden 2023’te kurtulduğumuzda kurulacak olan parlamenter sitem herkesin kapsayacak, her kesimi kucaklayacaktır” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ